• تاریخ انشار: ۱۰ حوت ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 29741
  • 398 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تجمل گرایی زیاد سبب فراموشی انسان از فلسفه خلقتش می شود

n00204511-b

کارشناسان امور بر این باورند که تجمل گرایی زیاد سبب فراموشی انسان از فلسفه خلقتش می شود. بهترین منبع و الگو در تربیت فرزندان، قرآن، سیره نبوی و امامان معصوم علیه السلام می باشد. گفتمان دانشجویی “بررسی سیره تربیتی امام هادی علیه السلام” به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امام هادی(ع) از سوی دفتر نمایندگی […]

کارشناسان امور بر این باورند که تجمل گرایی زیاد سبب فراموشی انسان از فلسفه خلقتش می شود. بهترین منبع و الگو در تربیت فرزندان، قرآن، سیره نبوی و امامان معصوم علیه السلام می باشد.

گفتمان دانشجویی “بررسی سیره تربیتی امام هادی علیه السلام” به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت امام هادی(ع) از سوی دفتر نمایندگی خبرگزاری صدای افغان(آوا) در هرات با حضور کارشناسان و دانشجویان برگزار گردید.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) – هرات: در این گفتمان، نجیب الله نوری دانشجوی ادبیات آلمانی و یک تن از کارشناسان این گفتمان طی سخنانی گفت: امام هادی علیه السلام دارای فضائل اخلاقی بسیار والایی بود که پیروی از سیره ایشان تاثیر بسزایی در زندگی پیروانش خواهد داشت.

وی، در رابطه با جایگاه رفاه و تجمل گرایی در سیره عملی زندگانی امام هادی علیه السلام بیان کرد: تجمل گرایی زیاد سبب فراموشی انسان از فلسفه خلقتش می شود.

nf00204511-1
آقای نوری در رابطه با تربیت فرزندان در سیره امام هادی علیه السلام افزود: بهترین منبع و الگو در تربیت فرزندان، قرآن، سیره نبوی و امامان معصوم علیه السلام می باشد.

وی در رابطه با جهاد فرهنگی و چگونگی مقابله ایشان با مخالفین سیاسی دورانش افزود: ایشان همواره با استناد به آیات الهی، قرآن، احادیث و روایات پیامبر اکرم و دیگر ائمه معصومین با درایتی بلند دشمن را مغلوب می نمود.

از سوی دیگر، عقیل فیاض دانشجوی دانشکده خبر و یکی دیگر از کارشناسان این گفتمان، الگو و الگو پذیری در اعتقادات را بسیار مهم توصیف نمود.

وی با اشاره به سیره سیاسی امام هادی علیه السلام گفت: امام هادی با عباسیان، حکام دوران خود به طور مستقیم به مقابله نظامی نمی پرداخت، بلکه با استعداد خداوندی از جمله علمی که داشت به مقابله و مناظره با دشمن می پرداخت.

به گفته آقای فیاض، امام هادی علیه السلام در مکتب اسلام، به ارج گزاری به دانشمندان اهمیت زیادی قائل شده است، طوریکه پیامبر اسلام نیز بعد از خود و امامان به عنوان جانشینان اش در امور جامعه اسلامی به تربیت کادری علمی، مسلکی، با تجربه و مسوولیت پذیر تاکید فراوان کرده است.

nf00204511-2
وی در ادامه سخنانش تاکید کرد: پس علما و دانشمندان در جامعه اسلامی از اهمیت و جایگاه بسیار بلندی برخوردار است.

این دانشجوی خبر دانشگاه هرات، در ادامه علاوه کرد که پیامبر اسلام، امامان و بعد از ایشان علما و دانشمندان در جوامع اسلامی از منابع مهم و معتبر الگو برداری می باشند، که باید برای انجام امورات مان از آنها راهنمایی و مشورت خواست.

فیاض در رابطه با سیره تربیتی امام هادی علیه السلام افزود: تربیت خود را باید بر اساس مکتب خود عیار بسازیم.

وی با اشاره به آثار مخرب رسانه های غرب گرا در کشور افزود: باید رسانه ها بیشتر، از موضوعاتی در چهار چوب دینی و اسلامی پخش و نشر داشته باشند، الگو پذیری از معصومین تنها مربوط به شیعیان نبوده بلکه متعلق به همه مسلمان می باشد.

در اخیر این گفتمان، به پرسش حاضرین در گفتمان از سوی کارشناسان پاسخ ارائه گردید.

nf00204511-3

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>