• تاریخ انشار: ۱۴ سنبله ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 3605
  • 1,361 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امروز اهمیت ازدواج جوانان دو چندان شده است

n00116010-b

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف با اشاره به اهمیت و تاکید بر مساله ازدواج در دین اسلام گفت: با توجه به اسباب تحریکاتی که در جامعه ما وجود دارد، امروز اهمیت ازدواج چندین برابر شده است.   حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان […]

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف با اشاره به اهمیت و تاکید بر مساله ازدواج در دین اسلام گفت: با توجه به اسباب تحریکاتی که در جامعه ما وجود دارد، امروز اهمیت ازدواج چندین برابر شده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف، طی سخنانی قبل از خطبه های نماز جمعه در مسجد محمد رسول الله‹ص› منطقه یلمرب گفت: دین مبین اسلام به عنوان کامل ترین دین که برای تمام زوایای زندگی انسان ها برنامه دارد،بر مسئله ازدواج تاکید فراوان کرده است.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به حدیث پیامبر اسلام‹ص› افزود: یک رکعت نمازی که جوان متاهل می خواند برابر است با هفتاد رکعت نماز جوان مجرد است.

 

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف از فضای مجازی که به راحتی در اختیار اطفال و نوجوانان می گیرد به عنوان محیطی مسموم یاد کرد و بر استفاده درست از آن تاکید نمود.

این فعال فرهنگی از فعالیت بیش از ده ها شبکه رادیویی و تلویزیونی در کشور یادآور شد و گفت: به غیر از یک دو رسانه، تمام نشرات این رادیو و تلویزیون ها از نظر دین اسلام مشکل دار است.

 

حجت الاسلام موسوی افزایش خشونت و آمار طلاق در جامعه را از پیامدهای نشر سریال های ترکی در رسانه های کشور عنوان کرد و گفت: این سریال ها خانمان سوز می باشند.

 

 

وی از پوشش ظاهری جوانان کشور گله کرد و گفت: امروز دختران ما بر اثر تبلیغات غربی ها با چه پوشش هایی در اماکن عمومی حاضر می شوند، که زمینه فساد در جامعه را فراهم می کند.

 

حجت الاسلام موسوی از محیط های مختلط کاری در کشور به عنوان دیگر مشکل اساسی نام برد که تاثیرات منفی بر اخلاق فردی و اجتماعی مردم می گذارد.

 

وی در ادامه بر تسهیل ازدواج جوانان تاکید کرد و گفت: امروز متاسفانه مصارف بالا به عنوان مانعی بزرگ بر سر راه ازدواج جوانان ما مطرح می باشد.

 

 

مسئول مرکز تبیان در مزار شریف گفت:  چرا برخی از خانواده ها این قدر سخت گیری می کنند؟ مگر شما از مصارف عروسی و زندگی حضرت فاطمه ‹س› و حضرت علی ‹ع› خبر ندارید؟ تنها هزینه عروسی ایشان یک زره بود و تمامی مصارفش را با فروختن آن بر آورده کردند.

 

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اسباب تحریکاتی که در جامعه وجود دارد و موانعی که بر سر راه ازدواج جوان ها قرار گفته،  گناه آن را متوجه خانواده ها و روحانیونی دانست  که این وضعیت جامعه را می بینند، اما تبلیغ نمی کنند و کسانی در این امر مقصر می باشند  که به جای پیروی از فرموده ی پیغمبر‹ص› و ائمه اطهار، به دنبال حرف مردم رفته اند.

 

وی مهریه های سنگین را مانعی برای ازدواج عنوان کرد و گفت: ما امروز دخترانمان را می فروشیم و دختر فروشی در بین ما رواج یافته است

 

حجت الاسلام و المسلمین موسوی افزود: دولت در قبال جوانان وظیفه دارد تا زمینه کار را برایشان فراهم بکند، باید نا امنی ها از میان برداشته شود و دولتمردان به جوانان پاسخگو باشند.

 

وی همچنان تاکید کرد که خانواده ها و پدر و مادر ها وظیفه دارند که فرموده اهل بیت‹ع› و اسلام را در زندگی خودشان پیاده بکنند و نگذارند جوانان ما به سوی گناه کشانیده شوند

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>