• تاریخ انشار: ۲۷ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 29577
  • 235 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تمام خوبی‌های انسانی در وجود حضرت زهرا (س) تجسم یافته است

n00203593-b

بخش بانوان مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف، روز شنبه ۲۶ دلو همزمان با ولادت باسعادت حضرت زهرا (س)، مراسم و مسابقۀ “زن از زبان قرآن” را میان بانوان در مسجد حجر بن عدی واقع در ساحه پشت باغ ولسوالی دهدادی ولایت بلخ برگزار نمود. خبرگزاری صدای افغان (آوا) -بلخ: خانم آناهیتا حسین‌زاده عضو […]

بخش بانوان مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف، روز شنبه ۲۶ دلو همزمان با ولادت باسعادت حضرت زهرا (س)، مراسم و مسابقۀ “زن از زبان قرآن” را میان بانوان در مسجد حجر بن عدی واقع در ساحه پشت باغ ولسوالی دهدادی ولایت بلخ برگزار نمود.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -بلخ: خانم آناهیتا حسین‌زاده عضو مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف که در این مراسم صحبت می‌کرد، گفت: باید از زندگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در تمام عرصه‌های زندگانی الگوگیری صورت گیرد.

به گفته او حضرت زهرا (س) الگویی عالی برای تمام انسان‌های جهان بوده و تمام خوبی‌های انسانی در وجود آن حضرت تجسم یافته است.

حسین‌زاده با اشاره به ویژگی‌های حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، حیا را از بارزترین ویژگی‌های آن حضرت خوانده و تاکید کرد که این صفت حضرت بهترین الگو برای بانوان و دختران مسلمان است.

به گفته او ایثارگری و گذشت از دیگر ویژگی‌های وجود مقدس فاطمه زهرا (س) است به گونه‌ای که حتی حضرت در شب عروسی، لباس‌شان را به سائل اهدا کردند.

این عضو بخش بانوان مرکز تبیان در بلخ تاکید کرد که در شرایط کنونی که دشمنان تلاش دارند ایثار را در جامعه خدشه‌دار بسازند، الگوگیری از صفت ایثارگری حضرت زهرا (س) نیاز مبرم جامعه افغانستان است.

او افزایش زیاده‌خواهی و تجمل‌گرایی در میان جامعه زنان کشور را مشکلی جدی در کشور عنوان کرده و علت آن را دوری از عقاید دینی و زندگی پیشوایان کشور قلم‌داد کرد.

او همچنین زهد و خداپرستی را از دیگر صفات یگانه دختر پیامبر اسلام عنوان کرد که این ویژگی‌های حضرت در تربیت فرزندان‌شان نقش مهمی داشته است.

به گفته او اگر مادری باتقوا باشد، تمام آن خانواده خدایی به بار آمده و سبب می‌شود تا ۷ نسل یک خانواده اصلاح‌شده به بار بیاید.

حسین‌زاده با اشاره به نقش زن در ساختن خانواده برتر، زنان را معمار خانواده خواند و افزود که اصلاح زن سبب اصلاح خانواده و جامعه می‌گردد.

به گفته او زنان و دختران نقش مهمی در خانواده دارند که بدون این دو طبقه هیچ خانواده‌ای تشکیل نخواهد شد.

تلاوت قرآن کریم، اجرای سرود، دکلمه، برنامه تفریحی، سخنرانی و اعلان نتایج مسابقه “زن از زبان قرآن” از برنامه‌های این مراسم بود.

گفتنی است که بیش از ۱۰۰ تن از بانوان ولسوالی دهدادی ولایت بلخ در مسابقه “زن از زبان قرآن” که دو روز قبل برگه‌های آن به صورت سوال‌وار توزیع شده بود، اشتراک کرده بودند. در این مراسم به ۳ تن از کسانی که به سوالات پاسخ درست ارائه کرده بودند جوایز خانگی اهدا گردید.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>