• تاریخ انشار: ۱۷ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26591
  • 462 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

آگاهی‌بخشی در بُعد سیاسی از ضروریات امروز جامعه و مردم است

n00189814-b

نشست هفته‌وار علمایی با موضوع “بصیرت اجتماعی” صبح امروز پنج‌شنبه (۱۷ اسد) در دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان مشهد مقدس برگزار گردید.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ در این نشست حجت‌الاسلام حسینی مبلغ، بصیرت را به سه دسته دینی، اخلاقی و سیاسی تقسیم کرد و به تشریح بصیرتِ دینی پرداخت: هر شخصی […]

نشست هفته‌وار علمایی با موضوع “بصیرت اجتماعی” صبح امروز پنج‌شنبه (۱۷ اسد) در دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان مشهد مقدس برگزار گردید.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ در این نشست حجت‌الاسلام حسینی مبلغ، بصیرت را به سه دسته دینی، اخلاقی و سیاسی تقسیم کرد و به تشریح بصیرتِ دینی پرداخت: هر شخصی باید نسبت به دین و مکتب آگاهی و بصیرت کامل داشته باشد و زمانی که به آن دست پیدا کرد، بصیرت‌افزایی در جامعه را شروع کند.

 

حسینی مبلغ، آگاه بودن به شرایط زمان و مکان را از ضروریات جامعه افغانستان عنوان کرد و گفت: زیرساخت‌های مسائل اعتقادی و دینی باید بر مبنای بصیرت و آگاهی استوار باشد. اگر این زیرساخت‌ها پایه محکمی نداشته باشند در برابر توطئه‌های دشمن با خطر سقوط مواجه خواهنذ بود.

 

این عالم دینی شبکه‌های ماهواره‌ای را برای اعتقادات مردم مخرب عنوان کرد و گفت: امروز دشمنان از طریق شبکه‌های مخرب ماهواره‌ای افکار و اعتقادات مردم ما را هدف گرفته‌اند و با شیوع افکار شیطانی سعی می‌کنند جوانان ما را تحت تاثیر قرار دهند.

 

وی در تشریح مطلب فوق اظهار داشت: بنابراین اگر به درستی بصیرت‌افزایی نشود و سطح آگاهی مردم ارتقا نیابد، اجتماعات کثیری از جوانان تحصیل‌کرده به دام‌های شیطانی آنان گرفتار خواهند شد؛ از جهت دیگر تکفیری‌ها با پشتوانه‌های قوی مالی به دنبال ضربه‌زدن به عقاید مردم و به انحراف‌کشاندن باورهای اسلامی هستند.

 

حجت‌الاسلام حسینی مبلغ به لزوم بصیرت و آگاهی‌بخشی در حوزه مسایل اخلاقی نیز اشاره کرد و گفت: عدم بصیرت و آگاهی در حوزه مسایل اخلاقی، برای جامعه و مردم شدیدا زیان‌بار و مضر خواهد بود. چون شیوع بداخلاقی‌ها و دور شدن از مبانی اخلاق اسلامی ایمان را فاسد خواهد کرد.

 

به عقیده او جوانان باید بابصیرت باشند و از مبانی اخلاق اسلامی آگاهی‌های لازم را به دست بیاورند و با بصیرت کامل متخلق به اخلاق اسلامی شوند. در وضعیت کنونی دشمن روی جوانان حساب ویژه‌ای باز کرده و بیشترین تلاش خود را به منظور ترویج انحرافات و مفاسد اخلاقی بین آنان در دست دارد لذا تقویت بنیان‌های اخلاق در گفتار، رفتار و همه‌ی عملکردهای جوانان ضرورت اجتناب‌ناپذیری است.

 

موصوف همچنین به بصیرت‌افزایی در بُعد مسائل سیاسی اشاره‌ای کرد و گفت: بصیرت سیاسی مربوط به تعیین سرنوشت جامعه و مدیریت و سیاست‌گذاری‌های کلان یک کشور و مملکت است، در شرایطی که ملت ما از مشکل ضعف بصیرت سیاسی رنج می‌برد، کفار سرنوشت کشور و مملکت ما را تعیین می‌کنند، نشست‌های طالبان با آمریکا در قطر و کشورهای دیگر نشانه همین حقیقت دردناک است.

 

مبلغ بیان کرد: اگر مردم ما می‌خواهند به معنای واقعی کلمه، بصیرت سیاسی در جامعه ترویج شود و سطح فکر مردم ارتقاء یابد، لازم است ارتباط مردم با ولی خدا به طور مستمر برقرار باشد. یقینا قطع رابطه با ولی خدا، موجب فراهم‌شدن اِعمال نقشه‌های دشمن خواهد شد و دشمنان فرصت‌طلب با استفاده از چنین خلائی فرهنگ شیطانی را در جامعه حاکم خواهد کرد و آن را عملا بسوی فنا و نابودی خواهد برد.

 

حجت‌الاسلام حسینی مبلغ در پایان تصریح کرد: آگاهی‌بخشی در مباحث سیاسی از ضروریات امروز جامعه و مردم ماست، چون دشمنان با شعارهای جذاب، شیرین و فریبنده، مانند مارهای خوش خط و خال وارد عرصه شده‌اند، اما عملکردشان کاملا خزنده، ضد انسانی و تروریستی است.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>