• تاریخ انشار: ۲۳ حوت ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2260
  • 1,292 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اشغال افغانستان همچنان ادامه دارد / دشمن در صدد شعله ورکردن جنگ قومی مذهبی در افغانستان می باشد

n00108445-r-b-014

از سالروز قیام خونین ۲۴ حوت مردم هرات طی مراسمی با حضور سرکنسول کشورمان، مسئولین و پرسنل نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و اقشار مختلف مهاجرین در مشهد مقدس بزرگداشت به عمل آمد.   به گزارش خبرگزاری آوا، همزمان با سالروز قیام خونین ۲۴ حوت هرات، مراسمی صبح روز جمعه در حسینیه هراتی […]

از سالروز قیام خونین ۲۴ حوت مردم هرات طی مراسمی با حضور سرکنسول کشورمان، مسئولین و پرسنل نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و اقشار مختلف مهاجرین در مشهد مقدس بزرگداشت به عمل آمد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، همزمان با سالروز قیام خونین ۲۴ حوت هرات، مراسمی صبح روز جمعه در حسینیه هراتی ها برگزار شد.

محمد امین صدیقی؛ سرکنسول کشورمان در مشهد مقدس در این مراسم با درود به روح شهیدان افغانستان و به خصوص شهدای ۲۴ حوت هرات گفت که برگزاری چنین محافلی برای معرفی تاریخ افغانستان به نسل جوان بسیار موثر می باشد.

وی با اشاره به چگونگی وقوع این حادثه گفت که گروهی برما مسلط شده بودند که نه تنها وطن ما را اشغال کرده بلکه به اعتقادات ما یورش برده بودند.

صدیقی افزود: مردم افغانستان در طول تاریخ ثابت کرده اند که اگر کسی به اعتقادات آنها توهین کند با خونشان جواب دشمنان راخواهند داد.

وی با بیان اینکه قیام ۲۴ حوت هرات کلید اشغال افغانستان به دست شوروی بود گفت که این قیام سرآغاز بیداری و هوشیاری مردم افغانستان بود.

صدیقی بابیان اینکه اشغال افغانستان اکنون نیز به شکلی ادامه دارد گفت که یک زمان طالب را آورند و حالا می خواهند با آوردن داعش تجربه عراق را در افغانستان پیاده کنند.

وی همچنین به گروگانگیری ۳۱ تن از افراد ملکی در مسیر قندهار-کابل اشاره کرد و گفت که دشمن با شناخت و برنامه ریز این افراد را اختطاف کرده اند و هدف نهایی آنها رواج قوم گرایی می باشد.

صدیقی تاکید نمود که ما باید وحدت داشته باشیم تا دشمن نتواند از طریق قوم گرایی به ما ضربه بزند، همان طور که مردم در ۲۴ حوت این کار را انجام دادند.

 

در ادامه مراسم همچنین حجت الاسلام و المسلمین حسنیان؛ یکی از علمای کشورمان به انگیزه قیام ۲۴ حوت هرات، نقش علماء در این قیام و ترفندهای دشمنان طی بیش از سه دهه گذشته در افغانستان، پرداخت.

وی بابیان اینکه انگیزه اصلی مردم در قیام خونین ۲۴ حوت هرات عنعنات مذهبی بود گفت که کشور به دست کسانیکه افتاده بود اصلا هیچ اعتقادی به خدا، پیامبران و قرآن نداشتند.

حسنیان افزود: مردم در روز ۲۴ حوت مصداق آیه “اشداء علی الکفار” را پیاده کردند که متاسفانه الان این آیه در کشور های اسلامی به فراموشی سپرده شده است.

وی همچنین به نقش علماء در شکل گیری این قیام اشاره کرد و گفت که علماء در میان جامعه نقش انبیاء را دارا می باشند و دشمن هم از همان آغاز دشمنی عجیبی با این قشر داشت، چرا که روشنگری جامعه به دست علماء بود.

این عالم دینی گفت که دشمن همیشه با علماء در ستیز است، چرا که نمی خواهد این هادیان در میان جامعه باشند.

وی همچنین به ترفندهای دشمنان در طی بیش از سه دهه در افغانستان پرداخت و گفت که آنها فکر می کردند که می توانند با توپ و تانک جلو مردم را بگیرند، اما ایمان و اعتقاد مردم از سلاح آنها برنده تر بود.

حسنیان با بیان اینکه مردم در میدان جنگ دشمن را شکست دادند و پیروز شدند گفت که متاسفانه رهبران سیاسی کشور در میدان سیاست از زمانیکه کمک های غربی وارد افغانستان شد، شکست خوردند و این شکست تاکنون نیز ادامه دارد.

این عالم دینی گفت که امروز دشمن به شکل دیگر و با هجمه های شدید فرهنگی مانند مواد مخدر،پخش فلمهای مبتذل و با از هم پاشاندن کیان خانواده ها در مقابل ما ایستاده اند.

وی تاکید نمود که اگر آن روز توپ می زدند و خانه های ما را خراب می کردند، امروز هویت و اعتقادات ما را نشانه گرفته اند و لازم است که همه ما دشمن شناس باشیم.

قرائت قرآن، مداحی و گفتن خاطرات قیام ۲۴ حوت هرات از زبان شاهدان عینی از دیگر برنامه های امروز بود.

گفتنی است که مسئولین دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس، مسئولین دفتر نمایندگی حضرت آیت الله مکارم شیرازی در امور افغانستان و پرسنل خبرگزاری صدای افغان نیز در این مراسم حضور داشتند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>