• تاریخ انشار: ۱۲ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 18086
  • 799 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

‘آموزه حضرت زهرا(س) برای زنان، دفاع بدون هراس از حق است’

n00159254-b

  به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گفتمان دانشجویی “حضرت زهرا(س) حلقه وصل رسالت و امامت ” به روز جمعه (۱۱ حوت)  با حضور شخصیت‌های فرهنگی، دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف برگزار شد.   سید روح الله موسوی؛ یکی از اشتراک کننده‌های این […]

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گفتمان دانشجویی “حضرت زهرا(س) حلقه وصل رسالت و امامت ” به روز جمعه (۱۱ حوت)  با حضور شخصیت‌های فرهنگی، دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف برگزار شد.

 

سید روح الله موسوی؛ یکی از اشتراک کننده‌های این گفتمان گفت: حضرت زهرا سلام الله علیها با سیاست دفاع از ولایت و امامت نشان داد که اگر در یک جامعه نارسایی هایی وجود دارد و حق در جای خودش نیست، هیچکس به ویژه زنان نباید از گفتن حق هراس داشته باشد و باید از آن دفاع نماید.

 

این فعال دانشجویی گفت: وصیت به دفن شبانه و مخفی بودن قبر حضرت زهرا از سیاست های بزرگ آنحضرت است که  تا قیام قیامت در تاریخ ثبت شده است.

 

زهرا حسنی؛ یکی دیگر از اشتراک کننده های این گفتمان به سیره اخلاقی و سیاسی حضرت زهرا سلام الله علیها پرداخت و سیره اخلاقی آنحضرت را رفتار خردمندانه در خانه با والدین، همسر و فرزندانش عنوان کرد.

 

وی گفت: زنانی که در خانه مصروف تربیت فرزندان هستند، این کار خود را ساده نپندارند؛ بلکه همین خانم ها با تربیه سالم فرزندان، آینده یک جامعه و تمام بشریت را رقم می‌زنند.

 

حسنی با ابراز اینکه سیاستی که دانشمندان دنیای غرب  مانند ارسطو، افلاطون و… از آن، صحبت می کنند، درد مردم را دوا نمی کند، تصریح کرد: دانشمندان غربی با سیاست های غلطی که دارند فقط به آرامش مادی و جسمی جامعه فکر می کنند؛ اما این سیاست اسلام است که هدایت کننده بشریت به مسیر سعادت و آرامش جسمی و روحی می باشد؛ زیرا اسلام دینی جامع است و به آرامش روح و جسم آدم ها می اندیشد.

 

سید عسکر علوی؛ محصل سال سوم دانشگاه هم در این گفتمان گفت: وقتی ما اسلام را به دقت بررسی کنیم دین اسلام به زنان عظمت و ارزش زیادی داده است.

 

وی با بیان اینکه مقام حضرت زهرا بالاتر از حضرت مریم است، اظهار داشت: حضرت مریم فقط مادر حضرت عیسی است؛ ولی حضرت زهرا سلام الله علیها هم دختر پیامبر، هم همسر معصوم و هم مادر معصومین است.

 

سید علی آقا حسینی؛ اشتراک کننده دیگر این گفتمان هم گفت: حضرت زهرا ویژگی های منحصر به فردی دارد که هیچکس مانند ایشان نیست.

 

به گفته حسینی، رفتار و گفتار پیامبر خدا (ص)، مشت محکمی بر دهان ایدئولوگ هایی است که بر این باور اند که در مکتب اسلام زن یک اسیر است.

 

وی گفت: وقتی حضرت زهرا سلام الله علیها  نزد پیامبر (ص) می آمد، پیامبر به استقبالش بلند می‌شد، دستش را می بوسید و او را در جای خودش قرار می‌داد؛ این یعنی زن در مکتب اسلام از احترام خاصی برخودار است.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>