• تاریخ انشار: ۳۰ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16889
  • 789 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امریکا به دنبال کنار زدن جریان‌های اسلامی، ملی‌گرا و ضد استکباری در افغانستان است/ فکر و اندیشه تبیان، منطقه‌ای و جهانی و حذف‌نشدنی است

n00156706-b

رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مراسم گرامی داشت از شهدای حمله تروریستی ۷ جدی بر این مرکز و خبرگزاری صدای افغان در کابل، تصریح کرد که اولین هدف امریکایی ها در راستای ایجاد و تقویت داعش در افغانستان و انتقال نیروی های داعش از خارج به داخل، این است که جریان […]

رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مراسم گرامی داشت از شهدای حمله تروریستی ۷ جدی بر این مرکز و خبرگزاری صدای افغان در کابل، تصریح کرد که اولین هدف امریکایی ها در راستای ایجاد و تقویت داعش در افغانستان و انتقال نیروی های داعش از خارج به داخل، این است که جریان های اسلامی و جریان هایی که روحیه ملی و ضد استکباری دارند، کنار زده شوند و مرکز تبیان یکی از این جریان هاست. اما حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری تأکید کرد که کار، فکر و اندیشه تبیان، منطقه ای و جهانی است و با یک ضربه در کابل، نمی توانند آن را از میان بردارند .

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از مشهد، حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری که روز جمعه(۲۹ جدی) در مراسم گرامی داشت از یاد و خاطره شهدای فرهنگ و رسانه در حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزداری صدای افغان(آوا) و جمع صدها تن از شخصیت های دینی، علمی و فرهنگی و همچنین مهاجرین فرهنگ‌دوست افغانستانی در مشهد سخن می‌گفت، حادثه تروریستی ۷جدی بر دفاتر مرکزی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در کابل را حادثه ای بسیار هولناک، فجیح و تأسف‌برانگیز خواند که طی ۱۷ سال گذشته از نگاه عمق فاجعه سابقه نداشت.

 

وی خاطرنشان کرد که متاسفانه این حمله تروریستی ناشی از اوضاع نابه‌هنجار و نابسامان فعلی در افغانستان بود .

n00156662-r-b-047

سکوت خواص؛ اولین عامل وضعیت نابسامان کنونی

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری با بیان این که هر روز که از عمر حکومت های بعد از سقوط طالبان می گذرد، وضعیت بدتر و روز به روز نابسمان تر می شود، خاطرنشان کرد: “عوامل گوناگونی پیرامون وضعیت کنونی تأثیر دارد؛ این عوامل دست به دست هم داده و شرایط را این گونه رقم زده است. به نظر من از اوضاع کنونی، اولین عامل سکوت خواص است”.

 

وی در توضیح “سکوت خواص” گفت: “خواص در یک جامعه می تواند باعث هدایت و ترقی در همه عرصه های زندگی شود، اما اگر همین خواص سکوت کنند و بی تفاوت باشند، باعث انحراف جامعه، رکود و خواب بردگی جامعه می شود”.

 

این فعال دینی ـ سیاسی با اشاره به این که “سکوت خواص در طول تاریخ، ضربات مهلکی بر پیکره اسلام زده است”، تصریح کرد: “حتی می توان گفت که فاجعه عاشورا ناشی از سوکت خواص بود و اگر خواص سکوت نمی کردند و در کنار امام حسین(ع) حضور به هم می رسانند و در جهت روشنگری، هدایت و ساماندهی مردم حرکت می کردند، قطعا یزید این جرأت را نداشت که در برابر امام حسین(ع) قیام کند و نواده پیامبر اسلام(ص) را به شهادت برساند”.

 

وی ادامه داد که بعد از قیام عاشورا و در هر مقاطع مختلف تاریخی دیگر نیز ضرباتی سکوت برخی از خواصی بر پیکر اسلام، محسوس است.

 

به گفته رییس خبرگزاری صدای افغان(آوا)، شرایطی که امروز در افغانستان وجود دارد نیز که ناشی از سکوت برخی از خواصی است که می توانند اثرگذار باشند و اجتماعات مردمی را به سمت خیر و صلاح، دین و خدا رهبری کنند، اما نمی کنند. این افراد نه تنها به این سمت حرکت نمی کنند، بلکه حرف هم نمی زنند! ساکت اند! بدترین فجایع در افغانستان اتفاق افتاده، اما این خواص ساکت بوده اند”.

 

وی در رابطه به همین حادثه تروریستی ۷ جدی بر دفتر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان گفت: “خواص افغانستان پیرامون حادثه تروریستی ۷ جدی که ۱۴۲ نفر از بهترین و نخبه ترین شخصیت های مردم ما شهید شدن و یا زخمی شدند نیز سکوت کردند و هیچ چیز نگفتند؛ حرف نزدند! و شاید پیش خود گفته باشند که عجب کار خوبی شد، خوب شد که کشته شدند”.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری با اشاره به مثال هایی پیرامون وضعیت کنونی جهان اسلام نیز خاطرنشان کرد که این وضعیت در جهان اسلام نیز متأثر از سکوت خواص است: “اگر شهید نمر را گردن زدنند، حرف نزدند! اگر شیخ زکزاکی مظلوم را زخمی و مجروح و دستگیر کردند، بازهم حرف نزدند! حالا هم که دو سال است در زندان به سر می برد، حرف نمی زنند! وضعیت در بحرین و یمن نیز این گونه است. در رابطه با سوریه و عراق نیز حرف نزدند. یادم است ۴سال پیش که داعش در عراق و سوریه فعالیت خود را شروع کرد و گروه گروه مردم را به شهادت می رساند، خبرنگاران ما نزد برخی شخصیت ها رفتند تا مصاحبه بگیرند، اما دست خود را جلوی میکروفون خبرنگار ما می زدند که برو! این مربوط ما نمی شود!”.

 

این درحالی است که وی تأکید کرد: “اگر نسبت به حال و روز مردم دیگر ولایات احساس مسئولیت نکنید، همان شرایط برای شما نیز تکرار خواهد شد. اگر نسبت به درد و رنجی که بر مردم عراق وارد شد، احساس مسئولیت نکنید و حداقل حرف نزنید، شرایطی که در سوریه است، همان شرایط بر کشور شما نیز مستولی خواهد شد! اگر امروز مردم ما ساکت بوده و راحت نشسته اند که دشمنان اسلام هر کاری بکنند، نتیجه اعمال و رویه شخصیت های خواصی است که ساکت مانده اند”.

n00156662-r-b-024

انفعال خواص؛ عامل دوم

رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان عامل دوم وضعیت نابسامان کنونی در افغانستان و همچنین کشورهای اسلامی را “انفعال خواص” خواند.

 

به گفته وی، گاهی برخی خواص ممکن است حرف نزنند و موضع نگیرند، ولی در سایه سکوت کار و فعالیت بکنند؛ کارهای آموزشی و تربیت کادر داشته باشه و برای جامعه اسلامی نیرو بسازند که ما از این خواص کم نداریم، اما متأسفانه عده زیادی از خواص ما علاوه بر این که ساکت هستند، منفعل نیز هستند و هیچ گونه فعالیتی ندارند. این خواص فقط دست روی دست گذاشته و به دنبال این هستند که جان خود و فرزندان خویش را از معرکه نجات داده و مال و اموال و موقعیتی که دارند، محفوظ نگه دارند.

 

انحراف خواص؛ عامل سوم

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری عامل سوم وضعیت نابه‌هنجار و نابسامان کنونی در افغانستان و دیگر کشورهای اسلامی را “انحراف برخی از خواص” عنوان کرد.

 

وی گفت: “برخی از خواص سوکت نکردند و حرف زدند، اما بر خلاف دین و به نفع دشمن حرف زدند! فعال بودند، منفعل نبودند، اما در کنار دشمن فعال بودند و دوشادوش دشمن حرکت کردند” .

 

این فعال دینی سیاسی تصریح کرد: “اگر امروز حرکت های دینی ضربه می خورد، برخی از این ضربات ناشی از حرکت همین خواصی است که منحرف هستند و در کنار دشمن و دوشادوش آن حرکت می کنند. ضربات هولناکی را از ناحیه این خواص متحمل می شویم”.

وی در یک جمع بندی گفت: “در مجموع امروز سکوت خواص، انفعال خواص و یا انحراف آن ها مشکل آفرین شده است. از آن طرف مردم هم ساکت و راکد هستند”.

n00156662-r-b-041

رکود و خمودگی مردم؛ عامل مهم دیگر شرایط موجود کشور

رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ادامه با انتقاد از عملکرد مردم نیز گفت: “این توجیه مردم درست نیست که بزرگان حرکت کنند تا ما هم حرکت کنیم و هر برخورد آن ها، متأثر از حرکت خواص باشد، بلکه امروز دریچه دریافت دانش و اطلاعات، خواص نیستند؛ مردم می توانند از طرق مختلف اطلاعات به دست بیاورند و خائن را از خادم تشخص دهند؛ ولی امروز مردم هم از این مسیر پس مانده اند” .

 

وی هشدار داد که رکود و خمودگی امروز عموم مردم افغانستان را تهدید می کند؛ چه آن هایی که در داخل افغانستان زندگی می کنند و چه آن هایی که خارج از کشور هستند. این رکود و خمودگی در کنار خیانت برخی از خواص، به عنوان عوامل مهم دیگر شرایط موجود کشور است. در کنار این عوامل، عامل دشمن هم به راحتی بهره برداری خود را می کند”.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری یادآور شد: “عوامل دشمن در کشور با استفاده از سکوت خواص، انفعال خواص، انحراف خواص و یا همکاری برخی خواص، تلاش های گسترده ای را در سطح کشور روی دست گرفته اند و در راستای بهره برداری و رسیدن به اهداف و مقاصد خود عمل می کنند .

 

سکوت، انفعال و انحراف خواص و رکود مردم؛ عامل ضعف کشور

رییس خبرگزاری صدای افغان با بیان عوامل فوق ادامه داد که سکوت، انفعال و انحراف خواص و رکود و خمودگی مردم بستر دیگری را به وجود آورده که آن ضعف در عرصه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و نظامی است. وقتی یک کشوری از نگاه فرهنگ عمومی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی با مشکل مواجه باشد و از نگاه نظامی حتی توان این را نداشته باشد که امنیت ریاست امنیت خود تأمین کند، قول اردوی ۲۰۹ شاهین و یا شفاخانه ۴۰۰ بستر ارتش در کابل، طبعا کشورهای قدرمندی که در افغانستان حضور دارند، به اهداف مشخص خود خواهند رسید. چون دیگر مانعی در برابر آن ها وجود ندارد که تحرکات منفی و خیانت بار این ها جلوگیری کند”.

 

اهداف نیروهای خارجی در افغانستان؛ بهره برداری از موقعیت ژئوپلیتیکی برای اهداف منطقه ای

این فعال دینی ـ سیاسی خاطرنشان کرد که قوای خارجی به سرکردگی امریکا در افغانستان به دنبال سه هدف است:

یک: سلطه بر مردم افغانستان؛ از روزی که ورود پیدا کرده اند، به دنبال این موضوع بوده و حالا نیز در این مسیر حرکت می کنند.

دو: سلطه بر منابع زیرزمینی و روزمینی افغانستان

سه: بهره برداری از موقعیت ژئوپلیتیکی یا جغرافیای سیاسی افغانستان

 

وی در مورد بهره سوم گفت: “مهمترین بهره ای که امروز غربی ها می توانند از افغانستان داشته باشند، استفاده از موقعیت ژئوپلیتیکی کشور است. در این زمینه، یکی از بهره هایی که امریکایی ها از این موقعیت برده و در حال بردن هستند، بحث داعش سازی در کشور است. از روزی که غربی ها پا به کشور پا گذاشته و به بهانه تأمین امنیت، مبارزه با تروریزم، فعال ساختن چرخه اقتصاد و ترویج آزادی بیان و دموکراسی به کشور آمده اند، روز به روز شرایط افغانستان بدتر شده واین ناآگاهانه نیست! این وضعیت از ضعف قدرت نظامی و اطلاعاتی امریکایی ها و غربی ها نیست، بلکه برنامه ریزی شده و سازمان یافته است. افغانستان باید این گونه باشد و وضع از این هم بدتر شود” .

 

امریکا با داعش سازی، به دنبال حذف شخصیت ها و جریان های اسلامی، ملی و ضد اسکتباری است

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری در ادامه این سوال را مطرح کرد که چرا امریکایی ها به دنبال داعش سازی در افغانستان هستند؟ در پاسخ گفت: “اولین هدف امریکایی ها در راستای ایجاد و تقویت داعش در افغانستان و انتقال نیروی های داعش از خارج به داخل، این است که جریان های اسلامی و حتی جریان هایی که ممکن است اسلامی نباشد، اما روحیه ملی و ضد استکباری دارند، کنار زده شوند. در این راستا غربی ها از ابتدا تلاش کردند افسار مدیریت جامعه افغانستان را به دست بگیرند؛ از طریق ابزارهای مختلف قدرت نرم چون غوغاسالاری رسانه ای، ترویج فرهنگ مبتذل، مسیحی سازی مردم و…” .

 

وی در مورد رسانه های مبتذل در افغانستان گفت: “رسانه های مبتذلی که در افغانستان وجود دارند و با پول و امکانات مستقیم امریکا حمایت می شوند، در درون خانه های ما نفوذ کرده و به دنبال منحرف کردن زنان، دختران و پسران ما هستند و در نتیجه، می خواهند بنیان خانواده را از ما بگیرند” .

 

رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مثال دیگر خاطرنشان کرد: “این ها بزرگترین سرمایه ها را به بهانه این که زنان را در عرصه مدیریتی توان مند بسازند، روی این قشر مصرف کردند، اما در حقیقت در راستای به انحراف کشاندن زنان جامعه عمل نمودند”.

 

به گفته وی، از طرف دیگر غربی ها حرکت های تروریستی را ترویج کردند و از این طریق، در طول ۱۷ سال گذشته به نام طالب، القاعده و امثال این ها، صدها هزار نفر کشته، زخمی و مهاجر کردند. این ها به این فکر بودند که خیلی زود می توانند افسار این ملت را به دست بگیرند، کشور را آرام کنند و آن را به عنوان غلام و تحت سیطره خود در بیاورند.

 

اما حسینی مزاری تصریح کرد که خوشبختانه غرب در این پروسه تاهنوز ناکام مانده، زیرا درست است که امروز حرکت های دینی سازمان یافته و تحت عنوان یک حرکت ملی وجود ندارد، اما جریان هایی به صورت منفرد و جوان در هر گونه افغانستان حضور دارند که فعالیت های جدی دارند، حوزه های علمیه، دانشگاه های اسلامی، مکاتب اسلامی و جریان های اسلامی دیگر که حرکت های ضد امریکایی دارند .

 

جنرال دوستم، اولین قربانی داعش سازی

در نتیجه، به گفته این فعال دینی ـ سیاسی، وقتی امریکایی ها دیدند که با این وضع نمی توانند از افغانستان به عنوان سکویی برای مدیریت کشورهای منطقه استفاده کرده و به ایران، چین و روسیه فشار وارد کنند، در اولین کار، در صدد این برآمدند که کارهای شخصیت ها و جریان های خود را یکسره کنند. این جاست که هدف اول داعش، زدن شخصیت ها، جریان ها و حلقات فکری مسلمان، متدین و متعهد به دین، مکتب و کشور افغانستان و یا دارای روحیه ضد استکباری است؛ در نتیجه شما می بینید در اولین برنامه، دوستم قربانی می شود! ممکن است دوستم یک شخصیت متدین و مسلمان نباشد، اما روحیه ملی داشت و تلاش می کرد حداقل مناطق شمال در امن و امان باشد .

 

استاد عطا، دومین قربانی داعش سازی

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری گفت که دومین قربانی داعش سازی در کشور، استاد عطامحمد نور است.

 

وی با بیان این که هیچ گونه زد و بند و مسائل حزبی و فکری با استاد عطا ندارد، خاطرنشان کرد که تحلیل و برداشت کلان ایجاب می کند که نسبت به یک چنین شخصیت هایی احساس مسوولیت شده و حرف زده شود. نباید گذاش که دستان ناپاک غرب وارد عرصه شود و یک چنین شخصیت های با روحیه ملی، دینی و جهادی به راحتی از میان برداشته شود .

 

رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان خاطرنشان کرد که سفیر آمریکا در کابل عنوان می کند که رئیس جمهور حق دارد والی های خود را عوض کند، اما وی خطاب به سفیر امریکا گفت: “اولا به تو چه و تو چه کاره هستی که در افغانستان خط و جهت تعیین می کنی! تو به هیچ وجه این اجازه را نداری! نه تنها تو، بلکه ترامپ هم حق این اظهار نظر را ندارد! هر کدام که چنین اظهار نظری درباره منافع ملی افغانستان می کنید، غلط می کنید” .

 

وی در ادامه این سوال را مطرح کرد: “امروز کجای وحدت ملی بر اساس قانون و قاعده بازی است که عوض کردن والی در ولایت بلخ مطابق قانون باشد، شما اول بیاید اطراف خودتان و قانون را در داخل ارگ رعایت کنید و مطابق مواد معاهده دکتر عبدالله با اشرف غنی امضا کرده، عمل نمایید، در رابطه با تشکیل لویه جرگه قانون اساسی و ایجاد ساز و کاری که بتواند تمرکز قدرت را در افغانستان مطابق خواست اکثریت مردم ترسیم و از حالت تمرکز بیرون کند، تلاش کنید و بعد بیاید در مورد سایر ولایت و در رابطه با والی ها حرف بزنید!”.

 

این فعال دینی سیاسی تأکید کرد که استاد عطلا امروز در برابر داعش سازی قرار دارد و برای تأمین امنیت ولایات شمالی کار می کند و اثر گذار است. او این دیدگاه را دارد که باید در افغانستان امنیت برقرار شود و ما از این شخص حمایت می کنیم .

 

استاد محقق، سومین قربانی داعش سازی

به گفته رییس خبرگزاری صدای افغان، سومین قربانی داعش سازی در افغانستان، استاد محقق است.

 

وی خاطرنشان کرد: “قبل از انفجار و انتحار ۷ جدی در مرکز تبیان، شرایط بسیار حاد و سختی برای استاد محقق به وجود آورده شد. ما همان زمان از مواضع وی حمایت کردیم و گفتیم که موضع استاد محقق و حمایت از هر کس و جریانی که علیه داعش مبارزه می کند، موضع بر حقی است و ما از این موضع حمایت می کنیم”.

 

ظاهر قدیر، جنرال عبدالرزاق، امیر اسماعیل خان و خیزش های مردمی، قربانیان دیگر داعش سازی

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری در ادامه تصریح کرد که ظاهر قدر، جنرال عبدالرازق، امیر اسماعیل خان و خیزش های مردمی در ولایت های ننگرهار، هلمند، فراه، جوزجان و سرپل، از دیگر قربانیان داعش سازی در افغانستان بوده مورد هجمه قرار می گیرند. حتی در جوزجان و ننگرهار، در برخی مناطق که میان طالبان و داعش جنگ صورت می گیرد، طیاره های امریکا، گروه طالبان را مورد حمله قرار می دهند، اما از داعش حمایت می کنند.

 

وی خاطرنشان کرد که اینجاست داعش سازی به دنبال حذف شخصیت ها، حلقات و جریان های اسلامی است که خداپرست بوده و در برابر استکبار موضع دارند.

 

مرکز تبیان در ۱۷ سال گذشته بزرگترین و اثرگذارترین حرکت فکری را در جامعه داشته است

رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان تصریح که این مرکز نیز تشکیلاتی است که خداپرست بوده و ضد استبکار موضع دارد. مرکز تبیان در طول ۱۷ سال گذشته بزرگترین، وسیع ترین و اثر گذارترین حرکت فکری را در سطح جامعه افغانستان داشته است.

 

وی تأکید کرد: “مرکز تبیان پرچم دار ترویج و تبلغ اندیشه اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در افغانستان بوده و حالا هم هست؛ دشمن گمان نکند که با از بین بردن ۵۲ تن از بهترین یاران ما و زخمی کردن ۹۰ تن دیگر توانسته ریشه مرکز تبیان را بکند! نخیر! ما طی ۳۰ سال هزاران کادر را در افغانستان تربیت کردیم که حتی اگر شخص من و مسوولین ارشد مرکز هم نباشد، مرکز تبیان به یک جریان اسلامی در سطح کشور تبدیل شده و امروز در بین کل امت مسلمه ریشه دارد”.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری تصریح نمود: “کار، فکر و اندیشه تبیان، منطقه ای و جهانی است و با یک ضربه زدن در کابل، نمی توانند ما را از میان بردارند” .

 

وی در مورد این که چرا داعش این مرکز را هدف قرار داد، گفت: “چون مرکز تبیان کار گسترده فکری، تبلیغاتی و تشکلاتی در برابر سیاست داعش سازی و اربابان داعش دارد و در برابر آمریکا و اسرائیل مواضع شفاف و جدی دارد، تصمیم گرفتند که با یک عملیات جدی و حساب شده در روز ۷ جدی، جلسه گفتمان علمی پژوهشی تشکیلات را مورد هجمه قرار دهند”.

 

رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مورد کارکرد این مرکز افزود: “دفاتر مرکز تبیان در کابل، هرات، مزارشریف و در مشهد، هر هفته پنچ شنبه نشست های نشست های علمی پژوهشی دارند و موضوعات روز را مورد ارزیابی قرار داده، تولید محتوا نموده و از طریق رسانه ها برای روشن شدن افکار جامعه منعکس می کنند. این حرکت باعث می شود که مردم و جامعه ما نسبت به حقایق روز آشنایی پیدا بکنند، روشن شوند، فکر کنند و به صحنه بیایند”.

 

وی با بیان که این حرکت مرکز تبیان خیلی تأثیرگذار بوده، ادامه داد: “اگر چه من قبل از این حمله انتحاری خیلی در مورد تأثیرگذاری حرکت ها اطلاع دقیقی نداشتم، اما بعد از حمله انتحاری، وقتی در بین مردم رفته، در خانه تک تک شهدا حضور پیدا کردم و به منازل زخمی ها رفتم، دیدم که این نشست ها و یا حرکت های فکری و فرهنگی، چقدر در سطح جامعه تأثیر عمیق و ریشه ای داشته است. در نتیجه این تأثیر است که امروز کادرهای ما به جای این که بترسند، برای احراز مسئولیت و ثبت نام هجوم آوردند. من به برخی ها گفتم که اگر شما در صحنه حضور پیدا کنید، کشته و ترور می شوید، با صراحت اعلام کردند که ما به خاطر کشته شدن می آییم” .

 

 

 

راه حل مشکلات؛ خواص ما به خود بیایند و مواضع صریح بگیرند!

رییس خبرگزاری صدای افغان در پایان و جمع بندی سخنان خود، پیرامون راه حل مشکلات موجود خاطرنشان کرد: “اول شخصیت های خواص ما باید به خود بیایند، کمی مطالعه کنند و بدانند که مرگ حق است؛ بنابراین به خدا توکل کنند و مطابق وعده خدا، امیدوار باشند که مورد حمایت قرار می گیرند. اولین گام برای قدرتمند شدن، هماهنگی و هم سویی مجموعه ها در داخل و خارج است”.

 

وی ادامه داد: “دومین راه حل این است که خواص، مجموعه ها، شخصیت ها، احزاب و سازمان های ما مواضع صریح اتخاذ کنند. وقتی مواضح صریح اتخاذ شد، جریان سازی صورت می گیرد و زمانی که جریان سازی شد، مردم به حرکت می آیند و خواص می توانند مردم را هدایت و رهبری کنند. اما اگر موضع صریح نباشد، مردم چه بدانند که مثلا فلان شخصیت، حزب و یا سازمان چه می گوید؟ باید به صراحت گفته شود! مرزهای حق و باطل باید به صراحت برای مردم بیان شود! باید بزرگران ما در صدد جریان سازی در کشور باشند، زیرا وقتی جریان سازی شد، فرهنگ سازی می شود و اگر فرهنگ سازی صورت گرفت، ما در عرصه های فرهنگ، اقتصاد، سیاست و امنیت مقتدر می شویم و این چهار ستون امنیت ملی شکل می گیرد. بر اساس امنیت ملی مقتدر است که یک نظام اسلامی مقتدر کشل می گیرد و آن گاه است که ما در افغانستان سربلند زندگی می کنیم، بر اساس منافع ملی خود تصمیم می گیریم و در مقابل دیگرانی که بر خلاف مصالح ملی ما عمل می کنند، می ایستیم؛ بر اساس منافع خودمان تعامل می کنیم و یک طرفه مورد سوء استفاده دشمنان قرار نمی گیریم.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>