• تاریخ انشار: ۲۴ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 21052
  • 313 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

امضای پیمان امنیتی با امریکا بزرگ‌ترین جنایت در تاریخ افغانستان بود

n00170776-b

با امضای پیمان امنیتی با امریکا، افغانستان به سوی نابسامانی های بی‌شمار و زیر یوغ استکبار جهانی رفت و نتیجه این پیمان جز افزایش جنگ و قربانی چیز دیگری نبوده است. امضای این پیمان بزرک‌ترین جنایت در تاریخ افغانستان بود.   به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام سید محمد موسوی؛ مسؤول دفتر فرهنگی اجتماعی تبیان […]

با امضای پیمان امنیتی با امریکا، افغانستان به سوی نابسامانی های بی‌شمار و زیر یوغ استکبار جهانی رفت و نتیجه این پیمان جز افزایش جنگ و قربانی چیز دیگری نبوده است. امضای این پیمان بزرک‌ترین جنایت در تاریخ افغانستان بود.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام سید محمد موسوی؛ مسؤول دفتر فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف در مراسم بزرگداشت چهلمین روز شهدای غزنی و آموزشگاه موعود، با بیان مطلب فوق، تأکید کرد: امریکا و صهیونیزم جهانی بزرگترین طاغوت های این زمان هستند و کسانی که از امضای پیمان امنیتی حمایت کردند قطعا در ریخته شدن خون تمامی افراد، سهیم اند.

 

این مراسم روز جمعه ۲۳ سنبله توسط اتحادیه دانشجویان دانشگاه بلخ با حضور دانشجویان، متنفذین و وکلای پارلمان برگزار گردیده بود.

 

موسوی ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه محرم الحرام به فلسفه عزاداری از منظر اهل سنت پرداخت و یادآور شد که سیوطی از بزرگترین مورخین و مفسران اهل سنت می گوید که با شهادت امام حسین (ع) و بالا رفتن سر ایشان بر نیزه زیر هر سنگی که در بیت المقدس بود، خون می جوشید.

 

وی افزود: ابن حجر می گوید که تا شش ماه بعد شهادت امام حسین (ع) تمام رنگ آفاق سرخ بود که به تعبیر ابن جوزی این نشانه غضب الهی است؛ چون انسان وقتی غضبناک می شود آثار سرخی در صورت نمایان می شود و به تعبیری می توان گفت که اولین عزادار امام حسین (ع) خود خداوند بوده است.

 

این عضو شورای اخوت اسلامی بلخ تاکید نمود که فرهنگ عاشورا و عزاداری آن شیعی، اسلامی و بشری نیست؛ بلکه یک قضیه و واقعه جهانی است که انقلاب بزرگ برپا کرده است.

 

موسوی با مطرح کردن این سؤال که چرا انقلاب امام حسین (ع) چنین جایگاهی دارد؟ گفت: مهمترین اصلی که عاشورا و امام حسین (ع) را ماندگار کرد مبارزه ایشان با طاغوت زمان بود.

 

ایشان سیدالشهدا و دیگر شهدا را مبارزان علیه طاغوت خوانده، افزود: هر انسان در زندگی سه اصل اولیه و مهم دارد که عبارت از خوراک، پوشاک و خانه است؛ اما اباعبدالله (ع) این سه اصل را زیر پا گذاشت برای یک اصل و آن مبارزه با طاغوت و در مقابل طاغوت قیام کرد؛ امام (ع) زیر سم اسپان رفت؛ ولی زیر بارطاغوت نرفت.

 

حجت الاسلام موسوی از پیروان امام خواست تا زیر بار طاغوت نرفته و در مقابل استکبار زمان قیام و ایستادگی نمایند.

 

او همچنین افزود: هر عالم، وکیل، استاد دانشگاه، رسانه و قلمی که در راستای امضای پیمان امنیتی راضی بوده و یا در مقابل این عمل سکوت کرده در خون‌هایی که به ناحق ریخته شده است، مسؤول می باشند و قطعا روز قیامت باید جوابگو باشند.

 

این عالم دین گفت: خداوند می‌فرماید که یهود و نصارا دوست شما هرگز نخواهند شد؛ در حالی که برخی دولتمردان و رسانه های ما در زیر پرچم مستکبرین غرب کار می کنند و این بزرگترین ننگ برای تمام افغانها است.

 

ایشان مراسم حسینی را منحصر به شیعه ندانسته و بر برپایی آن توسط همه مذاهب تاکید کرده، گفت: دشمن می خواهد با سرکوب کردن مراسم حسینی و دیگر مجالس آگاهی بخش، مانع پیشرفت افغانستانی ها شود؛ اما مردم هیچ هراسی نداشته باشند؛ ولی با تدابیر درست مجالس را برگزار نمایند.

 

حجت الاسلام موسوی در پایان ضمن قدردانی از دانشجویان برای برپایی این مراسم تاکید کرد که باید پیرو شهدا باشیم و به آرمان های آنان جامه عمل بپوشانیم.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>