• تاریخ انشار: ۲۳ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 10217
  • 1,210 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امام زمان آمدنی نیست بلکه آوردنیست / اکثر دانشجویان برای مدرک دانشگاه می روند نه کسب علم

n00142769-b

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال که در میان جوانان صحبت می کرد، گفت: امام زمان آمدنی نیست بلکه آوردنیست و شما جوانان می توانید با اعمال خوب و صالح آقا را بیاورید. به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)_حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی، مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی […]

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال که در میان جوانان صحبت می کرد، گفت: امام زمان آمدنی نیست بلکه آوردنیست و شما جوانان می توانید با اعمال خوب و صالح آقا را بیاورید.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)_حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی، مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال که در شب نیمه شعبان در بین جوانان با بیان اینکه، زمینه سازان ظهور امام زمان(عج)، جوانان هستند؛گفت: جوانان کسانی هستند که زمینه سازان ظهور می باشند و نظر به اکثر روایات که از معصومین (ع) نقل شده است؛ بیشترین یار و سرباز آقا هم جوانان است.

آقای موسوی با بیان حدیث از پیامبر خدا (ص) مبنی براینکه “هرکسی بمیرد و امام زمان خود را نشناسد؛ به مرگ جاهلیت مرده است” ابراز داشت: اولین گامیکه جوانان می توانند برای یاری امام زمان بردارند، معرفت داشتن به خود آقا است که باید از خواسته های آنحضرت اینکه آقا از ما چی می خواهد؟ و چگونه می توانیم برای ظهورش کمک نماییم.

 

 

وی در ادامه سخنان خود علاوه نمود: نظر به روایات معصومین (ع) امام زمان در هر روز چند مرتبه با دعا های خود به ما کمک و یاری می کند و از طرف خودش برای ما دعا می کند. ولی اگر ما در زندگی روز مره خود توجه نماییم در می یابیم که حداقل روز یک بار هم به فکر امام زمان(عج) نیستیم.

 

موسوی با ابراز اینکه دومین گام برای یاری امام زمان، اطاعت از آن حضرت است، بیان نمود: نماز در زندگی خیلی مهم است و باید در راس اعمال قرار بگیرد و اگر می خواهیم از امام زمان خود اطاعت نماییم، باید توجه جدی به نماز های مان داشته باشیم و آنرا سر وقت آن انجام بدهیم و مطابق خواست امام عمل نماییم.

موسوی با بیان اینکه خوراک،پوشاک و مسکن سه اصل مهم در زندگی بشر است، بیان کرد: امام حسین (ع) در روز عاشورا این سه اصل را برای یک اصل زیر پا گذاشت . خوراک (آب) را برایش قطع کردند، پوشاک (لباس هایش) را به غارت بردند و مسکن (خیمه هایش) را نیز به آتش کشیدند. ولی امام حسین(ع) این سه اصل را فقط به خاطر یک اصل و او “اقامه نماز و زیر بار ظلم نرفتن” بود، فدا کرد.

وی سومین گام را برای یاری امام زمان “حرکت” عنوان نمود و بیان کرد: حدیثی از پیامبر خدا (ص) نقل شده که آنحضرت فرموده است :”بهترین اعمال امت من، ناتظار فرج است” و چون در این جا کلمه اعمال آمده است یعنی که انتظار کشیدن با اعمال صالح منظور پیامبر خدا(ص) می باشد.

مسوول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال،  با ابراز اینکه دشمن با تبلیغات گسترده می خواهند انگیزه انتظار را ازجوانان سلب نماید، گفت: دشمن با راه اندازی تقریبا ۳۵۰ هزار سایت غیر اخلاقی می خواهد جوانان را منحرف نماید و با منحرف ساختن این جوانان، می خواهند حتی انگیزه انتظار فرج را از آنها بگیرد و به خواسته های خودشان برسند.

این عالم دینی بار ابراز اینکه فعلا در دانشگاه ها آموزش به صورت غیر معیاری تدریس می گردد، گفت: در زمان حاضر علم در دانشگاه ها به صورت چپتری تدریس می شود نه به صورت معیاری و همه دانشجویان هم دانشگاه را فقط به خاطر مدرک آن دنبال می کنند نه به خاطر کسب علم.

وی در ادامه سخنان خود گفت: اگر برای جوانان و دانشجویان این زمان گفته شود در دانشگاه درس است. امکانات است. استاد است و همه چیز برای شما مهیا است جز مدرک، شاید یک نفر هم به دانشگاه حاضر نشود.

موسوی هم چنان گفت: دانشجویان ما باید تلاش بیشتر را برای کسب علم و بالا بردن سطح آگاهی خود نمایند و باید با داشتن علم وارد جامعه سیاسی شوند و با این تفکر که دین از سیاست جدا است مبارزه جدی نمایند.

وی ابراز اینکه در قرآن کریم بیشتر از ۵۰۰ آیه راجع به سیاست داریم، بیان کرد: دین عین سیاست است و این دو هرگز جدایی از همدیگر ندارد؛ زیرا اگر این دو از همدیگر جدا می بود پیامبران الهی و معصومین (ع) به خاطراصلاح جامعه شهید نمی شدند و آنها می تواستند فقط با عبادت کردن به زندگی خویش ادامه بدهند. پس اینگونه نیست و هرکسی که به این باور است (دین جدا از سیاست است) و مومنان باید در گوشه ی کنار سجاده خود بنشینند و فقط به عبادت بپردازند، پس آنها باید منکر۵۰۰ آیه قرآن کریم نیز باشند.

این عالم دینی هم چنان بیان کرد: جوانان ما باید از عمر خود به گونه مفید استفاده نمایند زیرا نظر به آیه قرآن کریم تنها چیزکه انسان دچار خسر و زیان می شود همین هدر رفتن و تمام شدن عمر انسان است که اگر بیهوده استفاده شده باشد دیگر هیچ گاه قابل جبران نخواهد بود(والعصر، ان الانسان لفی خسر).

موسوی هم چنان گفت: اکثر مردم عصر حاضر، گرفتار جاهلیت مدرن می باشند زیرا ما دوگونه جاهلیت داریم یکی مدرن و دیگری اولی یا قدیم است که در گذشته مردم با ساختن مجسمه های بعضی ها، آنها را پرستش می کردند. اما در زمان حاضر با دوست داشتن همین هنر پیشه های فلم و فوتبالیست ها، مجسمه آنها را در قلب خود ساخته و آنها را دوست می دارند که به این جاهلیت مدرن گفته می شود.

وی هم چنان در ادامه سخنان خود خطاب به جوان نموده گفت:شما جوان بدانید که این جاهلیت مدرن خطر ناک تر از جاهلیت قدیم است. و با این کارهای خود ما زمینه ظهور آقا را به تاخیر می اندازیم و تا زمانیکه ما خود را اصلاح نکینم؛ نمی توانیم برای ظهور آقا کار نماییم. زیرا امام زمان آمدنی نیست بلکه آوردنیست و ما با اعمال خوب و صالح می توانیم آقا را بیاوریم.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>