• تاریخ انشار: ۱۷ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 18141
  • 879 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

از سالروز ولایت حضرت زهرا(ع) و روز زن در مزار شریف تجلیل شد

n00159656-b

از سالروز ولادت با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف با حضور پرشکوه زنان تجلیل شد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) همزمان به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و نیز فرزندشان رهبر انقلاب اسلامی حضرت امام […]

از سالروز ولادت با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف با حضور پرشکوه زنان تجلیل شد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) همزمان به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و نیز فرزندشان رهبر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) دومین همایش “زن از زبان قرآن”  از سوی بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف برگزار شد.

 

مسئولین برگزار کننده این برنامه هدف از راه اندازی این همایش را معرفی چهار بانوی بهشتی، برجسته سازی ابعاد زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها،  جایگزینی روز زن از ۸ مارچ به ولادت حضرت زهرا، معرفی مادران نمونه و معرفی حجاب برتر برای زنام مسلمان عنوان کردند.

 

استاد زهرا جعفری، مدرس در جامعه الزهرا که سخنران این همایش بود، پیرامون ابعاد زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها، جایگزینی روز زن از ۸ مارچ به ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و نیز در باره مسائل محرم و نا محرم صحبت های کرد.

 

ایشان در مورد جایگزینی روز زن از ۸ مارچ به ۲۰ جمادالثانی (ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها) اشاره نمود و گفت: وقتی از مظلومیت حضرت زهرا سلام الله صحبت می شود همه می گویند کاش ما در آن زمان می بودیم و یاور بی بی دوعالم می شدیم اما با تجلیل از مقام زن در ۸ مارچ این را بدانند که هم به خود و به آن حضرت ظلم می کنیم.

 

وی در ادامه تصریح کرد: تجلیل از ۸ مارچ یعنی غفلت و بی خبری ما از شخصیت بی مانند حضرت زهرا یعنی مهجوری حضرت زهرا سلام الله علیها در بین جوامع اسلامی.

 

احمدی با بیان اینکه پر شکوه تجلیل شدن ۸ مارچ در کشورهای اسلامی تهاجم فرهنگی است که دارند آگاهانه در این قسمت غربی ها کار می کنند هم چنان خاطر نشان ساخت: این یک ننگ فرهنگی است که با داشتن روز ۲۰ جمادالثانی ما از ۸ مارچ به عنوان روز زن تجلیل نمایم.

 

هم چنان بانو صالحه میرزایی عضو مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان پیرامون جایگاه زن از دیگاه امام خمینی(ره) سخن گفت.

 

ایشان به سخن امام راحل راجع به زن اشاره نمود و گفت: حضرت امام(ره) می فرماید که اسلام می خواهد شخصیت زن را حفظ کند و از آن انسان جدی و کار آمد بسازد  و ما هرگز اجازه نمی دهیم که زنان برای مردان آلت هوسرانی باشند.

 

همسانی زن و مرد و مسئولیت مشترک آنان در حوزه عمل، تاکید بر تلاش بانوان در عرصه سیاسی، حضور در عرصه سازندگی، تلاش فرهنگی و مخالفت ایشان با افراط و تفریط از موضوعاتی بود که بانو میرزایی از کلام امام خمینی(ره) صحبت کرد.

 

هم چنان مولودی، سرود، مسابقات مفرح، اعلام برندگان زن از زبان قرآن و نیز تقدیر از تعدادی از بانوان عضو مرکز تبیان شامل این همایش بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>