• تاریخ انشار: ۲۷ سرطان ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 19789
  • 363 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

آغوش خود را به روی جوانان اهل سنت باز کنید/ به فکر مبارزه با دشمن در کنار برادران اهل سنت باشید

n00167371-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، ایت‌الله حسینی قزوینی، رییس موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج)، ظهر امروز چهارشنبه(۲۷ سرطان) در سخنانی در همایش علما و فرهنگیان؛ ضرورت حضور تأثیرگذار بر اوضاع افغانستان، که از سوی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر قم برگزار شد، با اشاره به موضوع تکفیر و داعش در افغانستان گفت: در […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، ایت‌الله حسینی قزوینی، رییس موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج)، ظهر امروز چهارشنبه(۲۷ سرطان) در سخنانی در همایش علما و فرهنگیان؛ ضرورت حضور تأثیرگذار بر اوضاع افغانستان، که از سوی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر قم برگزار شد، با اشاره به موضوع تکفیر و داعش در افغانستان گفت: در دوره‌یی از تاریخ، داعش توانست با تبلیغات گسترده و القای شبهات گوناگون از ۱۸۰ کشور، ۱۲۰هزار انسان فریب خورده  را در عراق و سوریه جمع کند.

 

وی اظهار داشت: یک نکته مهم که همیشه از نظر ما در خصوص تکفیری‌ها مخفی بوده و دنبال راهکار نبودیم، این است که داعش و امثال آن چگونه توانستند این جوان‌ها را از گوشه و کنار جهان امریکا و اروپا و آسیای شرقی گرفته، در این مبارزه ناجوان‌مردانه حاضر کند.

 

آیت‌الله قزوینی گفت: این‌ها جوانان را به حدی رساندند که کمربند انفجاری می‌بندند و خود را  نابود می‌کنند تا بتواند صدها نفر را به شهادت برسانند و این یک درد سنگین است.

 

وی عنوان کرد: “این‌که چه عواملی باعث شده این جوان دست به چنین کاری بزنند، وقتی که نماز می‌خوانند و هنگام سر بریدن الله   اکبر می‌گویند، به حدی برسند که خود را نابود کنند تا دیگران را نابود سازند، باید این عوامل را شناسایی کنیم و راهکار آن‌را  در جامعه پیاده بسازیم”.

 

رییس موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) خاطرنشان ساخت: این‌ها پاره تن کشور هستند، یک مسلمان و انسان فریب‌خورده که مغز آن شستشو شده است و تصور می‌کند راه تقرب به خدا، همین انتحاری است.

 

وی گفت: امروز تاریخ کربلا در حال تکرار شدن است و تعبیر برخی کلیپ‌هایی که داعش در فضای مجازی منتشر می‌کند، این است که ما می‌خواهیم با این کار به خداوند نزدیک شویم .

 

.

آیت‌الله قزوینی افزود: در طول تاریخ شیعه به جهت خون شهدا است که زنده مانده، ولی این‌که کسی بیاد به خاطر تقرب الهی کسی را بکشد و آن را عمل خالص به خدا عنوان کند، موضوعی دردناک است.

 

وی ادامه داد: نقش تبلیغ و رسانه بسیار مهم است، ما هرچه به حق باشیم، از امام علی(ع) که برحق‌تر نیستیم، تبلیغات کاری کرد  که حق را باطل و باطل را به حق تبدیل می‌کنند.

 

رییس موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) اذعان کرد:عمل و تفکر تکفیری مسیری بوده که اعضای آن به خاطر جاه و مال و مقام در آن قرار نگرفته‌اند، چیزی که باعث ترغیب جوانان شده، این بوده که آن‌ها از چند واژه مقدس سوءاستفاده کرده و این جوان‌هایی که همه مسلمان و گوینده لا اله الا الله هستند، در جبهه‌های تفکیری حاضرند .

 

وی ادامه داد: آن‌ها احساس می‌کنند که با این کار می‌تواند به خدا نزدیک‌تر شوند و کشتن  انسان را جهاد در راه خدا می‌دانند. ما باید مراقب باشیم و اجازه ندهیم این تفکرات انحرافی در جامعه جوان ما رخنه کند.

 

آیت الله قزوینی گفت: این توهینی که به نام شیعه همراه با تعصبات بیش از حد عنوان می شود، خطرش از گروه تکفیری بیشتر است و ما باید به دنبال راهکاری برای قشر جوان در بین جامعه شیعه و سنی باشیم .

 

وی با اشاره به این‌که نماینده و سخنگوی شیعه در هر عصر ی برای مردم، مراجع تقلید است، اظهار داشت: این مصیبت ماست که گوش به حرف دشمن می‌دهیم. دشمن ساکت ننشسته و در حال کار است. ما باید حواس‌مان به هجمه‌های دشمن  که دو طیف را به جان هم می‌اندازد، باشد.

 

رییس موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج)‌ ادامه داد: شما فضلا باید آغوش‌تان را برای جوانان اهل سنت باز کنید، چرا که آنان عاشق معارف دین هستد و باید آگاه شوند.

 

وی عنوان کرد: علما و فضلا  باید همه در یک سطح قرار بگیرند؛ هرچند دشمن از روز اول نقطه ضعف شیعه را فهمید، اما باید اختلاف سلیقه و تفرقه را کنار بگذاریم و به فکر مبارزه با دشمن در کنار برادران اهل سنت باشیم.

 

آیت‌الله قزوینی در پایان گفت: اگر دشمن پایش در کشور باز شود، بعید نیست که نتوانیم  با آن مقابله کنیم.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>