• تاریخ انشار: ۲۸ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 29625
  • 419 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بانوان انقلابی افغانستان به صحنه بیایند/ سریال‌های ترکی در حال تربیت نسل آینده است

n00203671-b

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -بلخ: بخش بانوان مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان از سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا ( س) در منطقه بیرگت -شهرک بلخابی‌ها- در مسجد حضرت ابوالفضل تجلیل به عمل آورد. سید حامد موسوی مسوول مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف و سخنران این مراسم، ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و […]

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -بلخ: بخش بانوان مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان از سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا ( س) در منطقه بیرگت -شهرک بلخابی‌ها- در مسجد حضرت ابوالفضل تجلیل به عمل آورد.

سید حامد موسوی مسوول مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف و سخنران این مراسم، ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) به چگونگی الگو‌گیری از زندگی دخت پیامبر اسلام (ص) پرداخت.

موسوی گفت: حضرت زهرا (س) با حضرت علی (ع) شباهت‌های زیادی دارد، از جمله اینکه هر دو معصوم هستند که در میان ۱۲۴ هزار پیامبر و همین‌طور ائمه شما کسی را پیدا نمی‌کنید که زن و شوهر هر دو معصوم باشند.

وی افزود: هر دو شهید شدند، هر دو حقشان غصب شده، هر دو قبرشان مجهول است که حضرت علی در زمان امام صادق (ع) یعنی بعد از صد سال قبرش پیدا شد، اما فاطمه زهرا همچنان قبرش نامعلوم است.

این عضو شورای اخوت اسلامی بلخ افزود: فاطمه (س) خودش معصوم، دختر معصوم، همسر معصوم و مادر معصوم است و به عبارت دیگر دختر ولایت، همسر ولایت و مادر امامت است.

موسوی سپس با اشاره به خانواده‌های قرآنی گفت: ما در قران کریم چهار نوع خانواده داریم، اول خانواده‌ای که زن و شوهر در بدی همفکر هستند مانند ابولهب و زنش؛ و دومین خانواده زن بد و شوهر خوب است مانند زن نوح و لوط؛ و سومین خانواده که مرد بد و زن خوب مانند فرعون و آسیه؛ و چهارمین خانواده که زن و شوهر هر دو خوب و همفکر هستند مانند حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) که آیه “و یطعون الطعام علی حبه مسکینا و یتیما و اسیرا” در شأن این خانواده نازل شده است.

موسوی با اشاره به کارکردهای دشمنان در حوزه زنان در افغانستان گفت: امروز دشمنان سعی دارند که به جای حضرت زهرا (س) الگوهای غربی و غیر اسلامی را به جامعۀ ما معرفی کنند.

وی افزود: امروز دیده می‌شود که با مصارف‌های بسیار زیاد از طریق رسانه و موسسات فعال خارجی در افغانستان مدل‌ها و برنامه‌های غربی به شدت تبلیغ می‌شود.

موسوی با اشاره به ترویج روز ولنتاین و ۸ مارچ به عنوان روز زن در افغانستان گفت: دشمنان این مرز و بوم با راه‌اندازی برنامه‌های مختلف سعی دارند تا ۸ مارچ را به عنوان روز زن در افغانستان جا بیاندازند و مصارف بسیار گزافی هم دارند در این راستا هزینه می‌کنند.

این فعال رسانه‌ای گفت: امروز نیاز است که بانوان فرهنگی و انقلابی به صحنه بیایند و در مقابل تهاجمات فرهنگی ایستادگی نمایند، چرا که دشمن از پشت پرده بیرون آمده و به راحتی دارد عقاید انحرافی خودش را در کشور ما پیاده می‌کند.

موسوی افزود: گرچه امکانات دشمن زیاد است، اما این را بدانید که عقاید آنها پوچ و توخالی است و اگر به زنان در مورد الگوها و عنعنات اسلامی و اهداف دشمنان آگاهی‌دهی شود، قطعا پیروزی با همین خط است و تا‌کنون نیز همین خط پیروز بوده است.

موسوی در ادامه صحبت‌هایش به تربیت فاطمی نیز اشاره کرد و افزود: امروز در مقابل جبهه باطل دشمن نیاز است که جبهه فرزندان فاطمی قوی عمل کند تا دشمنان این مرز و بوم در اهداف‌شان ناکام بمانند.

وی افزود: امروز زنان افغانستانی وظیفه دارند تا با الگوگیری از حضرت فاطمه (س) فرزندان خودشان را فاطمی تربیت کنند.

به گفته موسوی، امروز دشمن از طرق مختلف مخصوصا سریال‌های ترکی در صدد تربیت نسل بعدی است که گاها دیده می‌شود برخی خانواده‌ها بدون مدیریت تلویزیون را در اختیار فرزندانشان قرار می‌دهند.

موسوی در پایان ابراز امیدواری کرد که بانوان و مادران با احتیاط و ملاحظات بیشتری در صدد استفاده از کانال‌های تلویزیونی باشند و برای تربیت فرزندانشان وقت بگذارند و تربیت آنان را به سریال‌های ترکی نسپارند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>