• تاریخ انشار: ۲۷ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 29587
  • 311 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اگر زنان از حضرت زهرا الگو بگیرند، خانواده را به صورت اساسی مدیریت خواهند کرد

n00203637-b

نصیبه هاشمی فعال دینی و اجتماعی در برنامه بزرگداشت از روز زن گفت که اگر زنان بتوانند از زندگی ساده و بی آلایش حضرت زهرا (س) الگوبرداری کنند و از تجملات و رسوم غربی بگذرند، می‌توانند خانواده را به صورت اساسی و معیاری مدیریت کنند. خبرگزاری صدای افغان آوا – کابل: از سالروز ولادت با […]

نصیبه هاشمی فعال دینی و اجتماعی در برنامه بزرگداشت از روز زن گفت که اگر زنان بتوانند از زندگی ساده و بی آلایش حضرت زهرا (س) الگوبرداری کنند و از تجملات و رسوم غربی بگذرند، می‌توانند خانواده را به صورت اساسی و معیاری مدیریت کنند.

خبرگزاری صدای افغان آوا – کابل: از سالروز ولادت با سعادت بانوی بزرگ اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور بانوان، فرهنگیان و دانشجویان در کابل گرامیداشت به عمل آمد.

در این محفل خانم نصیبه هاشمی فعال فرهنگی یکی از سخنرانان این محفل، سالروز ولادت حضرت زهرا (س) را شایسته نامگذاری روز زن و مادر دانست و گفت که حضرت زهرا(س) از آن جهت شایسته الگوبرداری است که نمونه مهر و محبت، صمیمیت و اخلاص در خانواده و همچنین سمبل صبر و فداکاری، شجاعت و جوانمردی در اجتماع بود.

nf00203637-1

خانم هاشمی ابراز داشت که حضرت زهرا (س) با عزت نفس و متانتی که داشت هیچگاه در برابر دشمن سر خم نکرد و توانست از تمام مشکلات و سختی‌ها در مبارزه سیاسی موفق ظاهر شود.

به گفته او، هرچند در آن زمان تلاش‌هایی صورت گرفت تا فاطمه را وادار به تسلیم کنند، اما ایمان این بانوی بزرگ هرگز اجازه نداد که از فرمان خدا سرپیچی کند و از اهداف انسانی بگذرد، به همین دلیل خداوند نیز آن حضرت را در بالاترین مقام و منزلت قرار داد و غضب و خشنودی او را مساوی با خشم و خشنودی خود از طریق پیامبرش به مسلمانان اعلام کرد.

این فعال فرهنگی، حضرت فاطمه زهرا (س) را نمونه صبر و ایمان خواند و گفت: انسان موفق کسی است که با استمداد از ایمان و تکیه بر صبر و داشتن پشت‌کار، اهداف دشمن را خنثی و راه را برای حضور بدخواهان مسدود کند.

او افزود: این شیوه رفتاری منحصر به حضرت فاطمه (س) در فعالیت های سیاسی و اجتماعی بود که توانست حق خاندان پیامبر را تثبیت و به صورت ماندگار در طول تاریخ حفظ کند.

خانم هاشمی با اظهار اینکه فاطمه زهرا (س) برای اهداف قرآن و به ثمر نشستن ۲۳ سال تلاش پیامبر اسلام(ص) جان فشانی کرد، افزود: امروز تلاش‌هایی در جریان است تا مسلمانان به خصوص جوانان را از اهداف و برنامه های حیات بخش قرآن دور کند و به جای فرهنگ قرآنی، برنامه های غیر اخلاقی را ترویج کند.

او در پایان از مادران خواست که بر اساس دستور اسلام و مرام قرآن و اقتدا به روش و منش حضرت زهرا (س) اعمال خود را اصلاح کنند، تا به عنوان یک مادر خوب، بتوانند اولاد صالح به جامعه تقدیم کنند.

خانم نجمه موسوی مسوول بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان نیز در این محفل گفت که فاطمه زهرا (س) نه تنها برای زنان، بلکه الگوی تمام عیار برای تمام انسان‌های عالم است.

nf00203637-2

به گفته خانم موسوی، اگر چنین روزی به نام روز مادر و یا زن نام‌گذاری شده، به این دلیل است که مسلمانان راه را گم نکنند، به خصوص در شرایطی که تلاش‌ها برای زن‌ستیزی و پایین آوردن مقام زن با پوشش های مختلفی چون حقوق زن و روز مادر یا تساوی حقوق زن و مرد جریان دارد.

او افزود: زنان اگر واقعاً از فاطمه زهرا (س) به خصوص در بخش تربیت الگوبرداری کنند، فرزندانی را مانند امام خمینی (ره) تربیت خواهند کرد که چشم و چراغ جهان می شود، انقلاب می کند، ملت و مکتب تربیتی اسلام را جهانی می سازد و افتخارات بی شماری را خلق می کنند.

او در پایان تاکید کرد که جامعه وقتی رو به شکوفایی و رشد خواهد گذاشت که حس برتربینی و تفاوت جنسیتی از بین برود و مرد و زن در کنار یکدیگر، بنیاد و اساس یک جامعه را بگذارند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>