• تاریخ انشار: ۳۰ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 21867
  • 402 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برای هر جوان سینه زن، عاشورایی و کربلایی لازم است جوانمرد باشد

n00171180-b

طی مراسمی، عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) از سالروز شهادت امام حسین(ع) در مسجد امام زمان(عج) منطقه پایان آب شهر هرات تجلیل و گرامی داشت به عمل آوردند.   در این مراسم، سید عبدالله نایاب؛ مسؤول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات طی سخنانی در این مراسم گفت: لازم است که نسبت به […]

طی مراسمی، عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) از سالروز شهادت امام حسین(ع) در مسجد امام زمان(عج) منطقه پایان آب شهر هرات تجلیل و گرامی داشت به عمل آوردند.

 

در این مراسم، سید عبدالله نایاب؛ مسؤول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات طی سخنانی در این مراسم گفت: لازم است که نسبت به عملکرد و ارادت مان به امام حسین(ع) و کاری که به عشق امام حسین(ع) که حقیقتا عشق به جد حسین(ع) و عشق به خدای حسین است انجام می دهیم بدانیم وظیفه و مسؤولیت ما به عنوان دوستداران آن امام همام چه می باشد.

 

وی در پاسخ به این سوال که پیام عاشورا، محرم و نهضت امام حسین(ع) در یک هزار و چهار صد سال بعد برای مسلمانان چه می باشد گفت: عمل به تکلیف یکی از پیام های عاشورای امام حسین(ع) است. مکتبی بودن یک مسلمان، مذهبی بودن، ارزش گرا و متدین بودن او بستگی به عملی دارد که متعلق به آن مکتب و مذهب می باشد.

 

آقای نایاب همچنان علاوه کرد: وقتی یک مسلمان به دستورات دینی اش عمل می کند آنچه که از جانب خداوند متعال امر شده را دقیق و درست عملی می کند و آنچه که از جانب خداوند نهی شده را ترک می کند.

 

وی با بیان اینکه انجام وظیفه می تواند فردی و یا جمعی باشد اظهار داشت: مادر قبال سلامت خود و خانواده مان، در قبال تامین معیشت زندگی مان، در قبال انجام دستورات و تکالیف دینی مان و در قبال والدین مان مسئولیت فردی داریم و در قبال اجتماع برای تامین امنیت جامعه، برای ایجاد الفت و محبت بین مردم جامعه، برای ایجاد همدلی بین ملت های مسلمان، برای ایجاد دوستی بین همسایگان و برای مراوده سالم با همکاران مسئولیت داریم و این تکلیف است طوریکه پیام عاشورای امام حسین(ع) عمل به تکلیف است.

 

این فعال فرهنگی همچنان افزود: تعهداتی که ما در قبال خداوند به عنوان بنده داریم و آن را انجام بدهیم و به انواع و اقسام ارزش های دینی که به ما امر شده عمل بکنیم یعنی رهرو امام حسین(ع) هستیم چه مسؤولیت فردی و یا جمعی باشد.

 

وی در ادامه سخنانش همچنان علاوه کرد: باید مطابق با دستورات الهی عمل کنیم نه از آن عقب بمانیم و نه از آن پیشی بگیریم. عقب ماندن از دستورات و اوامر الهی و پیشی گرفتن از آن هر دو سبب ضرر ما میشود.

 

مسؤول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با اشاره به پیامدهای عمل به تکلیف همچنان بیان کرد: هر کسی در دنیا، جامعه، خانه و خانواده به تکلیف خود عمل بکند رستگار، حسینی و عاشورایی است و باید در انجام تکالیف هر کسی سر جای خودش باشد تا بتواند مسؤولیت و وظایف خود را به خوبی انجام بدهد.

 

وی با بیان این که عاشورا تجلی زیبایی عمل به تکلیف است گفت: حسین بن علی(ع) در زمان خودش احساس کرد که دین خدا پایمال شده، به دین عمل نمی شود و حکومت های زمانش از دین فقط یک پوسته و ظاهر می خواهد که در حقیقت اعتقاد به دین، اعتقاد به ارزش های دینی و این که دین در همه امورات زندگی ساری و جاری باشد حکومت یزیدیان بر آن باور و اعتقادی نداشتند.

 

آقای نایاب همچنان علاوه کرد: حسین بن علی تکلیف خود دانسته که حرکت بکند حالا حسین شهید شود هم پیروز است و در ظاهر هم پیروز شود پیروز است چون به وظیفه اش عمل کرده است.

 

وی با اشاره به اهمیت عمل به وظیفه همچنان افزود: ما اگر به عنوان رهروان امام حسین(ع) به وظیفه خود در دنیا عمل بکنیم چه شهید شویم و چه زنده بمانیم در هر دو صورت پیروز هستیم.

 

این فعال فرهنگی در ادامه سخنانش اشاره به اشاعه ترور و وحشت در جامعه توسط تروریستان کرد و گفت: کسی که ایمان،‌ اعتقاد به خدا،‌ حق، مکتب و ارزش های دینی داشته باشد ترور نمی کند، کسی که ترور می کند ایمان ندارد و به وظیفه ایمانی و اسلامی اش عمل نکرده است. کسی که به وظیفه اش عمل بکند تروریست نمی شود.

 

این آگاه امور دینی همچنان اظهار داشت: اسلام چهره رئوف و مهربانی است و تلاش می کند تا این رافت و مهربانی را برای همه کشورهای دنیا مخصوصا غیر مسلمان ها بفهماند که اسلام دین رافت و مهربانی است و دین ترور،‌ خشونت و ناجوانمردی نیست.

 

مسؤول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات علاوه کرد: دومین پیام امام حسین(ع)‌ به همه عطوفت و جوانمردی است. جوانمردی یعنی در کنار ضعیفان ایستاد شویم و در قبال ظالمان سینه سپر کنیم و از حق مظلوم در برابر ظالم دفاع کنیم.

 

وی همچنان در اخیر تاکید کرد: در کربلا تجلی جوانمردی و زیبایی ها روشن شد. برای هر جوان سینه زن و عاشورایی و کربلایی لازم است تا جوانمرد باشد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>