• تاریخ انشار: ۱۸ ثور ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6965
  • 1,114 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امریکا می‌خواهد سبک زندگی و ذهنیت مردم افغانستان را تغییر دهد

n00125983-b

غربی‌ها به خصوص امریکا برای تغییر ذهنیت مردم و سبک زندگی مردم افغانستان از رسانه‌های همگانی استفاده می‌کنند. به‌گزارش خبرگزرای آوا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی نماینده مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف این موضوع را در مراسم بزرگداشت از حکیم ناصر خسرو بلخی در مزار شریف بیان کرد. در این مراسم شماری […]

غربی‌ها به خصوص امریکا برای تغییر ذهنیت مردم و سبک زندگی مردم افغانستان از رسانه‌های همگانی استفاده می‌کنند.

به‌گزارش خبرگزرای آوا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی نماینده مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف این موضوع را در مراسم بزرگداشت از حکیم ناصر خسرو بلخی در مزار شریف بیان کرد.

در این مراسم شماری از استادان دانشگاه و جوانان حضور داشتند.

آقای موسوی در این مراسم گفت که طبق قرآن کریم، یهود و نصارا زمانی از مسلمانان خشنود می‌شوند که در رفتار و گفتار از آنان تقلید کنند.

موسوی افزود: امریکا زمانی که می‌خواست به بهانه تروریزم وارد افغانستان شود، برنامه ریخت و می‌دانست بدون تغییر اذهان مردم افغانستان در این کشور مثل انگلیس و روس به شکست مواجه خواهد شد.

به گفته او، برنامه تغییر اذهان عامه را سناتوران کارکشته امریکا طرح کرده اند و این سند در سال ۲۰۱۴ فاش شد.

او در ادامه گفت: رسانه‌ها یکی از ابزار تغییر ذهنیت است و از زمان حضور امریکایی‌ها تاکنون صدها رسانه‌ تصویری، صوتی و چاپی ایجاد شده و بسیاری این‌ها به خاطر تغییر ذهنیت‌ مردم کار می‌کنند.

وی اضافه کرد: اگر مسوولین ما ذهن نسل جوان را پر نکنند، دشمن پر خواهد کرد. براساس تحقیقاتی که انجام شده یک خانم خانه سالانه ۱۲۰۰ سریال و ۱۳۰۰ فلم سینمای تماشا می‌کند؛ اگر هر کدام این‌ها یک نکته داشته باشد، روی اندیشه خانم قطعا تاثیر بد می‌گذارد.

موسوی اظهار کرد: خیلی‌ها فکر می‌کنند رسانه‌ها برای سرگرمی است؛ این‌ها باید بدانند که رسانه‌ها به خاطر تغییر سبک زندگی مردم کار می‌کنند؛ این رسانه‌ها است که به ما دستور می‌دهد چه‌گونه فکر کنیم، چه گونه حرف بزنیم.

وی ادامه داد: به تعبیر یکی از بزرگان رسانه از بمب اتم هم خطرناک‌تر است؛ امروز دشمن با استفاده از رسانه‌ها فرزندان خودمان را علیه خودمان ساخته و در جنگ نرم، سربازان دشمن شده اند.

موسوی گفت: استادان دانشگاه در گذشته ۶۰ جلسه می‌گذاشتند و می‌گفتند در فضا چه خبر است؛ دانشجو بعد تصور می‌کرد که در فضا چه خبر است. اما امروز همان استاد از فضا ۵۰ مستند می‌سازد و می‌گوید در فضا این خبر است؛ حالا تصور جایش را به تصویر داده است.

وی تاکید کرد که دانشگاه‌های ما باید به این ابزارها مجهز شوند.

موسی در ادامه گفت: امریکایی ها در ۲۰۰۸ سندی تحت نام “تغییر مسیر افغان‎ها” نوشتند و با استفاده از رسانه‌ها و فلم‌های سینمایی نسل بعدی افغانستان را آن‌طور که خود می‌خواهند تربیت کنند.

موسوی اضافه کرد: امریکا گفته تربیت نسل بعدی مسلمان‌ها باید دست آنان باشد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>