• تاریخ انشار: ۲۰ ثور ۱۳۹۵
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 6982
  • 1,034 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بعثت؛ بیرون رفت بشریت از ظلمت و وارد شدن در روشنایی

n00125948-b

بعثت به معنای بیرون رفت بشریت از ظلمت و وارد شدن در روشنایی است و انسان را قادر ساخت تا به اوج تکامل انسانیت برسد. به گزارش خبر گزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، نمایندگی بلخ در جشن مبعث بیان گردید. تجلیل […]

بعثت به معنای بیرون رفت بشریت از ظلمت و وارد شدن در روشنایی است و انسان را قادر ساخت تا به اوج تکامل انسانیت برسد.

به گزارش خبر گزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، نمایندگی بلخ در جشن مبعث بیان گردید.

تجلیل از عید خجسته بعثت امروز ۲۷ رجب در لیسه عالی شهید علامه سید اسماعیل بلخی توسط دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان نمایندگی ولایت بلخ با همکاری مدیر و اساتید این لیسه دایر گردید.

این محفل ملکوتی با حضور صدها شاگرد نوجوان، محصلین، وکلای پارلمان، علما، بزرگان، اساتید، متنفذین قومی و محبان پیامبر رحمت در بلخ تجلیل به عمل آمد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ، جوانان و نوجوان را خطاب قرار داد و گفت پیامبر امروز ۲۷ رجب بعد از چهل سال در غار حرا مبعوث به رسالت می شود و نخستین آیات قرآن هم نازل می گردد.

وی افزود: اولین افرادی که به پیامبر ایمان آوردن از مردها حضرت علی ابن ابوطالب و از خانم ها همسر گرامی اش بی بی خدیجه بود.

وی گفت که بعثت یعنی بیرون رفت بشریت از ظلمت و وارد شدن در روشنایی است و انسان را قادر ساخت تا به اوج تکامل انسانیت برسد.

موسوی خاطر نشان ساخت که هدف از بعثت دو چیز است، یک پرورش اخلاق، دوم پرورش علم. هر دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند وهیچ شخصی نمی تواند با یک آن به اوج تکامل انسانیت برسد.

ایشان افزود که اخلاق نقش بسیار مؤثری در زندگی انسان دارد. پیامبر می فرماید: من آمده ام تا اخلاق شما را کامل نمایم.

موسوی تذکر داد اگر جامعه علم داشت قدرت را هم در اختیار دارد، چند دهه پیش یک فرد میتوانست با حفظ ۷۰۰ کلمه ارتباطی خوبی داشته باشد، اما امروز اگر جوانی کمتر از ۱۰۰۰۰ کلمه بداند، نمی تواند در جامعه ارتباط خوبی داشته باشد.

وی در اخیر برای معلمین این لیسه گفت: “استادان معزز! نباید ذهن نوجوانان کشور مان به دست دشمن بیافتد، باید شما این ۱۰۰۰۰ کلمه را برای این ها یاد بدهید. طبق نظر سنجی که صورت گرفته اطفال افغانستان با هوش ترین اطفال جهان هستند، پس مدرسان گرامی متوجه باشید.”

گفتنی است که گروه سرود شهید علامه سید اسماعیل بلخی با اجرای زیبا محفل را رنگین تر ساخت.

محفل با خوانش مقاله توسط انجینر محمد قاسم نظری و قربان علی قربانی ادامه یافت.

آقای قربان علی قربانی گفت: پیامبر تنها مردی بود که در مقابل ظلم و فساد ایستاد و مبارزه نمود.

به گفته وی، حضرت محمد زحمات زیادی را متقبل شد تا نور بر ظلمت غلبه کند تا انسان به اوج انسانیت برسد.

گفتنی است که اهدای جوایز و لوح تقدر به شاگردان ممتاز و تقدیر از استادان و رئیس شورای مردمی لیسه عالی علامه شهید سید اسماعیل بلخی از دیگر برنامه های این محفل بود.

در اخیر شیخ اباذر؛ رئیس شورای مردمی لیسه شهید علامه سید اسماعیل بلخی گفت که جوان ما شما باید بدانیم که از کجا آمده ایم؟ چرا آمده ایم؟ چه وظیفه داریم؟ همه این ها برای تربیت شدن است تنها راه پاسخ به این سولات دنبال کردن راه پیامبر خدا می باشد.

وی افزود که خداوند با آیاتش انسان را آمده تربیت میکند و وظیفه مهم پیامبر هم تربیت بشر بود، افسوس امروز کسانیکه کشور ما را اداره میکنند تربیت مدیریتی ندارند فقط تربیت یا همان اخلاق را در زبان می گویند اما به آن عمل نمی کنند.

شیخ اباذر بیان داشت که ما مردم این منطقه با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم میکنیم نبود سرک اسفالت، برق نا منظم، نبودن آب آشامیدنی در بعضی از خانه ها و کم بودی اساتید مسلکی برای تدریس شاگردان و غیره را یاد آور شد.

این محفل با تلاوت آیات چند توسط قاری محترم نجف حسنی آغاز و با دعائیه شیخ اباذر پایان یافت.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>