• تاریخ انشار: ۲۰ سرطان ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 19717
  • 451 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امام جعفر صادق(ع) مرد علم، مبارزه و تشکیلات بود

n00166897-r-b-035

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛ مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ، در مراسم سوگواری سالروز شهادت جانسوز حضرت امام جعفر صادق(ع) در  حسینیه شهیدمصباح شهر مشهد مقدس، به جمله ای ارزشی از امام خامنه ای در کتاب انسان ۲۵۰ ساله اشاره کرد و گفت:رهبر انقلاب اسلامی در […]

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛ مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ، در مراسم سوگواری سالروز شهادت جانسوز حضرت امام جعفر صادق(ع) در  حسینیه شهیدمصباح شهر مشهد مقدس، به جمله ای ارزشی از امام خامنه ای در کتاب انسان ۲۵۰ ساله اشاره کرد و گفت:رهبر انقلاب اسلامی در آن کتاب نوشته اند که امام صادق مرد، علم،مبارز و تشکیلات  بود .

 

وی با بیان اینکه در خصوص علم و مبارزه امام صادق(ع) زیاد صحبت شده است گفت: امام جعفر صادق(ع) ۴هزار شاگرد تربیت کردند که اسم تک‌تک آن‌ها در تاریخ ثبت شده است،رئیس مذهب مالکی در جمله‌ای در مورد امام صادق(ع) گفته است  که “هیچ چشمی ندیده، هیچ گوشی هم نشنیده، برقلب بشر هم خطور نکرده مردی بافضیلت‌تر از امام صادق(ع)”.

 

مسوول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در مزار شریف همچنین به نقل از ابوحنیفه گفت که “من مردی فقیه‌ترازامام‌صادق(ع) ندیدم. اگر آن دو سال شاگردی من نزد امام صادق(ع) نبود، من هلاک می‌شدم”.

 

این عالم دین با بیان اینکه محور صحبت های در خصوص تشکیلاتی بودن امام صادق(ع) می باشد، اظهار داشت:این امام همام،با تلاش و فعالیت های گسترده، تشکیلاتی را به وجود آوردند که از مدنیه شروع و تا شمال آفریقا گسترش یافته بود.

آقای موسوی رسالت انبیا الهی را دریافت وحی و ابلاغ آن عنوان کرد و رسالت امامان را تبیین احکام و اجرای شریعت بر شمرد و افزود:امام صادق به دنبال اجرای شرعیت در جامعه بود؛امام صادق(ع) با انجام کار تشکیلاتی به دنبال بر پایی حکومت اسلامی  و پیاده نمودن شریعت اسلام ناب بودند .

 

مسوول نمایندگی تبیان در  ولایت بلخ  یکی از دلایل قیام نکردن امام صادق(ع) را با وجود انجام کار تشکیلاتی نبود یاران مخلص بیان و خاطرنشان نمود، امام صادق(ع) به یکی از صحابه های خود  در خصوص قیام نکردن با وجود داشتن چهار هزار شاگرد ، فرموده اند  بخدا قسم اگر به تعداد هفده یار مخلص داشتم ، قیام می کردم.

وی تصریح کرد : با وجود اینکه تمام عالم در اختیاز امام است اما بدون یار نمی تواند حکومت کند؛امروز  وظیفه اصلی تمام تشکل ها  تربیت نیروی بصیر برای اما زمان(عج) باشد.

 

حجت الاسلام و المسلمین موسوی با گلایه از کسانی که می گویند منتظر امام زمان هستیم، گفت:امام زمان منتظر ماست ؛شما که منتظر آن حضرت نیستید؛او آمده هست تا قیام کند؛امام مهدی آمدنی نیست بلکه آوردنی هست آن هم با تربیت نیروی مخلص.

 

حجت الاسلام و المسلمین موسوی به ویژگی های تشکل واقعی اشاره کرد و گفت:اگر یاران واقعی در تشکیلاتی باشد،انسان می تواند در عرصه های مختلف کار کند و تاثیر گذار برای جامعه باشد؛اما یار مخلص نیست.

 

او نبود یار مخلص را یکی از دلایل عدم ظهور امام زمان(عج) دانست و متذکر شد :نبود ایمان واقعی یکی از عواملی هست که امام زمان ظهور نمی کند چرا که اگر ایمان باشد قطعا آن ۳۱۳ نفری که در روایت ها آمده است تکمیل می شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی در ادامه سخنان خود، مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی را یکی از تشکل هایی دانست که نیروی از خود گذشته بسیاری تربیت کرده و در اختیار دارد  که در حادثه  تروریستی علیه دفاتر مرکزی تبیان و خبرگزاری آوا در هفتم جدی سال گذشته، ده ها تن از آنها جام شهادت نوشیدند و شماری هم زخمی شدند.

او خطاب به حضار کرد و تشکیلات مرکز تبیان را خدا محور عنوان نمود و گفت:من این را قاطع به شما عزیزان عرض می کنم  که مرکز تبیان در طول فعالیت نزدیک به سه دهه خود از خط اصلی  و هدفش منحرف نشده و روز به روز توسعه یافته و پیشرفت نموده است.

 

مسئول نمایندگی تبیان در شمال کشور وظیفه بزرگان را حمایت از تشکیلات دانست و افزود : فعالیت وهابیت در شهر مزار شریف گسترش یافته و بیش از بیست و چند مدرسه دارد و کودکان ما را منحرف می کنند که در مقابل حمایت های معنوی بزرگان از تشکیلاتی نظیر تبیان باعث تاثیر گذاری بیشتر و اصلاح جامعه خواهد شد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>