• تاریخ انشار: ۳ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 18340
  • 894 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

افرادی در ۷ جدی شهید شدند که ۹ تا ۲۵ سال مرکز تبیان روی آن ها کار کرده بود

n00160494-b

افرادی در ۷ جدی شهید شدند که ۹ تا ۲۵ سال مرکز تبیان روی آن ها کار کرده بود به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام و المسلیمن “سید محمد موسوی” مسوول دفتر نمایندگی دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار که در مراسم یادبود از شهدای ۷ جدی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا […]

افرادی در ۷ جدی شهید شدند که ۹ تا ۲۵ سال مرکز تبیان روی آن ها کار کرده بود

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام و المسلیمن “سید محمد موسوی” مسوول دفتر نمایندگی دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار که در مراسم یادبود از شهدای ۷ جدی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در سالن اجتماعات مرکز تبیان در مشهد مقدس صحبت می‌کرد، بر دشمن شناسی و شناسایی اهداف دشمن تاکید کرد.

 

او گفت که در جهان دو تفکر مادی‌گرایی و الهیون وجود دارد. در مکتب مادی‌گرایان تمام مسائل هوا و هوس است و به همین دلیل هزاران نفر را قربانی می‌کنند تا به خواسته‌های خودشان برسند اما پیروان مکتب الهیون، دنیا را محل گذر می‌دانند.

 

وی افزود: اگر بررسی کنیم، این دو مکتب در تقابل با یکدیگر قرار دارند و مادی‌گرایان همواره سعی کرده‌اند از راه‌های مختلف به مکتب الهیون ضربه وارد کرده و آن را از بین ببرد.

 

به گفته‌ی موسوی، خدشه‌دار و بی‌هویت کردن باورهای دینی یکی از راه‌هایی است که مادی‌گرایان از طریق آن به دنبال تضعیف الهیون هستند. این مساله نیز به صدر اسلام بر می‌گردد.

 

این فعال فرهنگی در شمال کشور می‌گوید که در افغانستان هم مادی‌گرایان سعی کرده‌اند با زیر سوال بردن باورها و رهبران دینی، مکتب اسلام را زیر سوال ببرند.

 

راه دومی که مادی‌گرایان برای از بین بردن اسلام از آن استفاده می‌کنند، حضور نظامی است.

 

مسوول دفتر نمایندگی تبیان در مزار می‌گوید: پس از حادثه ۱۱ سپتامبر، امریکایی‌ها در افغانستان، کشوری که جزو فقیرترین کشورهای دنیا بوده و در خشکی محدود شده، حضور نظامی پیدا کردند. این حضور نظامی به دلیل موقعیت جغرافیای منحصر به فردی است که افغانستان دارد و هر کشوری که بتواند بر جغرافیای افغانستان تسلط پیدا کند، از نظر ترانزیتی و اقتصادی بر منطقه تسلط پیدا خواهد کرد.

 

معادن لیتیم، ذخایر گاز و آهن، طلا و امثال آن، مواردی است که به باور موسوی، باعث شده ناتو به دنبال حضور نظامی در افغانستان باشد.

 

او به اوایل حضور نظامیان ناتو در کشور اشاره کرد و گفت: وقتی با صد هزار نیرو وارد کشور شدند، نتوانستند امنیت بیاورند اما اکنون آوردن امنیت با ۱۵ هزار نیرو چطور ممکن است؟

 

این عالم دینی همچنین به عدم پیروزی نیروهای ناتو بر طالبان اشاره کرد و گفت که در افغانستان گزینه‌ی پیروزی وجود ندارد چون اگر در این میدان پیروز مشخص شود، دشمن به این ثروت بزرگ دست پیدا نخواهد کرد پس سعی می‌کند بحران را حفظ کرده و از آن بهره ببرد. نه تنها طالبان تضعیف نشد، بلکه قدرت بیشتری گرفت و مناطق تحت نفوذش را گسترش داد.

 

از طرفی هم حضور نظامیان امریکایی تاثیری بر وضعیت امنیت نداشته است. موسوی می‌گوید: در حال حاضر نیروهای خارجی در کشور چه کاری انجام می‌دهند؟، مگر برای مبارزه با تروریزم به کشور نیامدند؛ پس چرا هر روز طالبان قوی‌تر شده و حتی گروهی به اسم داعش نیز بوجود آمده است؟

 

حذف انسان‌ها، جریان‌های فکری و فرهنگی و ترور شخصیت‌ها یکی دیگر از شیوه‌های دشمن برای ضربه زدن به اسلام است.

 

مسوول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در مزار می‌گوید که در حادثه هفتم جدی، دشمن به مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در کابل حمله کرد و از آن ۵۲ تن شهید و بیش از ۹۰ زخمی برجای ماند. ۵۲ نخبه‌ی فرهنگی در این حادثه به شهادت رسیدند. این افراد کسانی بودند که بین ۹ تا ۲۵ سال روی آن‌ها کار شده بود و هر کدام‌شان می‌توانستند در جهت بیداری جامعه گام‌های موثری بردارند.

 

او قسمتی از ملاقاتش با یکی از زخمیان این حادثه را بیان کرد و گفت: وقتی به ملاقات “سید محسن سجادی”، یک تن از زخمیان این حادثه که چشمانش را از دست داده رفتم، به من گفت که “آقای موسوی ببخشید ممکن است دیگر نتوانم آن‌طور که باید در کنار شما حضور داشته باشم”.

 

وی گفت: این افراد به درجه‌ی بالای بصیرت و آگاهی رسیده بودند. راه‌شان را ادامه می‌دهیم و از هیچ حادثه‌ای نمی‌ترسیم.

 

اما به باور موسوی، تهاجم فرهنگی یکی دیگر از روش‌های دشمن برای ضربه زدن به اسلام و مسلمانان است.

در حال حاضر بیش از ۳۵۰ هزار سایت غیر اخلاقی، ۱۵ هزار مسیحی مبلغ و ۱۶ درصد سرمایه نفت عربستان که برای ترویج وهابیت هزینه می‌شود.

 

این عالم دینی تاکید کرد که دشمن از دو گزینه‌ی جهالت و ذلیل کردن استفاده می‌کند. در حادثه هفتم جدی دیده شد که رسانه‌ای چون طلوع نیوز، از جهالت برخی افراد استفاده و جای قاتل و مقتول را عوض کرد.

 

وی تاکید کرد که برای تامین امنیت در کشور، مردم باید بر باورهای دینی فرزندان خود کار کنند، در قسمت رشد فکری، فرهنگی و سیاسی کار کنند تا جامعه از غفلت خارج شود.

 

مسوول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در مزار می‌گوید که امروز افغانستان به حضور علما و دانشجویان در داخل کشور نیاز مبرم دارد و کسانی‌که در خارج از کشور درس خوانده‌اند، باید به کشور برگشته و به مردم خدمت کنند.

 

او گفت: خالی کردن فضا، عرصه برای فرهنگ سازی توسط امریکایی‌ها فراهم می‌شود.

 

موسوی همچنین خطاب به کسبه و تجار گفت که کاسبین باید بجای مال اندوزی، به فکر ظرفیت سازی باشند و برای نسل جوان هزینه کنند.

 

این عالم دینی و فعال فرهنگی به مهاجرت‌ مردم به کشورهای دیگر اشاره کرد و گفت که مردم فلسطین با سنگ می‌جنگند تا یک وجب از خاک کشورشان را از دست ندهند اما امروز جوانان ما عازم ایران و کشورهای اروپایی می‌شوند.

 

موسوی می‌گوید که مرکز تبیان با ظرفیتی که دارد، می‌تواند کاسب، تاجر، روحانی، دانشجو و حتی متعلم را جذب کند.

 

او افزود که در حال حاضر در دانشگاه‌های مزار تفکر نادرست در حال تبلیغ است و فقط چند روحانی وجود دارد که می‌توانند در این موارد صحبت کنند. وقتی روحانی برای دانشجویان وقت نگذارد، دانشجو مجبور می‌شود که برای پاسخ سوالش به استاد دانشگاهی مراجعه کند که فکر نادرست دارد.

 

وی تاکید کرد که روحانیون باید بیشتر از گذشته برای دانشجویان وقت بگذارند.

 

موسوی همچنین به واکنش اعضای مرکز تبیان در مزار به حمله به دفتر مرکزی تبیان در کابل اشاره کرد و گفت که پس از آن‌که دفتر مرکز تبیان در کابل مورد حمله قرار گرفت، نه تنها برنامه‌های ما کم نشد، بلکه اکنون دانشجویان در مراز شریف با غسل شهادت در برنامه‌ها شرکت می‌کنند.

 

او در پایان افزود که جوانان ۱۷ یا ۱۸ ساله دانشگاهی ابتدا غسل شهادت کرده و سپس در برنامه شرکت می‌کنند و می‌گویند که می‌خواهند راه معصومین را ادامه دهند و در این راه از دادن جان هم ابایی ندارند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>