• تاریخ انشار: ۱۷ حوت ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 29788
  • 299 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ادامه فشار علیه اقلیت مسلمان هند، باعث آزردگی روح و روان مردم افغانستان گردیده/ حقوق شهروندی مسلمانان هند تامین گردد

n00204984-b

رییس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در بیانیه‌ای در واکنش به جنایت علیه مسلمانان مظلوم هندی، تأکید کرده است که ادامه فشار علیه اقلیت مسلمان هند، باعث آزردگی روح و روان مردم مسلمان افغانستان گردیده و در مصیبت برادران و خواهران مسلمان هندی خود اندوهگین بوده، زانوی غم به بغل گرفته‌اند. خبرگزاری صدای افغان(آوا) […]

رییس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در بیانیه‌ای در واکنش به جنایت علیه مسلمانان مظلوم هندی، تأکید کرده است که ادامه فشار علیه اقلیت مسلمان هند، باعث آزردگی روح و روان مردم مسلمان افغانستان گردیده و در مصیبت برادران و خواهران مسلمان هندی خود اندوهگین بوده، زانوی غم به بغل گرفته‌اند.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل: هم‌زمان با ادامه فشارها و حمله بر مسلمانان مظلوم هندی، که با واکنش‌های گسترده‌ای در جهان اسلام همراه شده، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری در پیامی خاطرنشان کرده است: “در حالی که دنیا گرفتار بلای عظیم ویروس منحوسی گردیده و صدها نفر را به کام مرگ فرستاده و هست و بود جهان را در معرض خطر قرار داده، و در شرایطی که جهان اسلام گرفتار مصایب دیگری در افغانستان، عراق، سوریه، یمن، لبنان و لیبی است، ناله و ضجه مسلمانان مظلوم و بی‌پناه هند که به وسیله گروه‌های افراطی هندو مورد آزار و اذیت، لت و کوب و کشتار هستند و دار و ندارشان را آتش زده و یا تخریب می‌کنند، موجب تالم خاطر هر انسانی گردیده و دل هر آزاده‌ای را خون کرده و قلب هرمسلمانی را به طور جدی می‌فشارد”.

در ادامه پیام رییس مرکز تبیان آمده است، با آن‌که از دولت و ملت هند بابت حمایت‌شان از دولت و ملت افغانستان در طول دهه‌های بحران به ویژه ۱۹ سال اخیر خاطره خوشی داریم و از آنان متشکر و ممنونیم، اما ادامه فشار علیه اقلیت مسلمان این کشور باعث آزردگی روح و روان مردم مسلمان افغانستان گردیده و در مصیبت برادران و خواهران مسلمان هندی خود اندوهگین بوده، زانوی غم به بغل گرفته‌اند.

از این‌رو حسینی مزاری تأکید کرده است: “از دولت هند مجدانه می‌خواهیم هرچه زودتر اقدامات لازم را روی دست گرفته، ضمن جلوگیری از آسیب رساندن به زن و مرد مسلمان هندی، ترتیباتی اتخاذ گردد تا به خواست آنان توجه شده، حقوق شهروندی مسلمانان هندی چون سایر اقلیت‌ها تامین گردد. در غیر آن، دولت و ملت هند روز تا روز منزوی گردیده، مورد نکوهش و نفرت کشورهای اسلامی قرار خواهد گرفت”.

این در حالی است که ادامه فشارها و جنایت علیه مسلمانان مظلوم هندی، با واکنش‌های گسترده‌ای در سطح جهان اسلام همراه شده است.

امام خامنه‌ای(حفظه‌الله)، رهبر انقلاب اسلامی و ولی امر مسلمین جهان نیز در واکنش به این جنایات گفته‌اند: “قلب مسلمانان جهان از کشتار مسلمانان در هند جریحه‌دار است”.

ایشان تأکید کرده‌اند که دولت هند باید در مقابل هندوهای افراطی و احزاب طرفدار آن‌ها بایستد و با توقف کشتار مسلمانان، از انزوای خود در جهان اسلام جلوگیری کند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>