• تاریخ انشار: ۳ جوزا ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 7050
  • 1,004 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ثمره طبیعی موعودگرایی، وحدت خواهی و استراتیژی تقابل خواهانه استکبار اختلاف اندازی است

n00126637-b

همزمان با نیمه شعبان، مراسم جشن باشکوهی از سوی تکیه خانه مرحوم آقا میرآقا در شهر مزار شریف، به مناسبت تجلیل از سالروز میلاد با میمنت حضرت ولی عصر(عج)، با حضور صدهاتن برگزارگردید. دراین مراسم برنامه های مختلفی چون قرائت شعر، اجرای سرود و ایراد سخنرانی وجود داشت. سخنران آخر برنامه، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی […]

همزمان با نیمه شعبان، مراسم جشن باشکوهی از سوی تکیه خانه مرحوم آقا میرآقا در شهر مزار شریف، به مناسبت تجلیل از سالروز میلاد با میمنت حضرت ولی عصر(عج)، با حضور صدهاتن برگزارگردید.

دراین مراسم برنامه های مختلفی چون قرائت شعر، اجرای سرود و ایراد سخنرانی وجود داشت.

سخنران آخر برنامه، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان بود.

 

وی پس از تبریک این مناسبت بزرگ به خود مولا و آقا حضرت امام مهدی(عج) و نایب برحق ایشان حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی) و مردم مسلمان افغانستان و ذکر خاطراتی از ایام نوجوانی و حضور پای منبر تکیه خانه مرحوم آقا میرآقا و آغاز نوحه خوانی، بدون ذکرمقدمه و حواشی به اصل مطلب پرداخت و گفت: انتظار در لغت چشم داشت مطلبی و در اصطلاح و از زبان آیات و روایات، امید داشتن به تحقق حکومت عدل اسلامی به دست توانای حضرت امام زمان(عج) است و کسانی که انتظار این روز را داشته باشند از جمله منتظرین محسوب می گردند، نهایت امر منتظرین وظایف مهمی به عهده دارند و آن اینکه اول، منتظرین بایستی امام خود را بشناسند، چه از نظر تاریخی و چه از نظر مقام و موقعیت، خصایص و ویژه گی ها و اهداف و منویات و سپس جهت یاری رساندن به این امام همام و فراهم کردن زمینه برقراری حکومت او، در صحنه باشند و به مبارزات حق طلبانه اقدام بورزد.

 

او افزود: مبارزات منتظرین در دو عرصه قابل تعریف است: عرصه اول تلاش برای خدا پذیری، به این معنا، پس ازینکه خودش را اصلاح و خدایی درست کرد، به سمت اصلاح مردم و گرویدنشان به خدا اقدام می کنند و هر آنچه را که در رابطه با خدایی درست کردن مردم لازم است به کارمی گیرند. چه اینکه عبادت خدا و اطاعت مطلق او و تسلیم محض خدا بخش عمده بنده گی خداست و عناصر منتظر دراین میدان تلاش بی وقفه ای انجام می دهند.

 

حسینی مزاری در ادامه یادآورگردید: عرصه دوم، تبلیغ استکبارستیزی است. یعنی منتظرین هم خود استکبارستیزند و هم مردم را به این سمت و سو سوق می دهند و اگر کسی فقط جنبه عبادت را محکم بگیرد، بدون استکبارستیزی، او بنده کامل خدا نیست، بلکه بخشی ازآن را نادیده گرفته است. از همین رو معنا ندارد که گفته شود دین ازسیاست جداست. چه اینکه سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ما و اگر اشخاصی ولو روحانی و یا حتی مجتهد و به ظاهر مرجع تقلید عنوان کنند که دین از سیاست جداست، یا جاهل اند و به دور از معارف دینی و یا آلت دست دشمنان اند که برای به بردگی کشیدن مسلمانان به این سیاست رو آورده اند.

 

وی سپس گفت؛ نتیجه طبیعی موعود گرایی وحدت است، به این معنا که موضوع ظهور منجی دردیگر مکاتب نیز مطرح است و به خصوص اهل سنت نیز معتقد به ظهور حضرت مهدی است و از این اعتقاد عمومی می توان برای ایجاد همسویی و وحدت میان آحاد افراد بشر به خصوص مسلمانان استفاده کرد. اینجاست که منتظرین با رو آوردن به این هدف، خود را قوی ساخته و با استفاده از وحدت شیعه و سنی، به راحتی می توانند برای تحقق زمینه های ظهور، ازیکسو برای خدایی کردن مردم و ازطرف دیگر علیه استکبار مبارزات جدی را روی دست بگیرند.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بخش دیگرصحبتهای خود گفت که در جبهه مقابل منتظرین، مستکبرین قراردارند و این جبهه متشکل از چند بخش کوچکتر است.

او گفت: یکی از اجزای جبهه مستکبرین علیه منتظرین، صهیونیسم عبری(رژیم منحط اسراییل) است و بخش دیگر صهیونیسم غربی(آمریکا و قدرتهای اروپایی) است و سومین بخش، صهیونیسم عربی(آل سعود، جریانها و دولتهای تکفیری و سلفی) می باشد و این سه بخش جبهه وسیع مستکبرین را در برابر جبهه منتظرین تشکیل داده و در برابر جبهه منتظرین از ابزار و وسایل مختلف بهره می برند از جمله ایجاد اختلاف و امروزه شما مشاهده می کنید که در راستای استفاده ازین حربه چگونه موفق عمل می کنند، چه در کشورهای عربی و چه در خود افغانستان و اینجاست که وظیفه ما سنگین می گردد.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: اگرچه همه مدعی هستیم که از جمله منتظرین هستیم اما برفرض اگر ضعف و سستی داشتیم از حالا با امام زمان خود عهد ببندیم که سعی خواهیم کرد وظایف اصلی و واقعی منتظرین را انجام بدهیم. اینجاست که بایستی خود را خدایی بسازیم و سپس برای اسلامی کردم جامعه و مردم تلاش جدی کنیم و روند مبارزاتی خویش را در برابر استکبار بیش از گذشته سامان بدهیم و ازهمه مهتر در مسیر ایجاد وحدت میان شیعیان از یکسو و سنیان از سوی دیگر و از سوم سو میان پیروان شیعه و سنی اقدامات جدی را روی دست بگیریم. چه اینکه به خصوص افغانستان امروز بیش از گذشته به وحدت و هماهنگی نیازدارد و برای مبارزه با عوامل و ریشه های اختلاف کارکنیم و برای نجات افغانستان و مردم مسلمان آن ازین بحران، زمینه های وحدت عمومی را فراهم نماییم.

 

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدموسوی مسؤل دفترنمایندگی مرکزفعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف و رئیس شورای شهر این شهر جناب آقای داکترحدید بهایراد سخن پرداختند و حجت الاسلام والمسلمین سیدحیدرهاشمی، امام جمعه شهر مزارشریف دعای پایانی مراسم را عهدهدارگردید.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>