• تاریخ انشار: ۱۸ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 18138
  • 801 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) در مشهد مقدس

n00159652-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در این مراسم که با حضور زنان در سالن اجتماعات نمایندگی مرکز تبیان برگزار شد، خانم فائزه موسوی؛ مسوول بخش بانوان این مرکز طی سخنانی گفت: درباره شخصیت حضرت زهرا سخن گفتن امری بسیار مشکل است مگر اینکه از ائمه معصومین آیاتی در مصداق فاطمه زهرا (س) بیان کنیم چرا […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در این مراسم که با حضور زنان در سالن اجتماعات نمایندگی مرکز تبیان برگزار شد، خانم فائزه موسوی؛ مسوول بخش بانوان این مرکز طی سخنانی گفت: درباره شخصیت حضرت زهرا سخن گفتن امری بسیار مشکل است مگر اینکه از ائمه معصومین آیاتی در مصداق فاطمه زهرا (س) بیان کنیم چرا که رسول اکرم (ص) اولین شخصیت جهان اسلام بود درباره ایشان فرمودند که محبوبترین و عزیزترین مردم در این عالم فاطمه زهرا(س) است.والگویی برای وجود نازنین پیامبر بود.

 

وی افزود: فاطمه زهرا(س) کسی است که با ائمه معصومین در آیات مباهله، آیه تطهیر مشترک است کسی که باطن آن آیه نور سوره قدر و حقیقت شجره طیبه است و نمی توان به سادگی راجع به این شخصیت که پیامبر او را الگوی خود میداند سخن گفت.

 

موسوی ادامه داد: خداوند متعال از همان نفسی که آدم ابولبشر را خلق کرد از همان نفس مرد را هم خلق کرد که این دو نه در سرشت و نه در ماهیت هیچ تفاوتی باهم ندارند. هر دو شایسته مقام خلیفه الهی هستند.

 

مسوول بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان عنوان کرد: باید توجه داشت که اسلام چقدر به زن ارزش و مقام داده و زن را به بالاترین سطوح رشد و تعالی رسانده و زنی که تربیت شده مکتب اهل بیت و عصمت هستند دارای شخصیت و هویتی والا می شوند.

 

وی اظهار داشت: زمانی  که زن در جامعه قد علم میکند آن جامعه دیگر از جنگ و خونریزی دور خواهد بود و مسائل حاشیه ای که به خشونت سیاسی منجر می شود دور خواهد بود چرا که اولین حرکت انقلابی امام خمینی یک حرکت زنانه بود، اگر زنها نبود بلاشک انقلابی هم شکل نمی گرفت چون اکثر تظاهرات و کارها به عهده ی زن ها بوده و بعد حرکتهای مردان به راه افتاده است.

 

موسوی خاطر نشان ساخت: اسلام دینی نیست که فکر و منظق زن را قید و زنجیر کند، اسلام تنها دینی است که حقوق اجتماعی زن را احیا کرده و به آنها آزادی فکر و نطق را داده است.

 

مسوول بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان  ابراز داشت: زن جامعه امروز افغانستان ملزم است که در صحنه های سیاست حضور فعال داشته باشند تا عقلانیت محور وصلح جویانه با مهرمادرانه در زمینه های عدالت خواهی وحق مداری در سطح ملی وجهانی مهیا کند.

 

وی ادامه داد: زنان ما نباید نسبت به تحولات به وجود امده بی تفاوت باشند بلکه باید با حضور مجاهدانه وانقلابی اینده سازان کشورمان باشیم و بتوانیم مثل زنان اوایل انقلاب، انقلابی شگرف ونوین را در کشورمان رقم بزنیم.

 

وی افزود: باید روحیه جهادگرانه را در خودمان بپرورانیم و با  رعایت حفظ  حجاب وعفاف استعدادها و توانایی خودمون رو شناسایی کنیم ونسبت به توانمندیها حضور فعال و سازنده داشته باشیم و بدانیم دشمن از حضور و قدرت زن میترسد چون هوشیارانه عمل میکند و میخواهد سرمان را با برنامه های حاشیه ای گرم کند که هم از خانواده وهم از حضور زن بعنوان نماینده کشور افغانستان در کشور همسایه خودداری کند.

 

موسوی با بیان اینکه باید با حفظ این ظرفیت به جنگ نرم تبلیغاتی علیه زنان برویم گفت: ان شاالله ما هم با حضور فعال از اینده سازان مرز وبوم اسلام و پیرو ولایت امیرالمومنین باقی بمانیم و جهت دهی مناسبی رو برای ایندگان داشته باشیم و این فکررا القا کنیم که حضورزن در عرصه قدرت و سیاست صرف برای دفاع از حقوق زن نباشد بلکه با عطوفت ومهرمادری که خداوند در زنها نهادینه کرده جامعه را به جامعه شیعی ومهدی پسند تبدیل کنیم .

 

خاطر نشان می شود: در خلال این همایش گروه نمایشی پرستوی خاکستری نمایش رویای بهار را به نویسندگی و کارگردانی طاهر پناهی اجرا کردند. همچنین اجرای سرود از سوی گروه آوای وطن به سرپرستی غلام حسین جعفری و برگزاری مسابقه از دیگر بخش های این همایش بود

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>