• تاریخ انشار: ۱۳ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: حوزه و دانشگاه
  • کد خبر: 26555
  • 310 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اسراف و شعارزدگی؛ دو چالش عمده فراروی کاندیدان ریاست‌ جمهوری

n00189508-b

قربان‌علی اخلاقی؛ خبرنگار و کارشناش امور سیاسی در این گفتمان بیان داشت؛ کاندیدان در امور انتخاباتی کشور همواره شعار زده عمل کرده و با تحقیر نمودن رقیبان شان به نظر می‌رسد که برای رسیدن به اهداف شان دست به هر کاری می‌زنند.   بر بنیاد اظهارات این دانش آموخته خبرنگاری عدم رعایت نکات اخلاقی در […]

قربان‌علی اخلاقی؛ خبرنگار و کارشناش امور سیاسی در این گفتمان بیان داشت؛ کاندیدان در امور انتخاباتی کشور همواره شعار زده عمل کرده و با تحقیر نمودن رقیبان شان به نظر می‌رسد که برای رسیدن به اهداف شان دست به هر کاری می‌زنند.

 

بر بنیاد اظهارات این دانش آموخته خبرنگاری عدم رعایت نکات اخلاقی در انتخابات و تبلیغات انتخاباتی از سوی شمار زیادی از کاندیدان در دوره‌های مختلف انتخابات، اقتدار کشور را زیر سؤال برده است.

 

موصوف کاندیدان انتخابات پیش رو را مکلف دانست که برای حفظ روحیه همدیگر پذیری، وحدت ملی و همچنین جلوگیری از دو رویی و نفاق در میان اقشار مختلف مردم افغانستان نکات اخلاقی را رعایت کرده و در تبلیغات شان حدود و مرزها را حفظ نمایند.

 

از سوی هم آقای اخلاقی، کمیسیون شکایات انتخاباتی را مکلف می‌داند که برای تامین شفافیت در انتخابات کشور پیوسته تلاش کرده و در کارهای شان منافع ملی را در نظر بگیرند.

 

به گفته وی مردم افغانستان باید روحیه حقیقت پذیری را در خود تقویت و برای تامین شفافیت انتخابات به قانون اساسی کشور احترام گذاشته و با کمیسیون شکایات انتخاباتی همکار باشند.

 

از نگاه وی رقابت کاندیدان انتخابات ریاست جمهوری پیش رو از نظر کمی و کیفی نامتوازن بوده و نشان دهنده تکرار اتفاقات دوره قبلی انتخابات ریاست جمهوری است.

 

در همین حال “فاطمه فروزان” یکی دیگر از اشتراک کنندگان این گفتمان دانشجویی می‌گوید که در انتخابات کشور هیچگاه کاندیدان اخلاق انتخاباتی را رعایت نمی‌کنند.

 

بنا بر اظهارات وی وعده‌های توخالی کاندیدان به مردم و عدم رعایت نکات اخلاقی همواره از دغدغه‌های جنجال برانگیز در انتخابات افغانستان بوده است.

 

در همین حال “زهرا یوسفی” دانش آموخته دانشکده استوماتولوژی دانشگاه هرات نیز کاندیدان و وعده‌های شان را در نزد مردم بی اعتبار می‌خواند.

 

اشتراک کنندگان در این گفتمان از کاندیدان خواستند که در تبلیغات انتخاباتی شان اخلاق انتخاباتی را رعایت کرده و برای رسیدن  به اهداف شان حاضر به انجام هر کاری نشوند.

 

بنا بر گفته‌های آنان کسی که در انتخابات پیش رو بیشترین رأی را می‌گیرد و به عنوان رییس جمهور کشور انتخاب می‌شود نماینده مردم افغانستان در کشور و در سطح دنیاست که باید صدای آنان را به گوش جهانیان برساند.

 

در اخیر این گفتمان به سوالات حاضرین از سوی کارشناسان پاسخ ارائه گردید.

 

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>