• تاریخ انشار: ۱۲ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26523
  • 529 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جامعه اسلامی نیازمند ازدواج های اسلامی است

n00189431-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، رحیمه یزدانی دانشجوی دانشگاه بلخ با حضور در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا گفت: ازدواج سالم و به موقع باعث پیشرفت جامعه می شود و برای جوانان انگیزه میدهد تا با کنترل و ارضاء غریزه جنسی ابعاد عبادی و اجتماعی زندگی خود را درست هدایت کند.   وی افزود: […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، رحیمه یزدانی دانشجوی دانشگاه بلخ با حضور در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا گفت: ازدواج سالم و به موقع باعث پیشرفت جامعه می شود و برای جوانان انگیزه میدهد تا با کنترل و ارضاء غریزه جنسی ابعاد عبادی و اجتماعی زندگی خود را درست هدایت کند.

 

وی افزود: ازدواج ناسالم یا عدم ازدواج های به موقع در غرب باعث کاهش نسل جوان شده و کشور های غربی امروزه برای نوجوانان مسلمان تابعت میدهند تا از بحران جمعیتی جلوگیری نمایند.

 

یزدانی تصریح کرد: اگر کشورهای اسلامی به ویژه جمهوری اسلامی افغانستان از فرهنگ مصرفگرایی غربی در ازدواج ها پیروی کند در آینده نه چندان دور به مشکل بحران جمعیت مواجه خواهد شده و جامعه همانند غرب در فساد اخلاقی فرو میرود.

 

سید سجاد موسوی دانشجوی رشته روابط عمومی دانشگاه بلخ گفت: ازدواج به موقع و کم مصرف یکی از اولویت های جامعه فعلی ما محسوب می شود و اگر علما، دانشمندان، مسئولین و مردم افغانستان جلو تجملگرایی و مصارف هنگفت عروسی ها را با آگاهی برای مردم نگیرند جامعه دچار فساد اخلاقی و ازدواج های ناسالم می شود.

 

موسوی افزود: رسانه های کشور برای مردم نیاز های کاذب و دروغین را تلقین می‌کند تا جوانان مسلمان افغان توقع آپارتمان، موتر و زندگی مجلل را همیشه در ذهن داشته باشند که نتیجه‌اش این میشود که فلان دختر خانم به پسر غریب جواب بله ندهد یا فلان پسر جرات نمی کند با امکانات اندک برای ازدواج اقدام کند.

 

وی  ادامه داد: الگوگیری از غرب مشکلات کشور را حل نمی کند بلکه آنرا بحرانی تر خواهد کرد، تقاضای من به عنوان یک جوان از خانواده ها این است که مطابق به فرهنگ ملی و دینی خود زمینه های ازدواج جوانان را فراهم نمایند تا جامعه اسلامی شاهد ازدواج های اسلامی باشد.

 

فاطمه جعفری آگاه امور فرهنگی نیز اظهار داشت:  ازدواج اسلامی باید در جامعه اسلامی تقویت شود چون دشمنان اسلام می خواهند جوانان مسلمان را به فساد اخلاقی آلوده کنند.

 

وی خاطر نشان ساخت: جوانان مسلمان باید بدانند طبق دستور دینی حق ندارید با نامحرم ارتباط بگیرید فرق نمی‌کند که این ارتباط مجازی یا حقیقی باشد حرام خدا حرام است.

 

سید یحیی سادات دانشجوی دانشکده پزشکی دانشگاه بلخ گفت:  ازدواج به موقع سلامتی و تندرستی را برای جوانان به همراه دارد و ما امروزه شاهد هستیم که بسیاری از مشکلات صحی آقایان و بانوان از ازدواج های ناسالم و با تاخیر سرچشمه می‌گیرد.

 

یاداوری می شود: گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا با موضوع “ازدواج اسلامی، جشن عفت” با حضور کارشناس مسائلی دینی و اجتماعی و ده ها دانشجو در شهرمزارشریف برگزار گردیده است.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>