• تاریخ انشار: ۱۹ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26678
  • 666 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بزرگترین حج؛ حج دل است!

n00189897-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گل محمد محمدی یک تن از کارشناسان حاضر در گفتمان خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در شهرک خاتم الانبیا ولسوالی گذره هرات طی سخنانی گفت: در قدم اول ما باید در تمام اوقات زندگی به فکر نیازمندان باشیم و با رسیدن عید قربان نیز باید تلاش کنیم که شادی و نشاط همانند […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گل محمد محمدی یک تن از کارشناسان حاضر در گفتمان خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در شهرک خاتم الانبیا ولسوالی گذره هرات طی سخنانی گفت: در قدم اول ما باید در تمام اوقات زندگی به فکر نیازمندان باشیم و با رسیدن عید قربان نیز باید تلاش کنیم که شادی و نشاط همانند خانه‌های خودمان به خانه  فقرا نیز راه یابد.

 

وی افزود: موصوف گشت و گذار مردم را در ایام عید امسال کمرنگ خوانده و دلیلش را اقتصاد ضعیف و دلسردی شان به دلیل ناامنی‌های سال‌های اخیر عنوان می‌کند.

 

محمدی دولت را در برقراری امنیت و آوردن صلح ناکام خواند و اظهار داشت: برای دست‌یابی به صلح و امنیت سرتاسری مردم افغانستان باید جنبش تشکیل داده و به همبستگی ملی برسند.

 

این فعال اجتماعی آتش‌بس را در آوردن صلح بی تاثیر و در افزایش تنش‌ها و درگیری‌ها یک عامل بزرگ عنوان می‌کند.

 

وی عنوان کرد: در صورتی آتش‌بس جواب خواهد داد که مخالفین در مناطق شان باقی مانده و به سطح شهر و در میان مردم حضور نیابند.

 

از سویی هم وی حالت تهاجمی نیروهای امنیتی و سرکوب مخالفین دولت و مردم را برای امنیت بیشتر کشور لازم و مؤثر می‌داند.

 

در همین حال، آقای اخلاقی یکی دیگر از کارشناسان این گفتمان درپاسخ به سوالات گفت: در سال‌های اخیر تجلیل از ایام عید ظاهری شده و توجه زیادی به جنبه معنوی این ایام نمی‌شود.

 

وی یادآور شد: روزهای عید مبارک است برای اینکه مبارکتر بشود ما به شادی مطلق دست یابیم باید به آموزه‌های اسلام گوش داده و دستوراتش را عملی نماییم.

 

اخلاقی خاطر نشان ساخت: اهلبیت به ویژه حضرت علی علیه السلام نمونه‌ای از کسانی است که در ایام عید به خانواده‌های فقرا توجه می‌کرد و دستورات دین اسلام را مو به مو عملی می‌نمود.

 

وی ابراز داشت:  به دلیل فراموش شدن آموزه‌های اسلام و خانواده‌های فقرا هر روز به آمار نیازمندان در جامعه افغانستان افزوده می‎‌شود که بسیار تاسف بار است.

 

کارشناس این گفتمان ادامه داد: بزرگترین حج را حج دل عنوان کرده و از سرمایه‌داران می‌خواهد به جای هر سال حج رفتن برای سامان دادن امور اجتماعی تلاش کنند.

 

یادآوری می شود: دلجویی از فقرا، فراهم کردن زمینه ازدواج جوانان، ایجاد کتابخانه‌ها و تلاش برای سامان  دادن اوضاع سیاسی کشور از موضوعاتی است که این فعال اجتماعی وظیفه مردم افغانستان می‌داند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>