• تاریخ انشار: ۱۱ حوت ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2148
  • 1,584 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

پایان برنامه های زمستانی لیسه عالی عترت

n00107817-b

برنامه های زمستانی لیسه عالی عترت که شامل روخوانی، روان خوانی، قرائت، صوت و لحن قرآن کریم بود، امروز دوشنبه طی محفلی با حضور اولیای شاگردان دانش آموزان، اساتید و فرهنگیان پایان یافت. به گزارش خبرگزاری(آوا) مسوولین و اساتید لیسه عالی عترت این دوره آموزشی را با موفقیت سپری کرده و افزون بر برنامه های […]

برنامه های زمستانی لیسه عالی عترت که شامل روخوانی، روان خوانی، قرائت، صوت و لحن قرآن کریم بود، امروز دوشنبه طی محفلی با حضور اولیای شاگردان دانش آموزان، اساتید و فرهنگیان پایان یافت.

به گزارش خبرگزاری(آوا) مسوولین و اساتید لیسه عالی عترت این دوره آموزشی را با موفقیت سپری کرده و افزون بر برنامه های آموزشی، با ختم بیش از شصت بار قرآنکریم در طول زمستان، این روز را جشن گرفتند.

لیسه عالی عترت از جمله لیسه های خصوی در شهر کابل می باشد که همه ساله پس از پایان سال تحصیلی، برنامه های ارزشمند زمستانی از جمله آموزش قرآن کریم را به صورت رایگان برگزار می کند.

حجت الاسلام و المسلمین سید عندلیب ضیایی مسوول روابط عمومی دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان که در این محفل قرآنی صحبت می کرد، ضمن قدردانی از اساتید و مسوولین لیسه عالی عترت مبنی بر آموزش علوم قرآنی در زمستان ۱۳۹۳، به فرا گیری علم ودانش تاکید کرد.

اوگفت: در طول تاریخ بشری، جامعه ای به رشد و ترقی رسیده است که مردم آن اهل علم دانش بوده اند.

به گفته این عالم دینی، تنها علم و دانش است که انسان را به کمال انسانی و خوشبختی دو جهان نزدیک می کند.

به گفته او، خداوند(ج) در قرآن کریم نیز از دو قشر تعریف نموده و آنان را ستوده است، آنجا که می فرماید: “خداوند، مقام کسانی از شما را که ایمان آورده اند و از دانش بهره مند هستند، بالا برده است.”

به باور وی، دانش چراغی است برای جامعه ای که بخواهد در بسترعلم ودانش گام بر دارد.

او در ادامه سخنان خود از اولیای دانش آموزان خواست که فرزندان شان را در سن طفولیت به آموختن علم و دانش تشویق نموده و زمینه تعلیم و تربیت را برای آنان فراهم کنند، زیرا در دوران جوانی و طفولیت ذهن انسان آمادگی بیشتری برای فراگیری علم و دانش دارد.

به گفته او، حضرت رسول گرامی اسلام(ص) می فرماید: یاد گرفتن در سن کودکی مانند نقش درسنگ است که باقی می ماند، در حالیکه آموختن در دوران کهولت سن مانند نقش بر روی آب است که بزودی محو می شود.

او در این زمینه به روایتی از امام علی(ع) نیز اشاره کرد و گفت که آن حضرت می فرماید: ” قلب اطفال مانند زمین آماده برای کشت است که هرچه در آن بکارد بارور می شود و ثمر می دهد.”

به گفته ضیایی درشرایط کنونی افغانستان و فضای آلوده موجود، تهاجم فرهنگی گسترده وهمچنین رسومات ناپسندی که ازهرسو سر بر آورده است، نیاز شدید بر این است که والدین نسبت به مسیر و انتخاب مکان تعلیم وتربیت فرزندان شان دقت بیشتر داشته باشند.

او تاکید کرد که اولیای امور به خصوص والدین مسوولیت سنگینی در قبال فرزندان شان به عهده دارند، تا مسیر درستی را برای اطفال که شالوده شخصیت شان در کودکی ریخته می شود، انتخاب نمایند.

ضیایی تصریح کرد: برای کودکان باید مسیر و مکان تعلیم و تربیت سالم را در نظر گرفت تا ازهر پدیده ناپسند اجتماعی رنگی به خود نگرفته و سالم بار بیایند.

او در پایان سخنان خود ازکارکردهای لیسه عالی عترت نیز سپاس گزاری کرد و گفت: در میان تمام لیسه های خصوصی در شهر کابل، تنها لیسه عالی عترت برنامه های منسجم دینی و قرآنی دارد.

وی، هدف از تاسیس این لیسه را کشاندن جوانان و نوجوانان به سوی دین باوری وارزشهای اسلامی عنوان کرد و افزود: لیسه عترت ظرفیت مکانی خوبی برای آموزش و پرورش اطفال می باشد.

او گفت تاسیس این لیسه به همت حجت الاسلام والمسلیمن سیدعیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، به منظور تعلیم وتربیت سالم اطفال درسایه اعتقادات دینی و مذهبی می باشد.

گفتنی است که این محفل با قرائت قاری بین المللی کشور “نورعلی امامی” و دعائیه حجت الاسلام و المسلمین شیخ احمد جلالی پایان یافت و درختم محفل نیز برای دانش آموزان قرآن کریم، ازسوی مدیریت لیسه عالی خصوصی عترت لوح تقدیر اعطا شد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>