• تاریخ انشار: ۸ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: فرهنگی، هنری
  • کد خبر: 25195
  • 406 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تجلیل از ۸ ثور مفهوم واقعی ندارد / جوانان زمینه انقلاب و پیروزی واقعی را باید فراهم نمایند

n00184118-b

تجلیل از ۸ ثور به مفهوم واقعی‌اش معنا ندارد، چون جمهوری اسلامی افغانستان هنوز تحت استعمار ده ها کشور کفری قرار دارد. به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سیده زهرا راسخ دانشجوی دانشگاه بلخ در بخش نظریات دانشجویان گفت: تجلیل از ۸ ثور به مفهوم واقعی‌اش معنا ندارد، چون جمهوری اسلامی افغانستان هنوز تحت استعمار […]

تجلیل از ۸ ثور به مفهوم واقعی‌اش معنا ندارد، چون جمهوری اسلامی افغانستان هنوز تحت استعمار ده ها کشور کفری قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سیده زهرا راسخ دانشجوی دانشگاه بلخ در بخش نظریات دانشجویان گفت: تجلیل از ۸ ثور به مفهوم واقعی‌اش معنا ندارد، چون جمهوری اسلامی افغانستان هنوز تحت استعمار ده ها کشور کفری قرار دارد.

وی افزود: “جوانان! هنوز کشور ما به استقلال واقعی نرسیده بیایید دست به دست همدیگر بدهیم و در محور ارزش های اسلامی تلاش تا سرزمین مستقل و آباد داشته باشیم در غیر این صورت تجلیل کردن های ما از ۸ ثور مفهومی ندارد.”

بانو راسخ اظهار داشت که بزرگان کشور چهره سیاست را به دروغ و فریب آلوده کردند در صورت که حضرت علی (ع) فرموده سیاست از دین جدا نیست، اما جوانان نباید ناامید شوند چون ما می توانیم با برنامه ریزی دقیق و تلاش وضعیت را تغیر بدهیم.

سید آقا دانشجوی دانشکده خبرنگاری دانشگاه بلخ نیز به آوا گفت: قیام ۸ ثور ۱۳۷۱ با تلاش انسان های شایسته و خوب به پیروزی رسید اما با روی کار آمدن انسان های جاهل تخریب شد؛ دانشمندان می گوید جامعه را انسان های بد خراب نکرده بلکه سکوت و چشم پوشی انسان های خوب از حقیقت خراب کرده، اگر ما شرایط بحرانی فعلی را مشاهده میکنیم، ولی اقدامی انجام نمیدهیم واقعا ما شریک جنایت هستیم. پس باید همه با هم در مقابل ظلم و استبداد ایستادگی کنیم تا پیروزی واقعی را به ارمغان بیاوریم.

محمد علی اخلاقی فعال فرهنگی ولایت بلخ می گوید: بزرگان ما در زمان شان با تهاجم شوروی مبارزه کردند و پیروز شدند، اکنون رسالت جوانان است تا با پیروی از دین و بزرگان خود راه رستگاری و آزادگی را دنبال نمایند.

یدالله طاهری فارغ التحصل دوره لیسانس از دانشگاه بلخ گفت: “چرا جامعه فعلی با پیروی از مجاهدین نمی تواند بر تهاجمات کنونی پیروز شود؟” چند علت دارد نخست مجاهدین فقط با یک قدرت مشخصی بنام اتحاد جماهیر شوروی مبارزه می نمود. اما امروز ده ها کشور تحت عنوان کمک و دوستی وارد جمهوری اسلامی افغانستان گردیده و تفکیک دوست از دشمن مشکل شده است.

وی افزود: مردم مسلمان افغانستان با وحدت و جهاد واقعی شوروی را شکست دادند، اما اکنون جهاد و مجاهدت با دستورات دنیای کفر انجام می شود و مردم فرقه فرقه شدند و همه میداند که سیاست اختلاف افگنی از کجا آب می‌خورد.

طاهری گفت: “یکی دیکر از عوامل پیروزی مجاهدین نیت پاک و ایمان راسخ شان بود، ولی جوانان! من و تو، نباید نقش خود را در جامعه فعلی نادیده بگیریم. نباید بگوییم امریکا با تمام قدرت در حال تطبیق تفکر غربی است و زور من نمی رسد. هر یک از ما به عنوان افغان با ایجاد تغیر در خود مان می توانیم زمینه ساز یک انقلاب بزرگ باشیم، پس بیایید از خود شروع کنیم.”

قابل ذکر است که گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا، دارای بخش های سخنرانی کارشناسان، نظریات دانشجویان و پرسش و پاسخ می باشد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>