• تاریخ انشار: ۲۴ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 21044
  • 357 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

استکبار، همسایگان، فساد، مافیا و معافیت زورمندان عوامل بدبختی در افغانستان هستند

n00170794-b

مسؤول بخش دانشجویی مرکز تبیان در مزار شریف می‌گوید که عواملی چون استکبار جهانی، مداخلات همسایگان، فساد گسترده اداری، نظام مافیایی و معافیت زورمندان از عوامل بدبختی کشور ما هستند .   به گزارش آوا، سید رضا موسوی؛ مسؤول بخش دانشجویی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف که در مراسم یادبود از […]

مسؤول بخش دانشجویی مرکز تبیان در مزار شریف می‌گوید که عواملی چون استکبار جهانی، مداخلات همسایگان، فساد گسترده اداری، نظام مافیایی و معافیت زورمندان از عوامل بدبختی کشور ما هستند .

 

به گزارش آوا، سید رضا موسوی؛ مسؤول بخش دانشجویی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف که در مراسم یادبود از شهدای غزنی و آموزشگاه موعود، در تالاردانشگاه بلخ، سخن می‌گفت، از تمام مردم خواست تا راه شهدا را ادامه دهند.

 

وی گفت: تنها یادبود از شهدا درد ملت را دوا نکرده؛ بلکه باید بزرگان به دنبال راه حل باشند.

 

آقای موسوی یادآور شد: چندین دهه است که قدرت های بیرونی برای به دست آوردن ثروت با هم رقابت دارند و افغانستان قربانی این رقابت ها شده است.

 

او گفت: آنان که در سال ۲۰۰۱ به بهانه مقابله با تروریزم وارد افغانستان شدند، به وجود آورنده طالبان و داعش”>داعش در افغانستان هستند.

 

این فعال دانشجویی، جنگ افغانستان را فرامنطقه ای دانست که کشورهای همسایه دور و نزدیک در آن دست دارد.

 

موسوی از دولت خواستار اتخاذ یک سیاست خارجی درست در مقابل بیگانگان شده، افزود: حکومت باید تعریفی از دوست و دشمن داشته باشد.

 

او فساد گسترده در ادارات دولتی، نظام مافیایی و معافیت زورمندان را عوامل داخلی دانست که مردم را به کام مرگ می برد.

 

به باور این فعال دانشجویی تا این عوامل از میان برداشته نشوند، توانایی مقابله با دشمن مشترک را نخواهیم داشت.

 

آقای موسوی همچنین گفت: مردم ما هم یک تعریف مشخض از دشمن ندارند و بعضی جریان‌ها بدون درنظر داشت منافع ملی حرکت می کنند. این جریانات نه دوست و دشمن را می‌شناسد و نه منافع مشترک مردم را.

 

مسؤول بخش دانشجویان مرکز تبیان در مزار شریف در پایان تأکید کرد: همه اقوام افغانستان شهید دادند. این بازی تاکتیکی دشمن است و می‌خواهد درگیری های قومی و مذهبی را دامن زده و به نفع خود استفاده کند. مردم هوشیار بوده و با هم در مقابل استکبار جهانی مبارزه کنند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>