• تاریخ انشار: ۱۱ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 10741
  • 882 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بسیج ملی، نیازفوری برای مبارزه با نا امنی/برخورد صریح با امریکا و عربستان و پاکستان

n00143952-b

در پی حمله انتحاری دیروز (دهم جوزا) در محله وزیر محمد اکبرخان کابل که طی آن بیش از ۸۰ تن کشته و بیش از ۳۰۰ تن زخمی گردیدند، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری پیامی صادرکرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، دبیرکل حزب اسلامی تبیان دراین پیام آورده است: حادثه خونین امروز، حزن انگیز […]

در پی حمله انتحاری دیروز (دهم جوزا) در محله وزیر محمد اکبرخان کابل که طی آن بیش از ۸۰ تن کشته و بیش از ۳۰۰ تن زخمی گردیدند، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری پیامی صادرکرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، دبیرکل حزب اسلامی تبیان دراین پیام آورده است: حادثه خونین امروز، حزن انگیز تر از آن است که به زبان آید و مورد تحلیل و تفسیر قرار بگیرد و یا در رشته تحریر دربیاید. این دومین حادثه بزرگ در سال جاری پس از عملیات تروریستی علیه قول اردوی شاهین ولایت بلخ است. مطالعه هر دو عملیات و حوادث مشابه نشان می دهد که به طور قطع دستهایی از استخبارات قدرتمند منطقه و جهان در تمام نا امنی های افغانستان دخیل اند و هرکدام به نوبه خود به دنبال منافع ملی خودند و برای رسیدن به آن، آماده اند تا تمام همه هست و بود مردم افغانستان را قربانی نمایند.

 

متن پیام به شرح ذیل است

 

بسم الله الرحمن الرحیم

حادثه انتحاری امروز که طی آن بیش از ۸۰ تن کشته و بیش از ۳۰۰ تن زخمی گردیدند، حزن انگیز تر از آن است که به زبان آید و مورد تحلیل و تفسیر قرار بگیرد و یا در رشته تحریر دربیاید. این دومین حادثه بزرگ در سال جاری پس از عملیات تروریستی علیه قول اردوی شاهین ولایت بلخ است. مطالعه هر دو عملیات و حوادث مشابه نشان می دهد که به طور قطع دستهایی از استخبارات قدرتمند منطقه و جهان در تمام نا امنی های افغانستان دخیل اند و هرکدام به نوبه خود به دنبال منافع ملی خودند و برای رسیدن به آن، تصمیم دارند تا تمام هست و بود مردم افغانستان را قربانی نمایند.

 

اما سوال این است که با وصف روشن بودن ارتباط حوادث تروریستی به کشورها و حلقات خاص و مشخص بودن خطوط ارتباطی داخلی، چرا زمامداران کشور وارد عمل نگردیده، برای مقابله با همه دسایس و توطئه ها اقدامات جدی روی دست نمی گیرند؟. علمای اعلام، شخصیتهای جهادی، جریان های سیاسی، فرهنگی و علمی چرا ساکت نشسته اند و حرفی نمی زنند و عملی انجام نمی دهند؟.

اگرچه پس از هر حمله و به شهادت رسیدن جمعی و زخمی شدن عده ای دیگر از هموطنان، از رئیس جمهور گرفته تا دیگران اعم ازشخصیت های حقیقی و حقوقی، به محکومیت حادثه و عاملین آن می پردازند و گاهی کمیسیون های نمایشی برای بررسی آن حادثه تعیین گردیده، زمینه دید و بازدید از محل و زخمی های حادثه صورت می گیرد، اما تاکنون دیده نشده است که اقدامات قاطع و عملی به خصوص از سوی حکومت وحدت ملی در پیش گرفته شود تاعوامل حوادث قبلی شناسایی شده، به پنجه قانون سپرده شوند و راه های ایجاد آسیب های تروریستی بعدی مسدود گردیده، شرایط آرامش روانی ملی آماده شود.

 

ازین رو اگر حکومت وحدت ملی پس از ایجاد وحدت واقعی در میان خود و مقابله با فساد داخلی و حرکت به سوی تشکیل بسیج ملی ، ریشه های حرکتهای تروریستی را درست شناسایی نکند و برای خشکاندن آن و برقراری صلح و ثبات دایمی کاری اثر گذار روی دست نگیرد و با حامیان حرکتهای تروریستی از آمریکا گرفته تا عربستان و پاکستان برخورد قاطع و صریح انجام ندهد، مطمئنا نه تنها به این زودی روی آرامش و امنیت دیده نخواهد شد که مردم افغانستان هر روز بیشتر از قبل در عزای از دست دادن عزیزان خود زانوی غم در بغل خواهند گرفت.

 

اینجانب به نمایندگی از حزب اسلامی تبیان، مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و مجموعه های تحت مدیریت، حمله انتحاری ددمنشانه و سبوعانه وزیرمحمداکبرخان را به شدت محکوم کرده، از خداوند متعال، برای شهدا جنت برین و برای زخمی ها شفای عاجل و برای خانواده های شهدا صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

سیدعیسی حسینی مزاری

کابل- افغانستان

۱۰ جوزا ۱۳۹۶

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>