• تاریخ انشار: ۱۲ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26526
  • 372 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ایمان قوی در جوانی، به زندگی هدف و معنا می‌بخشد

n00189418-b

آگاهان امور دینی می‌گویند که ایمان قوی در سن جوانیِ انسان باعث می‌شود تا ایمان او در دوران پیری در تمام وجودش رسوخ کرده و مستحکم شود.   این مطلب در گفتمان دانشجویی” ایمان در جوانی” که از سوی خبرگزاری صدای افغان (آوا) در هرات برگزار شده بود، توسط “زمان اندیشمند” طلبه حوزه علمیه عنوان […]

آگاهان امور دینی می‌گویند که ایمان قوی در سن جوانیِ انسان باعث می‌شود تا ایمان او در دوران پیری در تمام وجودش رسوخ کرده و مستحکم شود.

 

این مطلب در گفتمان دانشجویی” ایمان در جوانی” که از سوی خبرگزاری صدای افغان (آوا) در هرات برگزار شده بود، توسط “زمان اندیشمند” طلبه حوزه علمیه عنوان شد. وی جوانی را از مهمترین ایام زندگی انسان عنوان کرد.

 

اندیشمند افزود؛ ایمان قوی در جوانی یک امر بسیار مهم است،‌ چرا که انسان در دوران جوانی تصمیم‌های مهمی می‌گیرد و توانایی انجام کارهای زیادی را دارد.

 

طبق گفته‌های این طلبه حوزه علمیه در هرات، ایمان یک جوان تا سن پیری با پوست و گوشتش عجین شده و در تمام وجودش رسوخ می‌کند که در نتیجه باعث می‌شود تا دارای ایمان مستحکمی در دوران پیری شود.

 

وی تدیّن، اعمال و گفتار و نگاه نیکو را از نشانه‌های ایمان در زندگی یک جوانِ با ایمان خواند که باعث اصلاح امور زندگی می‌شود.

 

موصوف وجود جوان با ایمان را در یک جامعه، مثبت و مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت:« یک انسان متدین و با ایمان تلاش می‌کند مطابق شرایط رفتار کند و به همین دلیل در تلاش است تمام گفتار و رفتارش کنترل شده و به نفع جامعه باشد».

 

بر بنیاد اظهارات وی جوانان با ایمان از محافظان مطمئن و از خدمتگذاران واقعی یک کشور هستند.

 

اندیشمند، جوانان افغانستان را با ایمان و طرفدار حق عنوان کرد و گفت:« شمار زیادی از جوانان افغانستان که در صفوف نیروهای امنیتی کار می‌کنند و جوانانی که در پی کسب دانش اند با ایمان و طرفدار حق اند و در قلب مردم جای دارند ».

 

در همین حال “سید حسن مدثر” دانشجوی دانشکده جامعه شناسی دانشگاه هرات در این رابطه می گوید، زندگی هدفمند و با معنا، از فواید و آثار زندگی ایمانی جوانان است.

 

بر بنیاد اظهارات وی ایمان باید ایمان سازنده باشد و عملی گردد زیرا ایمانی که صرفا لق‌لقه زبان باشد هیچ ارزش و جایگاهی در دین و اجتماع ندارد.

 

مدثر گفت:« طبق بیانات حضرت علی “علیه السلام” ایمان به ده درجه تقسیم می‌شود که کسی در درجه اول و کسی در درجه دهم قرار دارد اما انسان در هر مرحله ای که قرار دارد نباید احساس غرور یا ناامیدی نماید.

 

موصوف ایمان را دلیلی عنوان کرد که باعث می شود انسان به تقوای الهی روی بیاورد و در بین مردم برتر شود.

 

این دانشجوی دانشگده جامعه شناسی بیان داشت« مردم مسلمان افغانستان ۹۹ درصد با ایمان و طرفدار حق اند.

 

آقای اندیشمند و مدثر در پایان صحبت‌هایش، دین اسلام را همه جانبه خواند و تاکید کرد که بر اساس این دین مقدس جوانان با ایمان در مسئله ازدواج نیز باید مسئله ایمان را در اولویت قرار دهند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>