• تاریخ انشار: ۱ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 26137
  • 320 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اولین کارگاه فن بیان و اصول سخنرانی در هرات پایان یافت

n00187168-b

به گزارش خبرگزاری آوا، در این کارگاه که چندین جلسه را در بر گرفت موضوعاتی مهم در رابطه با فن بیان و اصول درست سخن گفتن تدریس گردید.   در مراسم اختتامیه این کارگاه “سیدعبدالله نایاب” مدرس این دوره از فن بیان و اصول سخنزانی و مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، […]

به گزارش خبرگزاری آوا، در این کارگاه که چندین جلسه را در بر گرفت موضوعاتی مهم در رابطه با فن بیان و اصول درست سخن گفتن تدریس گردید.

 

در مراسم اختتامیه این کارگاه “سیدعبدالله نایاب” مدرس این دوره از فن بیان و اصول سخنزانی و مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، با اشاره به این سخن گهربار حضرت علی (ع) که می فرماید”برشما باد تلاش و سخت کوشی و مهیا و آماده شدن” چنین اظهار داشت که دنیای امروز، جهان بشریت، جوامع اسلامی و جامعه مردم افغانستان در این فضا و در این وضعیت نیازمند نیروهای جوانی است که مسئولانه در عرصه قد علم کنند، با تلاش و پشتکار زحمت بکشند، مدبرانه تلاش کنند تا عاقلانه جامعه را به سوی رفاه، آسایش و سرافرازی حرکت بدهند.

 

بنا بر اظهارات وی، جامعه افغانستان نیازمند کار بیشتر و تلاش مضاعف است که باید جوانان کشور با همتی بلند در قالب چند برنامه به سوی هدف، کوشش نموده و گام بردارند.

 

این فعال فرهنگی با بیان اینکه باید در زندگی هدف و آرمان بزرگ داشته باشیم و برای رسیدن به آن از هیچ سعی و تلاشی دریغ نورزیم تاکید کرد که برای رسیدن به اهدافمان لازم است که شاخص های “همت بالا، انتخاب دوست و رفیق خوب در زندگی، استفاده از تجربیات دیگران، مشورت با صاحبان اندیشه و نظم و برنامه ریزی” را با خود همراه بکنیم.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات همچنین حاضرین در این محفل را به کوشش و تلاش فراخوانده تاکید کرد” در طول تاریخ هر آن کسی که شاخصه های مذکور را با خود داشته بدون شک به موفقیت بزرگی دست یافته و تمامی عوامل دست به دست هم داده تا این فرد به آرمان بلندش برسد.

 

از سوی دیگر، خدا بخش سعادتی یکی از اشتراک کنندگان کارگاه فن بیان، فعال فرهنگی و استاد در این لیسه خصوصی به نمایندگی از شاگردان این دوره از کارگاه فن بیان، از زحمات آقای نایاب در طول برگزاری این کارگاه سپاسگزاری نموده زحمات شان را قابل قدر توصیف نمود.

 

او در ادامه، سخن گفتن را وجه تمایز انسان از دیگر موجودات عالم هستی دانسته سخنانش را به آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از بزرگان دین مستند نمود.

 

این فعال فرهنگی، با بیان اینکه انسان ها با سخن گفتن شان شناخته و ارزش گزاری می شوند تاکید نمود که خوب سخن گفتن بسیار مهم است اگر سخنی خوب گفته شود قادر است یک زندگی و اجتماعی را تغییر داده و متحول بسازد.

 

گفتنی است این مراسم که جمعی از اساتید و فرهنگیان هرات را با خود داشت بابرنامه های قرائت قرآن کریم، شعر، مقاله و طنز نیز همراه بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>