• تاریخ انشار: ۹ عقرب ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1325
  • 2,822 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امام حسین (ع) خدا محور بود وهمه چیز را برای خدا واحیای دین خدا میخواست

n00101379-b

آگاهان در امور دینی میگویند که امام حسین(ع) خدا محور بود و همه چیز را برای خدا و احیای دین خدا میخواست و یزید همه چیز را برای خودش میخواست و خود محور بود. طی مراسمی معنوی در مسجد جامع حجربن عدی درولسوالی دهدادی ولایت بلخ، صدها تن از عزاداران حسینی در سوگ و عزای […]

آگاهان در امور دینی میگویند که امام حسین(ع) خدا محور بود و همه چیز را برای خدا و احیای دین خدا میخواست و یزید همه چیز را برای خودش میخواست و خود محور بود.

طی مراسمی معنوی در مسجد جامع حجربن عدی درولسوالی دهدادی ولایت بلخ، صدها تن از عزاداران حسینی در سوگ و عزای شهادت امام حسین (ع) یاران وفادارش به عزاداری وسوگواری پرداختند.

دراین مراسم، سیدعبدالله موسوی نژاد، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف در سخنانی گفت: آیا تابحال از خود پرسیده اید که چرا امام حسین(ع) برای احیای دین تمام هستی و فرزندان خود را درطبق اخلاص نهاد؟ این دین چه ارزشی دارد؟ ماچه درکی از دین داریم؟

وی در ادامه با اشاره به فرموده امام علی(ع) افزود: خداوند رحمت کند کسی را که بداند از کجا آمده است، برای چه آمده است و به کجا میرود؟

موسوی نژاد با اشاره به تعریف مارکسیسم از دین بیان کرد: مارکسیست ها براین باورند که دین افیون باور است و مانند تریاک میماند و انسان را تخدیر میکند و در مورد مسائل روز هیچ اطلاعاتی ندارد.

وی درادامه با اشاره به تعریف ابزار گرایان از دین گفت: این عده میگویند که دین به عنوان وسیله وابزار خوب است که تحت نام دین میتوان هر کار وجنایتی را انجام داد و دین برتمامی اعمال ورفتار ما پرده پوشی میکند.

به گفته او، درزمان امام حسین(ع) یک عده از افراد برای رسیدن به اهدافشان از دین به عنوان ابزار ووسیله استفاده میکردند و با همین ابزار و وسیله امام زمان شان را به شهادت رسانیدند.

وی در ادامه مطلب فوق بیان کرد: این افراد براساس فتوایی شرعی مبنی براینکه بر امام حسین(ع) علیه خلیفه مسلمین قیام کرده است و باید از بین برده شود، عمل کردند.

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف با اشاره به تعریف دین مداران از دین خاطر نشان ساخت: دین یک بسته محافظتی است که استعداد بشر را شکوفا میکند.

وی افزود: باید بدانیم که دین مخصوصا دین مبین اسلام در زمینه اقتصاد، سیاست، اجتماع، فرهنگ، خانواده، نظام و تمامی زمینه ها برنامه دارد.

موسوی نژاد با اشاره به آیه مبارکه قرآن بیان کرد: “ماقرآن را نازل کردیم بیان کننده همه چیز”. قرآن قانون زندگی مسلمانان و کتاب خداوند است و راه رسیدن به سعادت است و به تمامی سوالات ما پاسخ گو میباشد.

وی در ادامه بیان کرد: مسلمانان به دو بخش عاشورایی و یزیدی تقسیم میشوند که تنها مربوط به شیعه بودن و سنی بودن نیست و به پیرو مذهب خاصی خلاصه نمیشود.

به گفته او، امام حسین (ع) خدا محور بود و همه چیز را برای خدا و احیای دین خدا میخواست و یزید همه چیز را برای خودش میخواست وخود محوربود.

موسوی نژاد اظهار داشت: ما باید بدانیم و با خود بیندیشیم که به چه اندازه در خط و مسیر امام حسین (ع) حرکت میکنیم.

وی تاکید کرد: عاشورا تنها برای روضه خواندن وگریه کردن نیست، بلکه عاشورا ومحرم مکتب ودانشگاه است واین دانشگاه همه اقشار جامعه اعم از زن، مرد، پیرو جوان، فقیر وثروتمند را میپذیرد.

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان درمزارشریف بیان کرد: این بستگی به ما دارد که تا چه اندازه از این مکتب ودانشگاه استفاده بکنیم و بهره ببریم.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>