• تاریخ انشار: ۲۴ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 10294
  • 1,043 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

افتتاح نمایشگاه حجاب در ولایت بلخ.

n00142901-b

نمایشگاه حجاب با شعار “حجاب صدفی بر گوهر وجود” با هدف ترویج فرهنگ حجاب از سوی مکتب سید الشهداء و با همکاری مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و مکتب لیسه شهید عبد العلی مزار به مدت ۶ روز در منطقه سید آباد شهر مزار شریف گشایش یافت.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) […]

نمایشگاه حجاب با شعار “حجاب صدفی بر گوهر وجود” با هدف ترویج فرهنگ حجاب از سوی مکتب سید الشهداء و با همکاری مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و مکتب لیسه شهید عبد العلی مزار به مدت ۶ روز در منطقه سید آباد شهر مزار شریف گشایش یافت.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) سید عارف حسین احمدی مدیر مکتب لیسه سید الشهداء و برگزار کننده این نمایشگا به خبرنگار آوا گفت: از اینکه غربی ها برای از بین بردن و نابود کردن کشورهای اسلامی، می خواهند از راه بی حجابی بانوان، به این اهداف خود نایل شوند و از طریق های مختلف این اهداف خود را پیاده می کنند. بناء برگزاری این چنین نمایشگاه ها می تواند برای ترویج فرهنگ حجاب، موثر واقع شود.

 

وی قشر جوان را روح یک جامعه خطاب نمود و گفت: متاسفانه در عصر حاضر به خاطر تبلیغات بیش از حد غربی ها از طریق فضای مجازی، قشر جوان ما منفعل شده است و این جوانان به سبب عدم مطالعه، کمتر به ارزش های دینی شان پایبند هستند و بیشتر وقت شانرا در دنیای مجازی سپری می کنند.

 

آقای احمدی با ابراز اینکه یکی از علت های بی حجابی می تواند این باشد که فلسفه حجاب برای خانم ها به درستی فهمانده نشده است، بیان کرد: “اکثر بی حجابی ها در جامعه این است که بانوان جامعه ما، فلسفه واقعی داشتن حجاب را نمی دانند و بعضی شان چون در یک خانواده مذهبی به دنیا آمده اند و یا خانواده گفته است که باید حجاب داشته باشند، و یا از طریق سخنرانی های عالمان شنیده اند؛ بناء به داشتن حجاب کامل، پایبند نمی باشند، از همین سبب، تصویر سازی حجاب در قالب نمایشگاه ها اینکه چرا باید حجاب داشته باشیم؟می تواند برای ترویج حجاب، موثر واقع گردد.

 

مدیر مکتب سید الشهداء هم چنان از تمام اقشار خصوصا از جوانان خواست که در هر موقعیتی که هستند باید در راستای اهداف خود تلاش نمایند و برای اصلاح خود و جامعه گام بردارند.

 

در همین حال امیر محمد ضیایی معاون شورای اخوت اسلامی که برای افتتاح این نمایشگاه آمده بود؛ برگزاری این نمایشگاه را خوب ارزیابی نموده، می گوید: برگزاری این چنین نمایشگاه ها در شرایط فعلی جامعه، یک نوع امر به معروف و نهی از منکر و تبلیغ معارف دینی و اسلامی می باشد.

 

هم چنان محمد دانش رئیس دانشگاه پیام نور در ولایت بلخ نیز برگزاری این نمایشگاه را برای ترویج فرهنگ اسلامی و قرآنی مفید دانسته، می گوید: در زمان حاضر تهاجم فرهنگی که از طرف غربی ها به واسطه رسانه ها بیشتر ترویج شده است؛ تبلیغ حجاب در قالب نمایشگاه ها می تواند اثرات تبلیغات را کمتر نماید و برای ترویج حجاب در میان بانوان مفید واقع گردد.

 

وی با بیان اینکه دیگر مدارس هم چنان باید در قالب رقابت سالم با همدیگر، این چنین فرهنگ ها را ترویج نمایند، گفت: مکاتب باید در میان خود برای ترویج فرهنگ های اسلامی، رقابت های سالم داشته باشند و اگر این مکاتب با ایجاد این چنین فعالیت ها، در سال چند بار این برنامه ها را راه اندازی نمایند، این فعالیت ها میتواند در ترویج فرهنگ و معارف اسلامی کمک نماید.

 

قابل ذکر است که این نمایشگاه با داشتن ۸ غرفه به مدت ۶ روز به روی بازدید کننده ها باز می باشد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>