• تاریخ انشار: ۲۳ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16720
  • 822 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جنایت‌کاران تکفیری ـ وهابی به هیچ دین، اخلاق و فرهنگی پایبند نیستند/ مردم افغانستان متحد شده و جنایت‌کاران را از کشور خود بیرون کنند

n00156303-b

رییس مجمع جهانی اهل بیت(ع) با حضور در مراسم گرامی از شهدای حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان، با بیان این که جنایت کاران تکفیری ـ وهابی و تروریست ها به هیچ دین، اخلاق و فرهنگی پایبند نیستند، از مردم، مسئولین و همه گروه ها، نهادهای فرهنگی، موسسات اسلامی و […]

رییس مجمع جهانی اهل بیت(ع) با حضور در مراسم گرامی از شهدای حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان، با بیان این که جنایت کاران تکفیری ـ وهابی و تروریست ها به هیچ دین، اخلاق و فرهنگی پایبند نیستند، از مردم، مسئولین و همه گروه ها، نهادهای فرهنگی، موسسات اسلامی و ملی در افغانستان خواست که باید حواس شان جمع باشد؛ متحد شوند، در برابر جنایت کاران ایستادگی کنند و آن ها را همانند عراق و سوریه، از کشور خود بیرون کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از تهران، آیت الله محمدحسن اختری که در حاشیه مراسم گرامی داشت از شهدای فرهنگ و رسانه در حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان، با خبرنگار آوا سخن می گفت، در واکنش به این حمله گفت: “این جنایت کاران تکفیری ـ وهابی و تروریست ها به هیچ دینی پایبند نیستند، به هیچ اخلاقی اعتقاد ندارند و به هیچ فرهنگی ایمان ندارند، آن ها یک مجموعه وحشی و دور از انسانیت هستند که این ها اصلا مسأله فرهنگ را درک نمی کنند؛ لذا می بینیم که مساجد مختلف، حرم های اهل بیت(ع) و همچنین مقامات اولیا را منفجر و تخریب کردند”.

 

رییس مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به این که این تروریست ها از نام دین و اسلام سوءاستفاده می کنند، ادامه داد: “همه علما و بزرگان شیعه، علمای بزرگ سنی و مفتی ها در کشورهای مختلف رسما اعلام کرده اند که این ها رسما دین ندارند، از اسلام خارج شده و مزدوران امریکا و اسراییل هستند. این ها برای این که اسلام را خشن جلوه بدهند، تا به عقیده خودشان این اقبالی که امروز در دنیا نسبت به اسلام وجود دارد را از بین ببرند، ولی نخواهند توانست و مسلمانان با ایستادگی و خون هایی که در راه خدا دادند، ثابت کردند که تسلیم این جنایت کاران نخواهند شد”.

IMG_2779

وی در پاسخ به سوالی در مورد تکرار جنایت های جنایت کاران تکفیری ـ وهابی در افغانستان گفت: “در افغانستان از چند سال به این سو و از وقتی که گروه های تکفیری مناطقی را در کنترل گرفتند، همواره دست به جنایات زده اند. در همین مدت چند ماه گذشته شاهد بودیم که چندین مسجد و حسینیه و مرکز فرهنگی را به خاک و خون کشیده شده اند. این هشداری به مردم، مسئولین و همه گروه ها، نهادهای فرهنگی، موسسات اسلامی و ملی در افغانستان است که باید حواس شان جمع باشد؛ متحد شوند و دست به دست هم بدهند و در برابر این جنایت کاران ایستادگی کنند”.

 

آیت الله اختری از مردم و دولت افغانستان خواست، همان طوری که مردم عراق و سوریه با جهاد و مقاومت توانستند تروریست های تکفیری را از این کشورها بیرون کنند، مردم افغانستان هم باید با ایستادگی، مقاومت و شجاعتی که الحمدالله دارند و در گذشته در برابر ارتش شوروی سابق ایستادگی کردند، این تروریست ها را از کشور خود بیرون کنند”.

 

رییس مجمع جهانی اهل بیت(ع) در مورد اهمیت فعالیت‌های فرهنگی ـ رسانه‌ای به خصوص در مبارزه با جریان های تکفیری خاطرنشان کرد: “سیستم رسانه ای، بهترین راهی است که امروز ما بتوانیم حرف ها و مطالب خود را به دنیا منتقل کنیم؛ چه از راه تلویزیون، رادیو، روزنامه، مجله و فضای مجازی که امروز بسیار حساس و تأثیرگذار است، ما باید تلاش کنیم از طریق صدا، سیما و نوشتار و گفتار مطالب حقه خود را به دنیا برسانیم و از دین تبلیغ کنیم”.

 

وی در مورد کارکرد مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان نیز گفت: “مرکز تبیان یکی از این مراکزی بوده که توانایی خود را نشان داده و فعالیت ها و اقدامات بسیار خوب و برجسته ای داشته است”.

 

آیت الله اختری در پایان این گفتگو برای مسئولین و کارکنان مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان آرزوی موفقیت نمود، برای شهدا آرزوی علو درجات کرد، برای مجروحین از خداوند آرزوی شفا و سلامتی نمود و از همه مردم افغانستان خواست که با تمام امکانات در راه اسلام تلاش کنند.

 

مراسم تجلیل از “شهدای فرهنگ و رسانه” در حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل، روز جمعه(۲۲ جدی) در شهر ری تهران برگزار شد. در این مراسم که از سوی ستاد مردمی گرامی داشت از شهدای حادثه تروریستی ۷ جدی، شورای هماهنگی هیأت های مذهبی مهاجرین افغانستانی و همچنین جامعه روحانیت انصارالمهدی(عج) برگزار شد، شخصیت های متعدد سیاسی، دینی ـ مذهبی، فرهنگی و همچنین مهاجرین افغانستانی حضور داشتند. حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، آیت الله اختری رییس مجمع جهانی اهل بیت(ع)، سید ابراهیم حجازی اتشه امورمهاجرین سفارت افغانستان در تهران، دکتر اکبری به نمایندگی از سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان حزب موتلفه اسلامی، حجت الاسلام سید جواد حسینی ریاست حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج)، ریاست دفتر آیت الله محقق کابلی در تهران، مسئولین دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع)، نمایندگان اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی، اعضای ستاد همبستگی شهید مزاری، شورای عالی ورزش مهاجرین، مسئول نشر عرفان و…، از جمله مهمترین شخصیت ها، نهادهای شرکت کننده و فعالین رسانه‌ای در این مراسم بودند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>