• تاریخ انشار: ۱۶ جوزا ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 19109
  • 665 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

بهترین در خواست در شب های قدر، خواستن خیر در دنیا و آخرت است

n00164792-r-b-004

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ که در مراسم اهدای جوایز دومین مسابقه بزرگ در “سوگ آفتاب” صحبت می کرد با ابراز این مطلب گفت: امام خمینی(ره) با محور قرآن، انقلاب خود را شکل داد و در مقابل ابرقدرت های جهان، استکبار و ظلم مقابله کرد.   به گزارش خبرگزاری صدای […]

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ که در مراسم اهدای جوایز دومین مسابقه بزرگ در “سوگ آفتاب” صحبت می کرد با ابراز این مطلب گفت: امام خمینی(ره) با محور قرآن، انقلاب خود را شکل داد و در مقابل ابرقدرت های جهان، استکبار و ظلم مقابله کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) سید محمد موسوی، مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ که در مراسم اهدای جوایز دومین مسابقه بزرگ در “سوگ آفتاب” صحبت می کرد ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن بیست و نهمین سالیاد رحلت ابر مرد تاریخ، بت شکن زمان حضرت امام خمینی(ره) گفت: در آستانه شب های قدر قرار داریم و این ماه از هزار ماه بهتر است.

 

وی ضمن بیان اینکه بهترین دعاها در این شب ها، خواستن خیر در دنیا و آخرت است به آیه ۲۱۶ سوره بقره اشاره نمود و اذعان داشت: طبق فرموده ی قرآن کریم بعضی وقت ها انسان از خدا  چیزی را می خواهد و فکر می کند که آن خواسته اش در خیرش است ولی در اصل برایش شر است ولی بسیاری از وقت ها خواسته ای که فکر می کند در شرش باشد در اصل در خیر آن است.( وَ عَسى‏ أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئاً وَ هُوَ خَیْرٌ لَکُمْ وَ عَسى‏ أَنْ تُحِبُّوا شَیْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَکُمْ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.  بقره ۲۱۶).

 

آقای موسوی در ادامه به فرازهایی از دعای مخصوص ماه مبارک رمضان اشاره  نمود و گفت: دعا و خواست های ما در این شب ها باید برای همه و جهانی باشد زیرا دعایی که مخصوص ماه مبارک رمضان است به ما می آموزاند که خواسته های ما برای همه باشد (اللهم اغنی کل فقیر، اللهم اشفع کل مریض….)

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ ضمن بیان اینکه در شب های قدر باید در دعاهای خود دنیا و آخرت را یک جا و با هم بخواهیم تصریح کرد: اگر در قرآن کریم دقت گردد در این کتاب الهی به طور مساویانه ۱۱۵ مرتبه اسم دنیا و ۱۱۵ مرتبه کلمه آخرت ذکر شده است و این نشان دهنده این است که به همان اندازه به آخرت توجه گردد به دنیا نیز توجه صورت بگیرد.

 

به گفته ی آقای موسوی تمام خواست هایی که در این شب ها از خدا می خواهیم، همراه با عمل نیک باشد زیرا تنها در خواست کردن موثر نیست بلکه طبق دستور خدا خواسته های انسان توأم با عمل صالح انجام بگیرد.

 

وی در ادامه به انقلاب حضرت امام خمینی(ره) اشاره نمود و خاطر نشان ساخت: امام خمینی(ره) با محور قرآن انقلاب خود را شکل داد و در مقابل ابرقدرت های جهان، استکبار و ظلم مقابله کرد.

 

موسوی ضمن ابراز اینکه انقلاب امام خمینی(ره) نه تنها برای کشورهای اسلامی بلکه به تمام جهانیان خیر بود اظهار داشت: این انقلاب مختص به جمهوری اسلامی ایران نبوده بلکه جهانی و تمام کشورها را در بر گرفت.

 

موسوی ضمن تاکید بر شناخت تفکر حضرت امام خمینی(ره) گفت: بصیرت، شجاعت، صداقت، اخلاص جزو زندگی امام بود و ما این تفکر را  باید سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

 

وی هم چنان در آخر به مسئله قدس اشاره کرد و گفت: قدس قبله اول مسلمانان جهان است و متعلق به همه ی ما است و همه باید در آخرین جمعه ی ماه مبارک رمضان به خاطر دفاع از قبله اول خود در این مراسم اشتراک نماییم.

 

این مسابقه به مناسبت یاد بود از بیست و نهمین سالیاد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) از طرف مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف برگزارشد و در آن به ۸۵۱ تن اشتراک کردند که به تعداد ۳۰۰ تن آنها خانم ها و ۵۵۱ تن دیگر از آقایان بود.

 

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>