• تاریخ انشار: ۱۲ حمل ۱۳۹۳
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 217
  • 1,552 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اگر یک انتخابات سالم و به دور از تقلب در ۱۶ حمل برگزار شود نتیجه و پیامدش آمدن صلح و ثبات

02

وی از همه طرفداران تیم اصلاحات و همگرایی خواست تا بر اساس تکلیف اسلامی، انسانی و ملی به نفع نامزد مورد نظرمان (داکتر عبدالله عبدالله) تلاش کنند و متعهد شوند که هر کدام، افراد متعددی را با خود در پای صندوق های رأی بیا

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان که در بین هزاران تن از هواداران تیم اصلاحات و همگرایی در مزار شریف سخنرانی می کرد ضمن تأکید بر برگزاری انتخابات سالم، شفاف و به دور از تقلب گفت: اگر یک انتخابات سالم و به دور از تقلب در ۱۶ حمل برگزار شود نتیجه و پیامدش آمدن صلح و ثبات در کشور است و زمینه رشد و ترقی و بالندگی کشور بیش از پیش فراهم خواهد شد و افغانستان به عنوان یک کشور قدرتمند در منطقه تبارز پیدا خواهد کرد.

حسینی مزاری در این مراسم که از سوی شورای همبستگی فرماندهان جهادی شمال به حمایت از تیم اصلاحات و همگرایی برگزار شده بود، ضمن اشاره به حملات انتحاری چند روز گذشته در کابل و نقاط مختلف کشور افزود: پیام حملات انتحاری در کابل و چند شهر دیگر کشور این است که انتخابات در افغانستان برگزار نشود و یا اینکه اگر برگزار شد ضعیف و با حضور حداقلی مردم برگزار گردد.

ایشان تصریح کرد: اگر انتخابات برگزار شود و مردم پای صندوق های رأی کمرنگ و بی جان حضور یابند و رئیس جمهوری که از این چنین انتخاباتی بیرون آید طبیعی است که یک رئیس جمهور ضعیف خواهد بود و پشتوانه بسیار ضعیف که نه در داخل افغانستان از قوت و قدرتی برخوردار است و نه در منطقه و دنیا از وجاهت بالایی برخوردار خواهد بود.

وی در تکمیل مطلب فوق افزود: چنین رئیس جمهوری که با انتخابات ضعیف مردم برگزیده شود نمی تواند کابینه ی قدرتمندی ایجاد کند و نهادهای قدرتمند را در افغانستان بوجود آورد.
رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان اظهارداشت: چنانچه با حضور حداقلی پای صندوقهای رأی حضور به هم رسانیم ما را در شرایطی بدتر و بحرانی تر از شرایط فعلی قرار می دهد.
رئیس خبرگزاری صدای افغان از همه مردم خصوصا مجاهدین و افرادی که در این همایش باشگوه حضور داشتند خواست که در پای صندوق های رأی پرنگ و حضوری جدی داشته باشند.

وی از همه طرفداران تیم اصلاحات و همگرایی خواست تا بر اساس تکلیف اسلامی، انسانی و ملی به نفع نامزد مورد نظرمان (داکتر عبدالله عبدالله) تلاش کنند و متعهد شوند که هر کدام، افراد متعددی را با خود در پای صندوق های رأی بیاورند.

حسینی مزاری دومین هدف از برگزاری این مراسم را حمایت از تیم اصلاحات و همگرایی عنوان کرد و گفت که مشترکا و یکصدا از تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله اعلام حمایت می کنیم.
مدیر مسئول و صاحب امتیاز روزنامه پرطرفدار انصاف به ابعاد مختلف عملیات روانی و تبلیغات منفی رقبای داکتر عبدالله اشاره کرد و عنوان داشت: بیشتر از داکتر عبدالله در این سرزمین کسی در مجامع جهانی حضور فعال نداشته و ایشان در طول چهارسال جهاد در محافل داخلی و خارجی حضوری فعال و جدی داشته و پس از پیروزی، در سمت های مختلف چه در دوران حکومت مجاهدین و چه در زمان دوازده سال اخیر، در سمت وزارت خارجه و در سایر سمت ها حتی در موقعیت اپوزیسیون با بسیاری از مجامع جهانی ارتباط وسیع و گسترده داشته است و یک چهره بسیار شناخته شده و مورد قبول و اطمینان جامعه ی جهانی می باشد.

وی همچنین به معرفی معاون های داکتر عبدالله عبدالله پرداخت و گفت: معاون اول داکتر عبدالله، آقای انجنیر محمدخان، از شخصیت های پشتون سرشناس و پر نفوذ و خوش نام است که در صحنه های جهاد بسیار خوش درخشیدند و آدم سالم و سودمند می باشد.

وی معاون دوم عبدالله را از شخصیت های پرنفوذ مردم هزاره و از شخصیت های قابل اعتماد و برجسته در سطح داخل و بین الملل معرفی کرد و گفت: در تیم اصلاحات و همگرایی ازبک، ترکمن و سایر اقوام افغانستان حضور فعال، پرشور و جدی دارند لذا تیم اصلاحات و همگرایی از همه شرایط لازم برخوردار است.

وی به ویژگی های منحصر به فردی که تنها در وجود عبدالله عبدالله دیده می شود اشاره کرد و بیان داشت: داکتر عبدالله فرزند جهاد است، او محصول عرق ریزی مجاهدین افغانستان، ثمره خون شهدا و وارث شهدایی همچون عبدالعلی مزاری، احمدشاه مسعود، برهان الدین ربانی، شهید مصباح، مسرور، ذبیح الله و همه ی شهدای قهرمانی که در این سرزمین زیسته اند، می باشد.

رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با بررسی ابعاد مختلف شخصیتی عبدالله عبدالله و اینکه چرا باید به عبدالله رأی داد تصریح کرد: عبدالله عبدالله خودش و خانواده اش مسلمان است، تابعیت افغانستان را دارد و در کنار این مردم بوده و خواهد بود.

وی گفت: پس ما بر اساس تکالیف انسانی و اسلامی خود، حتما در روز ۱۶ حمل در پای صندوق های رأی رفته و حضور جدی و گسترده خواهیم داشت و آحاد مردم افغانستان در این انتخابات شگفتی خواهند آفرید و برای دنیا هم اعلام خواهیم کرد که مردم افغانستان همانگونه که در طول ۱۴ سال جهاد در این کشور مبارزه کردند و این کشور را از بحران اشغال نجات دادند این بار نیز با حضور خود در پای صندوق های رأی، حاکمیتی را بوجود خواهند آورد که آبرو و حیثیت و اقتدار را برای این کشور بیاورد و از اسلام، آرمان ها، ارزشهای مردم افغانستان و تمامیت ارضی کشور دفاع کند.

وی در پایان افزود انشاءالله وعده ما و همه مردم افغانستان در روز ۱۶ حمل پای صندوق های رأی تا به این وظیفه و تکلیف خود عمل کنیم.

گفتنی است که این اجتماع با سازماندهی شورای همبستگی قوماندانان جهادی ولایات شمال برگزار گردید. این شورا از 5 ولایت شمال عضو دارد. در این همایش علاوه برتعدادی ازشخصیت ها، حاج محمدمهدی یار، رئیس این شورا به بیان اهداف همایش پرداخت و ازتیم اصلاحات و همگرایی اعلام حمایت کرد. در این مراسم با شکوه، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، ازسوی رئیس شورا، ازکابل به مزارشریف جهت حضور در مراسم و ایراد سخنرانی دعوت گردیده بود.
دراین مراسم بیش از 5000 نفر از مردم ولایت بلخ از اقشار مختلف شرکت جسته بودند.

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>