• تاریخ انشار: ۱۷ ثور ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6974
  • 1,112 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

استفاده از ظرفیت علما، عامل عمده رسیدن به امنیت، صلح و ثبات در کشور است

n00125959-b

در دیدار حجت الاسلام و المسلمین “سید عیسی حسینی مزاری” رئیس عمومی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان بامولوی “خداداد صالح” رئیس شورای علمای غرب کشور بر روی مسائلی چون “نقش علما در کشور” و “ضرورت اتحاد و اتفاق بین علما” گفتگو صورت گرفت.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از هرات، در این دیدار ابتدا […]

در دیدار حجت الاسلام و المسلمین “سید عیسی حسینی مزاری” رئیس عمومی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان بامولوی “خداداد صالح” رئیس شورای علمای غرب کشور بر روی مسائلی چون “نقش علما در کشور” و “ضرورت اتحاد و اتفاق بین علما” گفتگو صورت گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از هرات، در این دیدار ابتدا حجت الاسلام و السملین حسینی مزاری ضمن قدردانی از تلاش‌های رئیس شورای علمای غرب کشور در راستای ایجاد اخوت اسلامی و تربیت طلبه، به بیان نقش علما پرداخت و افزود که نقش و اثرگذاری علما چه قبل از کودتای ۷ ثور و چه بعد از پیروزی جهاد در ۸ ثور و چه در شرایط فعلی برجسته و آشکار است.

 

وی گفت: استفاده از ظرفیت علما، عامل عمده رسیدن به امنیت، صلح و ثبات در کشور است

و افزود که دولت باید توجه جدی به این مساله داشته باشد.

 

رئیس عمومی مرکز تبیان خاطر نشان ساخت که رئیس جمهور غنی در سخنان اخیر خود مواضع خوبی گرفته است و اگر ایشان به دنبال آوردن صلح در کشور هستند، باید نسبت به علما توجه بیشتری داشته باشند.

حسینی مزاری افزود: مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان تاکنون در عرصه رشد دادن فعالیت های علما در برخی عرصه ها کار کرده و حالا نیز می‌تواند به عنوان یک تشکیلات شیعی قدرتمند در راستای پیشرفت و ترقی افغانستان همکار جدی شورای علمای غرب کشور باشد.

 

در همین حال رئیس شورای علمای غرب کشور نیز ضمن قدردانی از گفته‌های حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری گفت که در حال حاضر کاری بالاتر از نیروی خود انجام داده‌ایم و به توفیق الهی ادامه خواهیم داد.

وی گفت که در چند سال اخیر دارالعلومی با نام غیاثیه احداث کردیم که از صنف اول تا ۱۴ از قشر ذکور و اناث در آن در حال تحصیل هستند..

رئیس شورای علمای غرب کشور افزود که مشکلاتی پیش روی ما است و کسانی هستند که نمی‌خواهند ما پیشرفت کنیم.

 

وی گفت که در حال حاضر دشمنان اسلام تلاش زیادی می‌کنند تا در میان مذاهب اسلامی اختلاف بیندازند اما ما مانع آنان شدیم.

وی ضمن تاکید بر ایجاد وحدت میان مسلمین گفت که در حال حاضر نیز ما در راستای ایجاد وحدت قدم بر می‌داریم زیرا صلح و وحدت از نیازهای مبرم جامعه‌ی ما است.

وی گفت: باکمال تاسف دشمنان اسلام با ایجاد گروه‌های سلفی و وهابی جنگ را در بین مسلمانان و در کشورهای چون سوریه، یمن و … راه انداختند و در حال حاضر نیز در افغانستان مشغول فعالیت می‌باشند.

از سویی دیگر غربی‌ها با نام حقوق بشر، حقوق زن، دموکراسی و … به کشور ما آمده‌اند. آیا دموکراسی یعنی ساکت بمانید و حرفی نزنید؟

وی گفت: چطور می‌توانیم شراب بنوشیم، سودِ پول بخوریم، تریاک بکشیم و باز هم امید به ایجاد امنیت داشته باشیم؟

 

رئیس شورای علمای غرب کشور تاکید کرد که اگر در کشوری حکم کتاب الهی پیاده نشود، جنگ در آن کشور پیدا می‌شود و اعتقاد داریم تا زمانی که رضایت خدا را به دست نیاوریم همین وضعیت است.

در ادامه نیز حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز تبیان ضمن دعا برای شفای مولوی خداداد صالح گفت که تشکیلات مرکزتبیان با تمام امکانات و ظرفیتی که دارد در راستای اهداف اسلامی در خدمت شورای علمای غرب کشور خواهد بود.

 

قابل ذکر است که این دیدار در منزل مولوی خداداد صالح صورت گرفت و حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری را حجج اسلام سید محمد هاشمی رئیس دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات، سید مقدس علوی، سید اسدالله بهشتی و آقایان حسین احسانی، نصرالله شفایی و سید حمید حسینی همراهی کردند..

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>