• تاریخ انشار: ۱ عقرب ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1284
  • 1,397 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اسلام برای تمام امورات زندگی بشر برنامه دارد

n00100917-b

دین اسلام کاملترین دین است که در قرن هفت میلادی آن زمانیکه اروپا در تاریکی و جهل به سر می برد، برنامه کامل و منظمی را در تمام امورات زندگی بشر آورد. به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط سید محمد باقر واعظی؛ مسوول بخش علما و ائمه ی مساجد مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در […]

دین اسلام کاملترین دین است که در قرن هفت میلادی آن زمانیکه اروپا در تاریکی و جهل به سر می برد، برنامه کامل و منظمی را در تمام امورات زندگی بشر آورد.

به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط سید محمد باقر واعظی؛ مسوول بخش علما و ائمه ی مساجد مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در مراسمی که در دفتر حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در کابل بر گزار شده بود، بیان شد.

وی افزود که دین اسلام در زمانی ظهور کرد که جهل و تاریکی ظلم و بی عدالتی در تمام جهان حتی کشورهای متمدن ایران و روم سایه افکنده بود.

به گفته این عالم دینی اسلام به زن آزادی و عزت داد، اوهام و خرافات را از جامعه انسانی برچید و به جای آن بزرگترین تمدن بشری را بنیان نهاد.

به گفته وی فرهنگ حیات بخش اسلام در قرن هجدهم میلادی، ارو پا را نیز از خواب بیدار کرد و دنیای غرب از فرهنگ غنی اسلام به خصوص با اشغال کردن کشور اسپانیا که پنجصد سال مرکز حکومت اسلامی بود بهره ی کافی برد.

به گفته واعظی سوال اساسی در اینجا است که تمدن اسلام با این همه درخشش و گسترش چشم گیر که در کمتر از نیم قرن از خاور تا باختر را در نوردید، چرا به افول گرایید و کشورهای اسلامی امروز با مشکلات عدیده دست و پنجه نرم می کند؟.

واعظی به عوامل افول تمدن اسلام اشاره کرد و گفت: انحراف از مسیر اصلی دین و عمل نکردن به دستورات قرآن یکی از عوامل توقف پیشرفت ها در اسلام است.

به گفته ی این فعال دینی فرقه گرایی که نقطه مقابل وحدت و همبستگی است، رهبری غلط و رهبران نالایق، فعالیت های تخریبی دشمنان، خود باختگی و از دست دادن اعتماد به نفس، خوش گذرانی و سر در لاک فرو بردن زعمای اسلامی به خصوص در زمان حکومت بنی امیه و بنی عباس، ترک امر به معروف و نهی از منکر از دیگر عوامل عقب گرد مسلمانان است.

به گفته واعظی پس از آنکه کشور عظیم اسلامی از هم پاشید و کار به جای رسید که هر کسی در هر گوشه ای ادعای حکومت نمود، مسلمانان ابهت و اقتدار خود را از دست دادند و پیشرفت ها سیر نزولی را به خود گرفت.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>