• تاریخ انشار: ۱۹ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 20835
  • 279 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حسینی مزاری: طرح دشمن خاموش کردن صدای مومنین حسینی در افغانستان به خصوص کابل است/مردم برای محرم سنگ تمام بگذارند

n00170483-b

حجت السلام والمسلمین حسینی مزاری با حضور جمعی از مسولین، پرسنل و اعضای فعال مرکز تبیان در دفتر مشهد مقدس به برپایی مراسم عزاداری ایام و لیالی محرم تاکید کرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) رییس مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان افزود: گرامیداشت از ماه محرم الحرام و پرداختن به برگزاری باشکوه مجالس عزاداری […]

حجت السلام والمسلمین حسینی مزاری با حضور جمعی از مسولین، پرسنل و اعضای فعال مرکز تبیان در دفتر مشهد مقدس به برپایی مراسم عزاداری ایام و لیالی محرم تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) رییس مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان افزود: گرامیداشت از ماه محرم الحرام و پرداختن به برگزاری باشکوه مجالس عزاداری حسینی(ع) از اهم وظایفی است که امروزه به عهده آحاد مسلمانان علاقمند به خط حسینی(ع) است. اصولا تلاش دشمن برای خاموش کردن شمع فروزان عشق به امام حسین(ع) و رهروی راه اوست. فراموش نباید کرد که تمام ترورها، انتحارها و تخریب زیرساخت های کشور و به شهادت رساندن هزاران انسان زن و مرد و طفل و جوان برای مقابله با اسلام اصیلی است که محور جهت دهنده آن نهضت عاشورا و قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است. بنابر این هرکسی معتقد به امامان معصوم(ع) و خط سرخ حسینی است حتما بایستی برای برپایی مراسم محرم کوشا باشد.

nf00170483-1

وی تصریح کرد” بزرگداشت محرم در حقبقت بزرگداشت امام حسین(ع) و آبا و اجدادش و اولاد و اصحاب و رهروان راستینش است. بزرگداشت محرم بزرگداشت پیامبراسلام(ص) و سپس گرامیداشت قرآن کریم و در نهایت خدای متعال و اصرار و تاکید بر بندگی خالص خدای متعال است.

 

ایشان افزودند: درست است که اوضاع امنیتی نابه سامان و خطرناک است اما با ورود در صحنه و اتخاذ برنامه های دقیق امنیتی در قسمت برگزاری مجالس پرشکوه محرم اقدام باید کرد.

 

آقای مزاری افزود: کسانی که ممکن است به خاطر نا امنی دست از برگزاری مجالس محرم بکشند و یا از ترس در مجالس شرکت نکنند مطمئن باشند که دشمن جری گردیده آنگاه مومنین را در خانه های شان هم آرام نخواهد گذاشت و به فنا و نابودی خواهد کشاند.

 

وی عنوان داشت: راه چاره این است که پرشکوه تر از سال قبل در صحنه باشیم. جوانان برومند کشور با تشکیل حلقات امنیتی  و حفاظت از جان عزاداران، محرم را گرامی بدارند.

 

رئیس خبرگزاری صدای افغان اظهار داشت: سال گذشته نیز دشمن در صدد ضربه زدن بود اما چون خود مردم همت به خرج دادند و امنیت را گرفتند اتفاق خاصی نیفتاد و امسال نیز چنین خواهد شد، یعنی اگر خود مردم وارد اقدام شوند و امنیت را تامین کنند مشکل خاصی پیش نخواهد آمد.

 

ایشان گفت: مردم عزیز ما باید توجه داشته باشند که برخی حلقات مزدور، در جلسات خاص خود گفته اند که باید طی دوسال آینده صدای مومنان عاشق امام حسین(ع) را در افعانستان به خصوص کابل خاموش کنیم و از همان زمان به بعد یعنی از حدود یکسال قبل تا حالا حملات انتحاری افزایش یافته و تاهنوز صدها جوان خود را از دست دادیم. پس عزم دشمن و مزدوران داخلی ان جزم است که دست از پا نشناسند و پیروان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) را مورد حمله مرگ بار قرار دهند. پس مردم ما متوجه باشند و دلسوزان کشور نسبت به این موضوع و سایر مسایل جدیت داشته، با تدبیرخاص نه تنها جلو ناامنی را بگیرند بلکه در خصوص شناسایی توطیه دشمنان و عوامل مزدور داخلی آن که چه بسا در بیخ گوش ما حضور دارند، عمل کنند.

nf00170483-2

وی تصریح کرد: اگر وحدت رویه در بین مردم، شخصیتها و جریانها وجود پیدا کند جای شکی نیست که مشکلات ناامنی به حداقل خواهد رسید و حتی ریشه کن خواهد شد.

 

آقای مزاری در پایان افزود: عزیزان هموطن اهمیت برنامه های محرم را از حساسیت دشمن علیه محرم درک کنند پس بایستی همه باهم در برپایی محرم اقدام جدی انجام بدهیم.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>