• تاریخ انشار: ۱۱ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 25942
  • 319 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بزرگ ترین تروریست بین المللی، رژیم صهیونیستی است

n00186134-b

سید عبدالله نایاب مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان  در هرات در همایش چندین هزار نفری روز قدس، ملت فلسطین و افغانستان را دارای نقاط مشترک خواند و گفت همانگونه که ملت مظلوم فلسطین ۷۰ سال با رژیم تروریستی صهیونیستی مبارزه می کند، ۴۰ سال است که ملت مظلوم ما نیز درگیر مبارزه با […]

سید عبدالله نایاب مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان  در هرات در همایش چندین هزار نفری روز قدس، ملت فلسطین و افغانستان را دارای نقاط مشترک خواند و گفت همانگونه که ملت مظلوم فلسطین ۷۰ سال با رژیم تروریستی صهیونیستی مبارزه می کند، ۴۰ سال است که ملت مظلوم ما نیز درگیر مبارزه با تروریسم می باشد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)  روز جمعه (۱۰ جوزا)، همایش بزرگی به هدف گرامی داشت و تجلیل از روز جهانی قدس تحت عنوان “اجتماع بزرگ مردمی؛ همنوایی با فلسطین، پاره تن اسلام” با اشتراک چندین هزار نفر در سالن همایش های مدرسه علمیه الزهرا “محله حاجی عباس” در ناحیه نهم شهر هرات برگزار شد.

 

در این همایش که از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات راه اندازی شده بود، هزاران تن از شهروندان ولایت هرات، اعم از علماء و روحانیون، اساتید و دانشجویان، فعالان مدنی و فرهنگیان و جوانان اعم از خواهران و برادران حضور داشتند.

 

سید عبدالله نایاب مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در این همایش بزرگ در رابطه با تشابه افغانستان با فلسطین طی سخنانی گفت: ملت ما چندین سال است که در رنج و مشقت و بدبختی گرفتار است، که اکثر برادران مسلمان ما نیز در اقصی نقاط دنیا به خصوص فلسطین با این وضعیت دست و پنجه نرم می کنند.

 

وی تشابه دیگر ملت افغانستان با ملت مظلوم فلسطین را در امر مبارزه با تروریسم عنوان نموده تاکید کرد که بزرگ ترین تروریست بین المللی رژیم صهیونیستی است که ۷۰ سال است ملت مظلوم فلسطین را قلع و قمع می کند ولی ندای مظلومانه فلسطینیان به گوش جهان نمی رسد.

 

نایاب ادامه داد که همانند فلسطین، ملت مظلوم افغانستان نیز ۴۰ سال است که غرق در آشوب و خون و مشکلات است اما کسی ندای این ملت غم دیده را نمی شنود.

 

به گفتۀ این فعال فرهنگی و اجتماعی، ملت فلسطین در بین مسلمانان نیز مظلوم است، در حالی که قدس قبله اول مسلمانان است و فلسطین زیر چکمه های اسرائیل غاصب و حامیانش له می شود، اما ندای مظلومیت شان به گوش مدعیان حمایت از حقوق بشر نمی رسد.

 

بنا بر اظهارات او، چندین سال است که ملت افغانستان نیز با تروریسم بین المللی در حال نبرد است، اما دشمن هنوز مشخص نشده و مذاکرات در کاخ های سبز و سفید جریان دارد.

 

این جامعه شناس، تشابه دیگر افغانستان با فلسطین را حمایت استکبار از دشمنان این دو ملت عنوان کرد و گفت همانگونه که استکبار جهانی حامی دشمنان فلسطین یعنی اسرائیل غاصب است، به همان پیمانه و میزان استکبار جهانی، تروریسم بین المللی را ملعبه خویش قرار داده و او را گاهی برسر ما مسلط، گاهی قوی، گاهی ۲۰۱۴ می گوید و گاهی بحث خروج را مطرح می کند.

 

مسوول مرکز تبیان در هرات، سومین نقطه تشابه ملت افغانستان و فلسطین را در این دانست که اگر دوستان افغانستان و دوستان فلسطین بخواهند از این ملت ها حمایت بکنند، عده ای خود فروخته و نادان پیدا می شود که بالمقابل از دشمنان این دو ملت اعلام حمایت می کند.

 

این آگاه امور سیاسی، با اشاره به اهمیت وحدت و همدلی میان پیروان مذاهب مختلف اسلامی در جهان امروزی تاکید کرد که امروز منتطران و پیروان مهدی موعود (عج) و شیعیان افغانستان از برادران سنی مذهب شان در فلسطین اعلام حمایت می کنند، چرا که طبق وعده خداوند مظلومین وارث زمین خواهند شد و وعدۀ خداوند قطعا حق است.

 

گفتنی است که همه ساله از روز جهانی قدس در هرات تجلیل می شود اما در سال جاری به گونه متفاوت تری از این روز مهم در گوشه و کنار این ولایت توسط مردم بیدار و همیشه در صحنه هرات تجلیل و گرامی داشت به عمل آمد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>