• تاریخ انشار: ۳۱ ثور ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 7029
  • 1,008 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جوانان کوشش کنند مهدوی باشند تا سعادت‌مند در دنیا و آخرت شوند

n00126557-b

جوانان کوشش کنند مهدوی باشند تا سعادت‌مند در دنیا و آخرت شوند. این مطلب توسط حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ بیان گردید. به گزارش خبر گزاری آوا، در آستانه فرارسیدن سالروز میلاد حضرت مهدی(عج) جشن بزرگی روز جمعه توسط انجمن دانشجویان دایکندی […]

جوانان کوشش کنند مهدوی باشند تا سعادت‌مند در دنیا و آخرت شوند. این مطلب توسط حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ بیان گردید.

به گزارش خبر گزاری آوا، در آستانه فرارسیدن سالروز میلاد حضرت مهدی(عج) جشن بزرگی روز جمعه توسط انجمن دانشجویان دایکندی در کتابخانه فردوسی شهر مزار شریف دایر گردید.

 

این جشن بزرگ با برنامه های تفریحی، سرود، مولودی توسط سید حسن حسینی نسب ارائه شد و سخنرانی را هم به همراه داشت.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ ضمن عرض تبریک خجسته میلاد حضرت ولی عصر(عج) به حاضرین، با ذکر حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) گفت: “هر کس بمیرد و امام زمانش را نشناسد، به مرگ جاهلیت مرده، یعنی مانند کسی است که در جاهلیت پیش از پیامبر بوده و مرده است.”

 

آقای موسوی سخنان خود را با یک سوال آغاز کرد: امام زمان(عج) الان چند سال دارد؟ آیا اگر از جوانان ما امروز این سوال پرسیده شود به آن پاسخ داده می توانند؟ ممکن است که تعداد اندکی جواب بدهند اما بیشتر آنها نمیدانند که امام زمان شان چند سال دارد، پس باید به این مسائل توجه کنیم.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در ولایت بلخ افزود: حضرت مهدی در سال ۲۵۵ هجری قمری تولد شد و ۵ سال در خفا زندگی کرد بعد به دوران غیبت صغرا که ۶۹ سال دوام کرد به سر میبرد و با نایب های اربعه در ارتباط بود بعد از آن به دوران غیبت کبرا رفت که ۱۱۱۱ سال شده و هنوز ادامه دارد.

 

وی گفت که به نظر شما منتظر کیست؟ آیا کسی است که به زبان میگوید یا آن که در عمل از خود یک شخصیت منتظر ساخته؟!

 

موسوی گفت: ما سه نوع انتظار داریم عامیانه، عالمانه و عارفانه، تا شما عدالت پذیر نباشید، امام زمان نخواهد آمد. زمانی که شما خود را برای پذیرش عدالت آماده نکنید، حضرت مهدی ظهور نخواهد کرد.

 

وی ابراز داشت که امام زمان، آمدنی نیست، آوردنی است، کسی که بخواهد منتظر واقعی باشد باید دو ویژگی داشته باشد: اول اصلاح نفس و کنترول آن است. ما و شما باید همیشه در فکر این باشیم که حضرت مهدی نظاره گر ما می باشد و گناه نکنیم.

 

وی افزود که ویژگی دوم یک شخص منتظر این است که باید به اصلاح جامعه بپردازد. جوانان و دانشجویان باید بدانند که جامعه اسلامی با کدام مشکلات دست و پنجه نرم میکنند تا راه حل هایی را پیش بگیرند.

 

موسوی در اخیر هم گفت که این جشن ها و محافل نباید به اینجا ها ختم شود، باید کارهای عملی در این راستا صورت بگیرد و جوانان کوشش کنند که جوانان مهدوی باشند تا سعادت مند در دنیا و آخرت شوند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>