• تاریخ انشار: ۷ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 22832
  • 700 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اشتباه بزرگ دشمن؛ فعالیت‌های تبیان و صدای افغان(آوا) پس از حمله خون‌بار ۷ جدی قوی‌تر و پربارتر گردیده است

n00176757-b

کارشناسان گفتمان این هفته خبرگزاری صدای افغان(آوا) در شهر مزارشریف در اولین سالگرد حمله تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی به مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری آوا در کابل، تأکید کردند؛ دشمن فکر می‌کرد با حمله به مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مانع فعالیت‌های روشن‌گرانه این مراکز می‌شود، در حالی […]

کارشناسان گفتمان این هفته خبرگزاری صدای افغان(آوا) در شهر مزارشریف در اولین سالگرد حمله تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی به مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری آوا در کابل، تأکید کردند؛ دشمن فکر می‌کرد با حمله به مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مانع فعالیت‌های روشن‌گرانه این مراکز می‌شود، در حالی که بعد از این حمله، تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) پربارتر گردید و فعالیت‌های آن گسترش یافت.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گفتمان ویژه خبرگزاری صدای افغان(آوا) تحت عنوان “حادثه حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ علت‌ها و پیامدهای آن” امروز جمعه(حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی) برابر با اولین سالگرد این حادثه خونین در شهر مزارشریف برگزار شد.

 

کارشناسان این گفتمان، حجت الاسلام سید محمد موسوی، مسوول خبرگزاری صدای افغان(آوا) در شمال کشور و هم‌چنین سید محمد یزدان‌پرست؛ مسوول هماهنگی فعالین مدنی در شمال بودند که روی موضوع حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ علت‌ها و پیامدهای آن صحبت نمودند.

 

سید محمد یزدان‌پرست؛ مسوول هماهنگی جامعه مدنی بلخ، حمله تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی به مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را کار کوردلان و انسان‌های وحشی عنوان کرد و گفت؛ مردم ما هیچ گاه ما این جنایات را فراموش نمی‌کنند.

 

وی هدف داعش”>داعش از حمله به مراکز فرهنگی را ایجاد تفرقه بین مذاهب مختلف افغانستان یاد کرد و افزود، داعش”>داعش در تلاش نابود کردن اتحاد مردم افغانستان است. داعش”>داعش و گروه‌های دهشت‌گر در تلاش برای از بین بردن چهره‌های اکادمیک و خاموش کردن صدای عدالت‌خواهانه انسان‌های آزادی‌خواه است، اما دشمن در این هدفش ناکام بوده است، و هیچ‌گاهی موفق نمی‌شود.

 

این فعال جامعه مدنی حمله انتحاری را نشانه ناکارآیی دشمن یاد کرد و گفت، این گروه‌ها هیچ توانانی ندارند جز دست زدن به حملات انتحاری.

 

وی هراس افگنان را مخالف دین و قرآن خوند و گفت: هراس‌افگنان با انجام اعمالی چون بسته کردن ۱۰۵۰ مکتب در سراسر افغانستان و قطع برق و خدمات مخابراتی اعمالی خلاف انسانیت انجام می‌دهند.

 

وی خطاب به حضار گفت که نباید بترسید؛ بلکه صدای‌تان را بلند نمایید واجازه ندهید دشمن بی‌داد نماید و ما ساکت بنشینیم.

 

مرکز تبیان بعد از حمله تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی قوی‌تر گردید

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ مسوول ولایتی خبرگزاری صدای افغان(آوا) در شمال نیز ضمن بیان تسلیت به مناسبت اولین سالیاد شهادت ۵۲ تن از کادرهای عالی که سال گذشته در چنین روزی جان‌های شیرین‌شان را در راه خدا فدا کردند، از فعالیت‌های ۳۰ ساله بعضی شهدا یاد نمود و آنان را مدافعین دین و قرآن و جوانان آگاه خواند.

 

به گفته وی، جوانانی که همیشه مقلد هستند و طبق روال جامعه پیش می‌روند، هیچ‌گاهی نمی‌توانند جامعه را نجات دهند، اما آقای موسوی جوانان پویا را مبارزین علیه طاغوت خواند و شهدای حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی را از جمله این جوانان خواند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی به حمله تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی سال گذشته به مرکز تبیان و خبرگزاری آوا اشاره کرد و و به بیان پیامدهای این حادثه پرداخت.

 

وی خاطرنشان کرد: دشمن فکر می‌کرد با حمله به مرکز تبیان مانع فعالیت این مرکز خدایی می‌گردد، درحالی که قضیه برعکس شد و مرکز تبیان بعد از آن حمله، قوی‌تر گردید.

 

آقای موسوی اضافه نمود که گفتمان‌های مرکز تبیان بعد از آن حمله در ولایات مختلف و کشورهای دیگر گسترش یافت.

 

به گفته وی، مرکز تبیان طی سی سال فعالیت خود، کادرها و جوانان انقلابی زیادی تربیت کرده و دشمن نمی تواند با این کارش راه آگاهی‌دهی را بگیرد. با این حمله، مرکز تبیان بیشتر در بین مردم معرفی گردید وعلاقه مردم به این مرکز بیشتر گردید.

 

مسئول خبرگزاری صدای افغان(آوا) در شمال کشور تأکید کرد که تبیان افتخار می‌کند چنین شهدایی را در راه خدا تقدیم کرده است.

 

قابل ذکراست که ارائه نظریات دانشجویان، خوانش شعر از سوی یک دانشجو، نمایش ویدیویی از شهدای حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی و دعای ختم مراسم از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، مسوول دفتر نمایندگی تبیان در شمال، از برنامه‌های دیگر گفتمان دانشجویی این هفته خبرگزاری صدای افغان(آوا) در شهر مزارشریف بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>