• تاریخ انشار: ۳ جوزا ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 7047
  • 1,359 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جامعه ی امروز، جامعه منتظر نیست

n00126620-b

حجت الاسلام و المسلمین  سید جعفر هاشمی، در مراسم جشن میلاد حضرت ولی عصر(ع) که در مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شده بود، اظهار داشت: اگر امام زمان بیاید، آیا حاضریم جان خویش را در راهش فدا کنیم، در حالی که سهم امام را از اموالمان نمی دهیم،اگر می خواهیم […]

حجت الاسلام و المسلمین  سید جعفر هاشمی، در مراسم جشن میلاد حضرت ولی عصر(ع) که در مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شده بود، اظهار داشت: اگر امام زمان بیاید، آیا حاضریم جان خویش را در راهش فدا کنیم، در حالی که سهم امام را از اموالمان نمی دهیم،اگر می خواهیم در رکاب حضرتش باشیم باید جامعه ای منتظر درست کنیم.

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین هاشمی ضمن تبریک سالروز میلاد منجی عالم بشریت امام زمان(ع) سخنان خود اینگونه آغاز کرد که برخی از اعمال مانند وضو به خودی خود واجب نیست ولی چون نماز واجب می باشد، وضو مقدمه ای برای نماز می باشد و همچنین مرگ هنگام رفتن به حج چقدر ثواب دارد.

وی گفت:در دعای ندبه آمده است، خداوند بعضی از انبیا را در بهشت سکونت داد، برخی را توسط کشتی نجات داد و پیامبر دیگر را از شکم ماهی بیرون کشید، بعضی از پیامبران را خلیل و دوست برای خود انتخاب کرد، با برخی از پیامبران از درون درخت صحبت کرد، تمام اینها مقدمه اند، تمام این ها مقدمه است اگر  فضیلت دارند به خاطر پیامبر بزرگ اسلام (ص) است.

 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی افزود: پیامبر اسلام سرور تمام پیغمبران است خداوند موجودی را بهتر و بالاتر و افضل تر از پیامبر رحمت خلق نکرده است، تمام پیامبران ادیان الهی مقدمه ای برای دین مبین اسلام هستند.

 

این عالم دینی خاطر نشان کرد: اما امامی که ما منتظرش هستیم، کیست؟ وصی پیامبر اسلام است است خاتم اوصیا، ذخیره الهی که بشریت منتظر اوست، تا نیاید گره از کار بشر باز نمی شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید جعفر هاشمی گفت: در کتابی که مسجد مقدس جمکران چاپ کرده تصریح شده است که در اکثر کتب الهی نام پیامبر خاتم، اولین وصی او حضرت امیر المومنین و نام منجی عالم بشریت حضرت مهدی آمده است.

وی متذکر شد که تعبیرات متعددی برای امام زمان آمده است یک جا از ایشان به عنوان منصور یاد شده است،یک جا هم ذکر شده است که یک مرد سوار بر اسب و شمشیر بر دست در عصر آهن خواهد آمد.

این سوال در ذهن تعدادی از جوانان ما مطرح است که در عصر آهن، عصر اتم، پیروزی با شمشیر امکان دارد  یا مساله چیز دیگری است، امام وقتی می آید باید یک اسلحه قوی تر از بمب اتم باید داشته باشد و هم اکنون با بمب هایی که در دست بشریت وجود دارد می توان زمین را سه یا چهار بار نابود می کند؛ اگر اسلحه ای که امام بیاورد قوی تر از این باشد پس امام بر چه کسی حکومت کند و اگر اسلحه نداشته باشد مانند برخی از امامان خانه نشین می شود.

بعضی ها  بر این باورند که امام معجزه می کند مثل این که هواپیما از کار می افتد موشک از کار می افتد،این با طبیعت رو به پیشرفت انسان سازکار نیست  و منطقی نمی باشد.

به گفته ی حجت الاسلام و المسلمین هاشمی گفت: در هنگام ظهور بشریت آنقدر تشنه ی عدالت می باشد و در سوز انتظار می سوزد که وقتی امام به دیوار کعبه تکیه می زود و فریاد میزند ” انا بقیه الله ” قدرت های جهان یکی پس از دیگری تسلیم امام می شوند، تجهیزات روز  از کار نمی افتد، بلکه علیه امام زمان استفاده نمی شوند.

 

این عالم دینی اظهار داشت شبهه ای دیگری که در کتاب ارشاد شیخ مفید نیز بر آن تصریح شده است این است که وقتی امام زمان (ع) آمد جوی خون راه می افتد و  سه هزار هاشمی کشته می شود و قریب سه هزار علما کشته می شود؛ آیا چنین چیزی صحت دارد این ها  بافته های اسرائیل ها است که می خواهند مردم را از امام زمان (ع) بترسانند تا مردم از امامشان فاصله بگیرند،  ولی حقیقت این است که او وصی پیامبر است ، پیامبر رئوف و مهربان بود وقتی بر مکه مسلط شد، همه سران قریش را آزاد کرد.

 

من طلبه اگر در زندگی مشکل داشته باشم ،  دغدغه ام  این باشد که اگر امام آمد از من نمی گذرد، نه این نیست امام  خلیفه ی خداست، سیره ی او سیره ی پیامبر می باشد او از همه مهربان تر است.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی گفت: تاکنون شنیده اید که امام زمان شیعیانش را تنها گذاشته باشد،هر جا که شیعیان مشکل داشته باشد از خودشان است؛ اگر عنایات امام زمان (عج) نبود، ما مراسم های عزاداری نداشتیم، اذان “اشهد ان علیا ولی الله”  در افغانستان شنیده نمی شد، این از عنایات امام زمان است، اگر  طالب و داعش پیدا شدند اگر زمینه ظلم و ستم مهیا شد، این ها همه نتیجه همه ی اعمال خودمان است.

 

وی گفت که : مردم افغانستان جهاد مقدس داشتند نتیجه اش چی شد ، بعد از خروج شوروی،  طالب بر این مردم مسلط شد، امریکا از آن طرف دنیا آمد بر ما مسلط شد.

 

طبق فرموده ی پیامبر بزرگ اسلام، بهترین اعمال انتظار فرج است، انتظار فرج به چه معنا است آیا باید دست رو دست گذاشت و گفت چرا امام نمی آید.

وی افزود :” اگر امام زمان بیاید، آیا حاضریم جان خویش را در راهش فدا کنیم، در حالی که ما الان سهم امام را از اموالمان نمی دهیم،الان جامعه منتظر نیست، اگر می خواهیم در رکاب حضرتش باشیم باید جامعه ای منتظر درست کنیم.”.

خصوصیات یک جامعه منتظر چیست امام به قرآن عمل می کند ما نمی کنیم ما زیاد قرآن می خوانیم ،ولی عمل نمی کنیم، قرآن کتاب عمل است.

وی با بیان اینکه هر کس وظیفه دارد از خود و خانواده اش شروع کند، خاطر نشان کرد:  الان در بین جامعه ما اخلاق وجود ندارد؛ چرا مردم دروغ می گویند چرا کسانی که در امور کشور دست دارند، کوتاهی می کنند؛ علتش این است که جامعه ما منتظر نیست. ما لیاقت درک حکومت کریمه  امام زمان را نداریم، اما وظیفه داریم شرایط را برای ظهور امام زمان آماده کنیم،آمدن امام، تکامل اسلام است، تکامل اسلام مقدمه می خواهد که برای تحقق آن باید تلاش کنیم.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>