• تاریخ انشار: ۳۰ میزان ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1281
  • 1,300 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

به گونه ای عمل کنیم تا فرهنگ عاشورا، گره گشای معضلات کنونی جامعه گردد نه اینکه آنگونه باشد که دشمنان ما به دنبال ترویج آن اند

n00100886-b

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسین حسینی واعظی در دیدار با ده ها شخصیت دینی، فرهنگی و اجتماعی، به برگزاری هرچه بهتر مراسم محرم تاکید به عمل آورد.   وی در این دیدار که در دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در کابل صورت گرفت، گفت: امروز محرم نیاز به تجلیل صوری ندارد بلکه […]

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسین حسینی واعظی در دیدار با ده ها شخصیت دینی، فرهنگی و اجتماعی، به برگزاری هرچه بهتر مراسم محرم تاکید به عمل آورد.

 

وی در این دیدار که در دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در کابل صورت گرفت، گفت: امروز محرم نیاز به تجلیل صوری ندارد بلکه در معنا نیز از محرم بایستی تجلیل گردد و در مراسمات متعددی که در طول ایام و لیالی محرم و نیز صفر برگزار می گردد به اهداف واقعی حضرت امام حسین(ع) از قیام کربلا، زمینه ها، اسباب و عوامل قیام و پیامدهای قیام به صورت ریشه ای و عمیق پرداخته شود.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از کابل، رئیس دفترنمایندگی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهدمقدس، خطاب به حاضران گفت: شما که در واقع احیاکنندگان و ترویج گران راستین فرهنگ عاشورا و تاسوعا هستید، بیشتر می طلبد تا هوشیارانه دراین راستا گام بردارید و به گونه ای عمل کنید تا فرهنگ عاشورا، گره گشای معضلات کنونی جامعه گردد نه اینکه ماهم به گونه ای به عاشورا بپردازیم که دشمنان ما و شما به دنبال طرح و ترویج آن در بین اجتماعات مسلمانان است.

 

این شخصیت فعال فرهنگی دینی در ادامه گفت: دشمن در تلاش است تا محرم را وارونه جلوه دهد و مفهوم قیام عاشورا را که در حقیقت برای احیای دین و نجات جوامع اسلامی از دام های زور و زر و تزویر صورت گرفت، از معنای اصلی تهی ساخته، آن را به گونه ای طراحی و در میان مردم ترویج کند که بیشتر از پیش موجبات گرفتاری مسلمانان را فراهم آورد.

 

آقای واعظی از همکاران مرکزتبیان، دفترنمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان، خبرگزاری صدای افغان(آوا)، روزنامه انصاف و سایر تشکلات زیر مجموعه تشکر و قدردانی کرد و آنان را از مدافعان جدی حریم حرم امام حسین(ع) و اهداف قیام عاشورا خواند و تاکید کرد: زحمات هیچ یکی از نیروهای مبارز که در مسیر خواست امام حسین(ع) صورت بگیرد نه تنها به هدر نخواهد رفت و نه تنها حرکت شان رو به خاموشی نخواهد گرایید که در پیشگاه خدا اعمال شان مأجور و حرکت شان چون نام و یاد امام حسین(ع) فراگیر و جاودانه خواهد بود.

 

گفتنی است که آقای واعظی به تازگی در جمع همکاران در کابل حضور پیداکرده و روزچهارشنبه شخصیت های مختلف فرهنگی، دینی، اجتماعی و سیاسی به دیدار ایشان در دفترنمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در کابل حضور به هم رساندند و از صحبت های ایشان استفاده کردند.

 

در مراسم دیدار، ابتدا حجت الاسلام والمسلمین محمدضیاءموحدی، رئیس دفترکابل نماینده حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در کابل، حضور آقای واعظی را در داخل کشور خیر مقدم گفته از فعالیت ها و زحمات ایشان در خارج کشور در راستای فعالیت های دفترنمایندگی مرکزتبیان در ایران به نیکی یاد کرد و به نیابت از سایر همکاران از حضور و ادامه کار ایشان در داخل کشور استقبال به عمل آورد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>