• تاریخ انشار: ۲۳ سنبله ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 3679
  • 1,188 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

آبادی کشور، نیاز به معماری دلسوزانه دارد

n00116370-b

به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام جواد الائمه، مراسم گرامیداشتی از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور تعداد زیادی از علما، دانشجویان و شهروندان کابل برگزار شد.   به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین  سید محمد هاشمی؛  مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات، بعد از عرض تسلیت […]

به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام جواد الائمه، مراسم گرامیداشتی از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور تعداد زیادی از علما، دانشجویان و شهروندان کابل برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین  سید محمد هاشمی؛  مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات، بعد از عرض تسلیت سالروز شهادت امام جواد(ع) به مسلمین جهان، با اشاره به فعالیت های این مرکز گفت: با این که کشور ما در طول تاریخ جنگ های مخرب و ویرانگری را شاهد بوده و پیامدهای ناگواری را برای کشور به ارمغان آورده، فعالیت های مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان بسیار به جا و موثر در راستای فرهنگی و اجتماعی بوده است.

 

او علاوه کرد که در نتیجه این جنگ های خانمان سوز، زیر ساخت های اقتصادی کشور به طور جدی آسیب دیده و به لحاظ عمران و آبادی در سطح گسترده ویران شده است که مسلما نیاز به مهندسی و معماری مجدانه و دلسوزانه دارد.

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات، اذعان داشت که علاوه بر این که زیر ساخت های کشور در ابعاد مختلف آسیب دیده است، فرهنگ جامعه و کشور نیز بسیار تخریب شده است

 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی تصریح کرد: به همین دلیل است که امروز دنیای استعمارگر و ضد اسلامی از طریق تهاجم گسترده و هجمه های فرهنگی از راه های مختلف و با استفاده از ابزارهای گوناگون، در صدد یک سیطره کامل و گستره فرهنگی مبتذل بر جامعه ما است.

 

وی تصریح کرد که جامعه استعمارگر غرب برای اینکه ازاین سیطره فرهنگی به نفع خود استفاده کند جوانان کشور را استعمار فکری می نمایند تا زمینه استعمارگری بیشتری در کشور فراهم شود.

 

او خاطرنشان ساخت که با توجه به تمام حقایق، مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در طول چند دهه از حیات خودش با راهکارهای علمی و عملی و با معماری مهندسی فرهنگی به طور کارشناسی به مرمت و بازسازی فرهنگ آسیب دیده کشور پرداخته است.

 

آقای هاشمی همچنین تصریح نمود که در این راستا مسئولین و کادرها و همه اعضای خدوم مرکز با روحیه انقلابی و خستگی ناپذیری در طول چندین سال با پخش و نشر معارف الهی مجدانه پرداخته اند و این مسیر را با قاطعیت ادامه داده اند و در راه تثبیت و پایداری فرهنگ ناب اسلامی و ارزش های ملی کوشیدند.

 

وی با بیان اینکه کارهای اسلامی این مرکز در زمینه اسلامی اثرات بهسزایی داشته است اضافه کرد که تمامی تلاش ها و برنامه های این مرکز در نقاط افغانستان حتی در بیرون از کشور در بین مهاجرین و در راستای تقریب بین مذاهب اسلامی و در جهت تقویت مبانی وحدت در جامعه بوده است.

 

او اضافه ساخت که نکته دیگر این است که این مرکز در رابطه با اشکالات و ضعف های دولت و حکومت همیشه منتقد بوده است و ایرادات خود را عالمانه مطرح کرده است اما در عین حال مرکز تبیان تمامی موقف گیری هایش در راستای حمایت از دولت مرکزی و حاکمیت و حکومت ملی در افغانستان بوده است.

 

قابل ذکر است که در این برنامه علاوه بر گرامیداشت از سالروز شهادت حضرت امام جوادالائمه، از کارکردهای دو عضو فعال این مرکز، سید عبدالله موسوی نژاد و فاطمه موسوی نژاد تقدیر به عمل آمد.

 

بنا به اظهارات حجت الاسلام  والمسلمین هاشمی، سید عبدالله موسوی نژاد و خانم ایشان مدت زیادی را در این مجموعه به صورت سازمان یافته و منظم مشغول به خدمت بوده اند و گام های موثری را در عرصه های خبری و فرهنگی در کابل و ولایت بلخ برداشته اند.

 

قابل ذکر است که این دو تن ، علاوه بر ایجاد تحولات مثبت در قسمت متعلمین و محصلین و جوانان شامل در مجموعه و ولایات، جای قدم و پیشرفت زیادی را برای دیگر اعضا در ولایت بلخ ایجاد کرده اند تا دیگر اعضا بتوانند با موثریت بیشتر اقدام به فعالیت های فرهنگی اجتماعی نمایند

 

مدت دو سال به این سو آقای موسوی نژاد نایاب به عنوان رییس دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ، به عنوان سنگردار مبارزه فکری فعالیت داشته اند و به طور جدی با برنامه های مفید تحولات مثبتی را در این ولایت به وجود اورده اند

 

همینطور همسر ایشان خانم موسوی نژاد نایاب نیز از بدو ورود به تشکیلات و با کارهای خبرنگاری قدم های ارزشمندی را در ولایت هرات و مزار با اندک امکانات برداشتند که قابل ستایش و قدردانی هستند.

 

گفتنی است به همین دلیل این دو عضو فعال مرکز، از سوی مسئولین مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان مورد تقدیر قرار گرفتند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>