• تاریخ انشار: ۲۱ میزان ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1199
  • 1,380 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تا زمانی که ما ارزش ها و هنجارهای اسلامی و ملی خود را پاس نداریم، به سعادت و خوشبختی نخواهیم رسید

n00100327-b

سید جواد حسینی، رهبر حزب عدالت و توسعه که در محفل تجلیل از عید سعید غدیر، برگزار شده از سوی دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، در میان صدها تن اشتراک کننده زن و مرد صحبت می کرد، گفت: پیامبر اکرم(ص) در پایان زندگی خویش، تعیین رهبری جامعه اسلامی را از […]

سید جواد حسینی، رهبر حزب عدالت و توسعه که در محفل تجلیل از عید سعید غدیر، برگزار شده از سوی دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، در میان صدها تن اشتراک کننده زن و مرد صحبت می کرد، گفت: پیامبر اکرم(ص) در پایان زندگی خویش، تعیین رهبری جامعه اسلامی را از مهمترین مسئله می داند، زیرا آن حضرت می داند که اگر به تعیین رهبری توجه نشود پس از وی امت اسلامی مانند گله بدون چوپان پراکنده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، آقای حسینی که قبل از حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، در این مراسم به ایراد سخن پرداخت، علاوه کرد: پیامبر(ص) که در جنگ ها و غزوات مدینه را بدون سر پرست نمی گذاشت، چگونه می تواند امت اسلامی را پس از خود بدون سرپرست و پیشوا باقی بگذارد.

او همچنان گفت: تجلیل از غدیر در حقیقت احیای ارزش ها و باز خوانی از این روز تاریخی الگوگیری از علی(ع) است.

به گفته ی آقای حسینی، علی(ع) که مظهر کمال است، کار نامه او عشق به زندگی، در نماز و عبادت سمبل فضایل انسانی است و بهترین الگو و نمونه برای جامعه بشری است.

وی با طرح این سؤال که چرا در جهان امروز کشورهای اسلامی در ذلت و خواری به سر می برند؟ چرا ما امروز در کشور خود این همه مشکل داریم و در نابسامانی به سر می بریم؟ گفت: بدون تردید یکی از اساسی ترین دلایلش این است که ما از اصول و ارزش هایمان فاصله گرفته ایم و بدیهی است که هرجامعه ای که فاقد ارزش ها، فرهنگ و اصول گردد رو به تباهی می گذارد و سست و بی بنیاد می گردد.

به گفته این فعال سیاسی، ما مسلمانان امروز به جای اینکه به مذهب و دین تکیه داشته باشیم و سیره پیامبر و علی را نصب العین خود قرار دهیم، به قوم و قبیله و صدها چیز بی اساس و بی ارزش دیگر تکیه کرده ایم و تا زمانی که ما از ارزش ها پاسداری نکنیم به جایی نخواهیم رسید.

وی در آخر گفت: تا زمانی که ما ارزش ها و هنجارهای اسلامی و ملی خود را پاس نداریم و به آن تکیه نکنیم به سعادت و خوشبختی نخواهیم رسید.

گفتنی است که این محفل با مداحی و سروده های غدیر توسط مداحان اهلبیت(ع) همرا بود و در پایان این محفل از امام مسجد حضرت امام زمان(عج) دشت برچی کابل، حضرت آیت الله مجاهد و همکار ایشان جناب حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی امینی، سیدخادم هاشمی، مسؤل بخش فرهنگی و چند تن از اعضای فعال هیئت امنای این مسجد با اهدای تحایف و لوح های تقدیر و سپاس، قدر دانی به عمل آمد.

همچنان به پنج تن از برندگان مسابقه فروغ ولایت جوایزی اهدا گردید.

در پایان مراسم تمام شرکت کنندگان حاضر در محفل، از حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری عیدی روز عید غدیر دریافت نمودند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>