• تاریخ انشار: ۳ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 22927
  • 211 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حسینی مزاری به منظور تسهیل صدور ویزای زیارتی به اتباع افغانستان، خواستار بازگشایی سفارت عراق در کابل شد

n00176523-b

    به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رییس عمومی مرکز فعالیت ها فرهنگی اجتماعی تبیان و هیئت همراه، با حضور در محل کنسولگری جمهوری عراق، از زحمات مردم و دولت  این کشور به دلیل خدمت به زوار اربعین حسینی تشکر و قدر دانی کرد.   در ابتدای […]

 

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رییس عمومی مرکز فعالیت ها فرهنگی اجتماعی تبیان و هیئت همراه، با حضور در محل کنسولگری جمهوری عراق، از زحمات مردم و دولت  این کشور به دلیل خدمت به زوار اربعین حسینی تشکر و قدر دانی کرد.

 

در ابتدای این دیدار یاسین شریف؛ سرکنسول جمهوری عراق در مشهد مقدس، ضمن عرض خیر مقدم به حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری و هیئت همراه برای حضور در کنسولگری عراق، گفت: درب های سفارت و نمایندگی های عراق بر روی تمام مسلمانان جهان به خصوص شیعیان و دوستداران اهل بیت(ع) باز می باشد.

 

سپس حسینی مزاری با بیان اینکه اربعین حسینی امسال، با شکوهتر از سال گذشته برگزار شد تصریح کرد: جای هیچ شک و شبهه ای نیست که سنگ بنای این حرکت به وسیله دولت و ملت عراق گذاشته شده و بار اصلی آن نیز توسط آنان حمل می گردد و اگرچه در سالهای گذشته نیز از بسیاری جهات عراقی ها خوش درخشیدند اما امسال با توجه به ازدیاد نفوس زوار، بهترین پذیرایی صورت گرفته و بالاترین نورم امنیتی تامین شده، زوار عاشق با خیال آرام و خاطر آسوده به سیر خود در شهرهای مختلف نجف، کربلا، بغداد و سامرا پرداخته، به زیارت عتبات عالیات شتافتند که در این میان هزاران زوار افغانستانی نیز از فیض زیارت ویژه اربعین حسینی(ع)، پذیرایی کریمانه برادران و خواهران عراقی و امنیت تامین شده از سوی جوانان قهرمان نظامی و انتظامی آن موطن، بهره مند گردیده، در حق مراجع عظام، دولت و ملت بزرگ عراق دعا نمودند.

 

nf00176523-1

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، خاطر نشان کرد: امسال در اربعین حسینی، نفوس بیشتری از مسلمانان به  زیارت عتبات عالیات شتافتند و هرکدام به نوعی در شکوه و عظمت این حرکت نقش ارزنده ای ایفاکردند و آنچه اربعین امسال را مهمتر از همیشه کرده بود پذیرایی دقیق، منظم و همه جانبه زوار توسط برادران و خواهران عراقی و تامین امنیت بسیار خوب و دقیق ایام و لیالی اربعین حسینی(ع) بود که زبانزد خاص و عام به نظر می رسید و دل مؤمنان را شاد و قلب دشمنان را خونین و اندوهناک کرده بود.

 

حسینی مزاری در ادامه صحبت های خود به نمایندگی از صدها مسئول، کادر و اعضای فعال تشکیلات بزرگ مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان و تمام ملت مسلمان افغانستان ، از دولت و ملت بزرگ عراق به ویژه مراجع بزرگوار این خطه حضرات آیات سیستانی، فیاض و  حکیم، نمایندگی های جمهوری عراق در تهران و مشهد مقدس  اخصا برادر بزرگوار یاسین شریف سرکنسول محترم عراق در مشهد مقدس که بیشترین نگاه مثبت را برای حضور خصوصا  زوار افغانستان به عراق داشته، موجبات مسرت آنان را فراهم آوردند، تشکر کرد.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در ادامه این دیدار به موضوع مهم فراهم شدن شرایط صدور ویزای عراق در داخل افغانستان اشاره کرد و گفت:  لازم میدانیم از فرصت استفاده کرده، موضوع مهمی را درخواست کنیم و آن بازگشایی سفارت جمهوری عراق در کابل و چند نمایندگی در شهرهای قندهار، هرات و مزارشریف است، تا بدین ترتیب اخذ ویزای به ویژه زیارتی برای مردم افغانستان و مسافرت شان به عراق تسهیل گردیده، شرایط نزدیکی دو دولت و ملت بزرگ اسلامی بیش از پیش فراهم آید.

n00176523-t

 

حسینی مزاری خاطر نشان کرد: یکی از معضلات زوار افغانستان عدم دسترسی نزدیک به سفارت و نمایندگی های جمهوری عراق در افغانستان است و جهت رسیدن به این مأمول از طریق نمایندگی های جمهوری عراق در ایران، از یکسو زمان زیادی در برمی گیرد به گونه ای که باعث میگردد زوار افغانستان به خصوص در ایام اربعین به موقع به عتبات عالیات نرسند و از سوی دیگر هزینه زیادی را برمی دارد.

nf00176523-2

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که دولت عراق و مراجع عظام تقلید به این خواسته مهم توجه نموده، با برآورده کردن آن، دل مؤمنان را شاد و زمینه یاس و ناامیدی معاندان را فراهم آورند.

رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با ذکر تقبل زحمات فراوان حضرت آیت الله شیرازی در مورد تسهیل شرایط صدور ویزا برای اتباع افغانستان، ایشان را یکی از شخصیتهای تاثیر گذار در این عرصه برشمرد و مورد تشکر و تقدیر قرار داد.

 

در ادامه این دیدار، یاسین شریف؛ سرکنسول جمهوری عراق در مشهد مقدس، بار دیگر به حسینی مزاری و هیئت همراه خیر مقدم گفته اظهار داشت: امسال بیست روز مانده به اربعین حسینی شرایط صدور ویزا در نمایندگی های عراق در ایران فراهم شد و در همین مدت کم با تلاش شبانه روزی  پرسنل و دست اندرکاران ، برای نزدیک به دو میلیون زائر، ویزا صادر شد.

 

وی شرایط صدور ویزا برای اتباع افغانستان را با توجه اوضاع امنیتی  و  فعالیت گروه های تروریستی در این کشور، ویژه توصیف کرد و گفت: برای صدور ویزا برای اتباع افغانستان برخی مسائل امنیتی لحاظ شد اما با ورود آیات عظام سیستانی ، فیاض و سیدبشیر نجفی و با دستور ابراهیم جعفری؛ وزیر خارجه عراق، صدور ویزا برای زوار حسینی تسهیل گردید، و با عنایت و کمک امام حسین(ع) به طوری برای حدود دو صد هزار افغانستانی و غیر آن ویزا صادر گردید.

 

یاسین شریف بر خدمت به زوار امام حسین(ع) چه شیعه و چه سنی تاکید و خاطر نشان کرد: زوار افغانستانی هیچ مشکلی در داخل عراق ایجاد نکردند و صرف با هدف زیارت و شرکت در اربعین حسینی وارد عراق شده بودند.

 

وی از حضرت آیت الله سیدمحمدعلی شیرازی در رابطه با پیگیری و همکاری در راستای صدور ویزا به اتباع مهاجر تقدیر نموده و از زحمات نمایندگی  آیت الله العظمی سیستانی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین مصباح نیز یادآوری نمود.

 

این مقام عراقی به تبلغیات منفی وهابیون در فضای مجازی قبل از اربعین حسینی اشاره کرد و متذکر شد: دشمنان تلاش کردند با تبلیغات سوء از شور و تلاش مسلمانان برای شرکت در اربعین حسینی بکاهند اما، به لطف خداوند و عنایت امام حسین(ع)، امسال باشکوهتر از هر سال دیگر برگزار شد.

nf00176523-3

سرکنسول جمهوری عراق در مشهد مقدس در خصوص خواست رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان مبنی بر بازگشایی سفارت این کشور در کابل ، خاطر نشان کرد: سفارت عراق در کابل به طور هدفمند مورد حمله دشمنان قرار گرفت، و فعالیت آنها طی شش ماه گذشته متوقف شده است اما درخواست شما را طی یادداشتی به مقامات وزارت خارجه عراق و مراجع ذی صلاح منتقل می کنم و امیدارم در اولین فرصت سفارت عراق در کابل بازگشایی و فعالیت خود را از سر بگیرد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>