• تاریخ انشار: ۲۰ حوت ۱۳۹۲
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 101
  • 2,039 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برنامه ها و ایده های داکتر عبدالله “عبدالله ” در تطابق با آرمان های ملت مجاهد کشور و ارزشهای اعتقادی و ایمانی مردم است

مرکز-تبیان

در برخود با تمامی مسایل، اخصاً پروسه های سرنوشت ساز کشور، باید با هوشیاری عمل نمایند و درانتخاب زعیم کشور دست به معامله گری ومنفعت طلبی شخصی نزنند.

همایشی در حمایت از تیم اصلاحات وهمگرایی ازسوی مرکز فرهنگی – اجتماعی تبیان درشهرمزارشریف با اشتراک، شخصیت های برجسته سیاسی، عالمان دینی، متنفذین مردمی و جمع کثیری ازساکنان ولایت بلخ برگزار شد.
دراین همایش که بیش از دو هزارتن شرکت داشتند، سخنرانان حمایت ازتیم اصلاحات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله “عبدالله” را به نفع و صلاح کشور اسلامی افغانستان دانستند.
حجةالاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی “مزاری” رئیس عمومی مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان که به ولایت بلخ سفر کرده است، ضمن آنکه وفات مارشال محمد قسیم “فهیم ” معاون اول رییس جمهوری کشور را به خانواده وی و تمامی مردم کشور تسلیت گفت، از دست دادن وی را درشرایط کنونی افغانستان (انتقال مسالمت آمیزقدرت) ضایعه ای بزرگ وجبران ناپذیر خواند.
وی با اظهار امیدواری به اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی در فضای صلح آمیز و شفاف سپری گردد، هدف از راه اندازی این همایش را تاکید بر اهمیت مشارکت در انتخابات و اعلان حمایت از تیم اصلاحات وهمگرایی عنوان کرد.
این عالم دینی در بخشی از سخنانش در رابطه به حکومت داری و سیاست از دیدگاه اسلام صحبت نموده، افزود که سیاست جزء مهم ازبرنامه های اسلام برای هدایت و رهبری جامعه بوده که برای خیر و سعادت انسان ها و جامعه بشری، خصوصا مسلمانان، برنامه ریزی دقیق میکند.
آقای حسینی، با اشاره به اینکه مردم مسلمان کشور طی سالهای متمادی، جنگها و مشکلات زیادی را پشت سرگذاشته اند، افزود: در شرایط کنونی که زمینه های مشارکت عمومی برای تعیین سرنوشت کشورشان مهیا گردیده است، میتوانند با عملکردشان براساس آموزه های قرآنی انتخابات را به خوبی پشت سرگذاشته و یک دولت خوب و مدیریت سالم را در راس نظام بوجود بیاورند.
وی برنامه ها وایده های داکتر عبدالله “عبدالله ” کاندید ریاست جمهوری را درتطابق با آرمان های ملت مجاهد کشور و ارزشهای اعتقادی وایمانی مردم دانست.
آقای حسینی مزاری به نمایندگی ازتمامی اعضاء و طرفداران مرکزفرهنگی- اجتماعی تبیان مقیم ولایت بلخ اعلام داشت که در انتخابات پیش رو بصورت قطعی و همه جانبه از تیم اصلاحات و همگرایی حمایت مینمایند. زیرا به باور وی، برنامه های این تیم به نفع آينده کشور خواهد بود.

آقای “حسینی” دربخشی ازسخنانش براخوت و وحدت میان تمامی مسلمانان بالاخص مردم افغانستان تاکید نموده، خطاب به مردم گفت که در برخود با تمامی مسایل، اخصاً پروسه های سرنوشت ساز کشور، باید با هوشیاری عمل نمایند و درانتخاب زعیم کشور دست به معامله گری ومنفعت طلبی شخصی نزنند.

درهمین حال عبدالروف “توانا” منشی شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ نیز دراین گردهمایی صحبت نموده با تاکید بر حفظ همبستگی و وحدت مردم مسلمان کشور گفت: با در نظر داشت مسایلی چون پیمان امنیتی، گسترش فساد اداری، تهاجمات فرهنگی، تلاش دشمنان اسلام برای اختلاف افگنی و انتقال قدرت سیاسی کشور را درموقعیت و مرحله حساس تاریخی قرارداده است.
آقای توانا، یگانه راه برون رفت از چالشها را در سهمگیری فراگیر مردم درانتخابات و روی کارآمدن یک تیم انتخاباتی خوب و مبتکر ذکر کرد.
وی تاکید کرد: تا زمانی که ملت افغانستان دست به دست هم دارند و بر محور وحدت حرکت های سیاسی و سرنوشت ساز شان را انجام میدهند، هیچگاه توطئه های دشمنان اسلام برای ایجاد تشنج و تفرقه افگنی ها کارساز نخواهد بود.
این عالم دینی نیز شرکت درانتخابات را از وظایف تمامی شهروندان کشور دانسته، گفت: مردم باید به کسی رای دهند که از هر حیث شایستگی این مسئولیت بزرگ را داشته باشد.
وی در بخشی از سخنانش، با یادآوری از دستاوردهای ملت افغانستان در سالهای جهاد و مقاومت و دوران سازندگی، آن را متعلق به همه مردم دانسته، افزود: در هر امری که دراین کشور و به سود ملت صورت پذیرفته است، همه اقشار سهیم بوده هیچ کسی را بردیگران برتری نیست.
توانا، پروسه انتخابات را یک موضوع ملی دانسته و با اعلام حمایت از تیم اصلاحات وهمگرایی خاطرنشان ساخت: به خاطر این از نامزدی داکتر عبدالله عبدالله حمایت می کند، که وی از جمله شخصیت های جهادی، متعهد و از متن ملت افغانستان می باشد.
در همین حال انجینیر محمد نسیم “مهدی” یکتن از شخصیت های متنفذ در ولایت بلخ نیز برگزاری انتخابات بر طبق خواست مردم کشور را فرصت طلایی برای رسیدن به جامعه موفق و سرفراز دانسته انتخاب فرد شایسته را تنها راه رسیدن به موفقیت آرمانهای مردم دانست.
“مهدی” ضمن اشاره به وجود چالشهای فراوان در کشور های اسلامی تاکید ورزید که تمامی گرفتاری های جهان اسلام ناشی از مداخلات بیگانگان در امور کشورهای اسلامی و سرسپردگی بسیاری ازسران کشورهای اسلامی به دنیای غرب می باشد.
وی با تاکید برانتخاب افراد شایسته وصالح به عنوان رئیس جمهورو نمایندگان مردم در شوراهای ولایتی، از مردم خواست تا با مشارکت وسیع و آگاهانه، اشخاصی را انتخاب نمایند که متعهد به وفاداری به دین و ارزشهای مادی و معنوی ملت افغانستان باشند.
دراین همایش اشتراک کنند گان با سردادن ندای “الله اکبر و پاینده باد افغانستان” حمایت شانرا از وحدت، همبستگی و تیم اصلاحات و همگرایی اعلان نمودند.

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>