• تاریخ انشار: ۹ حمل ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2265
  • 1,305 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برپایی مراسم سوگواری فاطمه زهر ا(س) در مسجد محمدیه غرب کابل

n00109142-b

از سالروز شهادت فاطمه زهرا (س) در مسجد محمدیه غرب کابل، با حضور پرشور مردم مومن، متدین و محبین اهل بیت عصمت و طهارت گرامیداشت به عمل آمد. به گزارش خبر گزاری آوا، حجت الاسلام و المسلیمن سید محمد باقر واعظی؛مسوول بخش علما و ائمه مساجد دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان که […]

از سالروز شهادت فاطمه زهرا (س) در مسجد محمدیه غرب کابل، با حضور پرشور مردم مومن، متدین و محبین اهل بیت عصمت و طهارت گرامیداشت به عمل آمد.

به گزارش خبر گزاری آوا، حجت الاسلام و المسلیمن سید محمد باقر واعظی؛مسوول بخش علما و ائمه مساجد دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان که در این محفل صحبت می کرد از ویژگی ها و جلوه های شخصیتی منحصر به فرد حضرت زهرا (س) یاد کرد و گفت: آن بی بی، دارای اخلاق نیکو  و طبیعت نجیب بود.

به گفته این عالم دینی، دست تقدیر وجود نازنین فاطمه زهرا (س) را گویا برای الگو گیری و سرمشق خلق کرده است تا تشنه گان خط انسانیت و کرامت در زندگی خود از روش و منش آن بانو بهره برداری کنند.

به گفته وی، حضرت زهرا(س) در کنار جمال ظاهری به کمالات معنوی نیز آراسته بود.

به گفته واعظی، عبادت و تهجد، نرم خویی و وسعت صدر، شکیبایی و وقار، متانت و عفت، تقوی و پرهیزگاری، شجاعت و خویشتن داری از صفات بر جسته فاطمه زهرا (س) بود.

این عالم دینی همچنان گفت: فاطمه زهرا (س) افزون برهوشمندی و درایت فوق العاده و علم گسترده، برترین نمونه انسانیت قداست و بزرگواری را در طول زندگی پربارش برای جامعه بشری ارائه داد.

به گفته او فاطمه زهرا (س) در روند پرورش و بالندگی و در هر کمالی، رهرو راه پدرش بود، تا آنجا که عایشه در حقش گفت: هیچ فردی از آفریدگان خدا را در سخن گفتن شبیه تر از فاطمه به رسول خدا ندیدم.

واعظی در ادامه سخنان خود گفت: در باره فاطمه زهرا (س) بیشتر از یازده اسم در کتاب های روایی و تاریخی ذکر شده است که هر کدام مطابق با صفات و ملکات معنوی آن بزرگ بانوی نمونه اسلام می باشد.

او از تمام زنان مسلمان و به خصوص زنان افغانستان خواست تا سیره عملی فاطمه زهرا (س) را در زندگی فردی و اجتماعی خود الگو و سرمشق قرار دهند.

واعظی از زنان مسلمان خواست تا در زندگی فاطمه زهرا (س) تحقیق کرده و درس انسانیت را از این مکتب انسان ساز بیاموزند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>