• تاریخ انشار: ۱۲ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 29158
  • 204 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تنها ناجی افغانستان؛ اتحاد میان جوانان شیعه و سنی است

یکی از علمای بلخ می گوید که یگانه راه نجات افغانستان از بحران کنونی، اتحاد میان جوانان شیعه و سنی است که آنان می توانند با این اتحاد شان مشت محکم به دهان کسانی که در بین آنها تفرقه می اندازند، بزنند و نقشه های آنان را نقش بر آب کنند. خبرگزاری صدای افغان – […]

یکی از علمای بلخ می گوید که یگانه راه نجات افغانستان از بحران کنونی، اتحاد میان جوانان شیعه و سنی است که آنان می توانند با این اتحاد شان مشت محکم به دهان کسانی که در بین آنها تفرقه می اندازند، بزنند و نقشه های آنان را نقش بر آب کنند.

خبرگزاری صدای افغان – بلخ
مولوی ذبیح الله حقجو؛ مدیر مسئول دارالعلوم اسدیه که در پنجمین همایش بزرگ یاران آسمانی در شهر مزارشریف صحبت می کرد، ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت سید علی اکبر مصباح مزاری و هشت تن از یاران با وفایش و دومین سالگرد شهدای حمله انتحاری بر علیه دفاتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل این حمله های تروریستی را محکوم کرد.

وی افزود که همه روزه مردم کشور توسط دشمنان این سرزمین به شهادت می رسند، دختران و فرزندان ما یتیم شده و زن های ما بیوه می شوند و این وضعیت از چهار دهه بدین سو در کشور ادامه دارد.

حقجو افزود که علت ادامه خون ریزی در کشور تفرقه افگنی های دشمنان افغانستان است که با نفاق اندازی شان هر دو مذهب اسلامی را هم دیگرشان دور کرده و باعث تباهی ملت می شوند.

به گفته او، حتی مزدوران داخلی و خارجی افغانستان در بین کسانی که برای دین و مردم خدمت می کنند و می خواهند ملت ها را بیدار کنند، تفرقه افگنی می کنند و می خواهند تا مانع اقدامات آنان در جامعه گردند.

حقجو خطاب به جوانان گفت: برادران و خصوصا جوانان آگاه و بیدار باشید آنها که دُهُل نفاق را در بین شما می کوبد، شما باید در مقابل آنها ایستاد شوید و بر علیه و عملکردشان نه بگوید و این می شود پیروزی شما آینده افغانستان از جوانان این کشور است.

وی افزود که اگر بخواهید شما جوانان کشور خود را از تلاطم و طوفان نجات بدهید یگانه راه شما نه گفتن به تفرقه است.

این عالم دین می گوید، آن هایی که از زبان شان الفاظ تفرقه بیرون می شود چه ملای سنی باشد و یا شیعه و دانشمند هر گروهی باشد، اگر برای شما موعظه کردند و یا تبلیغ و بیان کردند شیعه و سنی را بد معرفی کردند، بدانید که او همان کسی است که دُهُل شیطان به دستش است و بر آن می کوبد و شما را از راه راست به بی راهه می برد.

حقجو نسل جوان کشور را یگانه ناجی افغانستان عنوان کرد و گفت: تنها شما نسل جوان می توانید این کشتی تلاطم زده افغانستان را نجات دهید.

این عالم دین به تهدیدات دشمنان بالای کسانی که کار فرهنگی انجام می دهد، اشاره کرد و گفت که در راس این کارها بی دین ترین آدم های روی زمین قرار دارد که بخاطر پول مسلمان ها را می کشد و افغانستان ما را خراب می کند.

ایشان در اخیر اظهار نظر داشت که یگانه ناجی افغانستان جوانان شیعه و سنی هستند که در بین خود اتحاد داشته باشند و دهان آن کسانی که در بین شما تفرقه می اندازد، بزنید و جلوی انها را شما بگیرید.

این در حالی است که پنجمین همایش بزرگ یاران آسمانی با حضور علما فرهنگیان, دانشجویان و بیشتر از ۴ هزار باشنده گان شهر مزار شریف در مسجد روضه مبارک برگزار گردید.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>