• تاریخ انشار: ۱۹ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 18195
  • 700 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حسینی مزاری: عقب نشستن و خزیدن به پستوها راه مقابله با ناامنی ها نیست

n00159773-b

  به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان طی بیانیه ای حمله تروریستی روز گذشته به ایست و بازرسی مراسم شهید مزاری را محکوم کرد و گفت: مدعیان رهبری در هر لباس و مسئولیتی مقصر اند و حاکمیت در صدر مقصرین است […]

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان طی بیانیه ای حمله تروریستی روز گذشته به ایست و بازرسی مراسم شهید مزاری را محکوم کرد و گفت: مدعیان رهبری در هر لباس و مسئولیتی مقصر اند و حاکمیت در صدر مقصرین است و مردم نیز بی ارتباط به مقصرین مذکور نمی باشند و قوتهای خارجی حاضر در کشور نیز عامل اصلی وضعیت نا به هنجار کشور  هستند.

 

در بخشی از این بیانیه آمده است تازمانی که شخصیتهای دینی و سیاسی و حلقات مختلف کشور به خود نیایند و دست به کار نشوند و زمامداران ارگ و سپیدار نشین مطابق مصالح علیای اسلامی و ملی عمل ننمایند و مردم حضور جدی در صحنه نیابند، قطعا وضعیت پیچیده تر از حالا خواهد گردید.

 

متن کامل بیانیه حسینی مزاری در خصوص حمله تروریستی روز گذشته در غرب کابل

 

حمله انتحاری روز جمعه ۱۸ حوت، در محل برگزاری مراسم سالیاد شهادت شهید مزاری در غرب کابل ضایعه دیگری بر روی دست مردم و کشور گذاشت و جوانان برومندی را به شهادت رساند و عده ای دیگر را نیز زخمی نمود. در پی این حمله و حملات مشابه گذشته، نهایت کار، صدور بیانیه های محکومیت حمله و تسلیت شهادت شهدا و ابراز آرزوی شفای عاجل زخمی هاست و برخی نیز که شخصیت نما و بعضا مورد توجه مردم نیز هستند چون بزدل تشریف دارند، نه تنها همان پیام محکومیت و تسلیت را بیرون نمی دهند بلکه اقدام به عوض کردن مقام قاتل و مقتول نموده، به جای تقبیح عمل جنایت کارانه دشمن، حتما مسئولین برگزاری مراسم را با فحش و شماتت های ناجوانمردانه مواجه ساخته، خواهند گفت؛ در چنین شرایطی که نا امنی کشور را فراگرفته، چه نیازی به برگزاری مراسم تجلیل از شهید مزاری بود و حاج محمد محقق را هم محکوم خواهند کرد، چون از یکسو موجب تجمع مردم در صحنه گردیده و از سوی دیگر به زعم آنها امنیت مراسم را  تامین نکرده است. چنانچه برخی عناصر مزدور و یا جبون و در عین حال عقده ای و حسود، در رابطه با حادثه تروریستی  ۷ جدی علیه دفاتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، نیز چنین اظهار نظری کرده بودند و حتی برخی عالم نماها، همکاران و فرزندان شهدا را با اهانت و توهین خطاب قرار داده، به آنها عنوان کرده بودند که ما قبلا گفته بودیم به این مرکز نروید و شما غلط کردید که رفتید، این هم پیامدش که عزیزان خود را از دست دادید!!!.

 

دولت هم حتما اقدام به توزیع پول اندک و ناچیز به خانواده های شهدا و زخمی ها نموده، با مظلوم نمایی اعلام خواهد کرد که پیگیر حادثه بوده و در راستای پیدا کردن سرنخ ماجرا و مجازات آنها اقدام  خواهد کرد. اما وقتی چند روز از اتفاق ناگوار انتحاری گذشت، فضا آرام  گردیده، نه از اقدامات دولت خبری است و نه هم از پیگیری رسانه ها و نه هم از محکومیت و اظهار تاسف شخصیت ها و گروه ها و عوامل دشمن هم به فکر برنامه ریزی ایجاد حادثه ای  فاجعه بار تر از گذشته می شوند و با استفاده از فرصت به اجرایی کردن نقشه شوم خود اقدام می نمایند.

 

در خصوص ادامه اوضاع رقت بار کشور، مدعیان رهبری در هر لباس و مسئولیتی مقصر اند و حاکمیت در صدر مقصرین است و مردم نیز بی ارتباط به مقصرین مذکور نمی باشند و قوتهای خارجی حاضر در کشور نیز عامل اصلی وضعیت نا به هنجار کشور  هستند.

 

بنابراین تازمانی که شخصیتهای دینی و سیاسی و حلقات مختلف کشور به خود نیایند و دست به کار نشوند و زمامداران ارگ و سپیدار نشین مطابق مصالح علیای اسلامی و ملی عمل ننمایند و مردم حضور جدی در صحنه نیابند، قطعا وضعیت پیچیده تر از حالا خواهد گردید.

 

اگر در این مملکت دلسوزانی وجود دارند چه در سطح احزاب و جریان های سیاسی و چه در عرصه علم و فرهنگ و چه در چوکات حکومت افغانستان و همچنان عموم مردم، بایستی به پاخیزند و در راستای تعیین سرنوشت عمومی اقدامات عاجلی را روی دست بگیرند.

 

چه اینکه دست روی دست گذاشتن مشکلی را حل نمی کند. ترسیدن و عقب نشستن خواست اجانب است و اگر با یک حمله انتحاری، دشمن متوجه شود که اقشار مختلف مردم و جریان ها هراسیدند و به پستوها خزیدند و مجالس و مراسم گوناگون، رو به خلوت شدن می گذارند، موجبات تشویق بیش از پیش عوامل مزدور دشمن را فراهم کرده، بار دیگر به اقدامات جنایت کارانه خود دست خواهند زد. ازین رو مردم به طعنه ها و کنایه های عناصر بزدل گوش فرا ندهند. حضور مردم در صحنه باید پر رنگ تر از همیشه و اجتماعات و جلسات مزدحم تر از قبل گردد تا زمینه های یاس دشمن و شرایط مقابله جدی با دسایس آن در سطح عموم مردم مهیا گردد.

 

کشورهای خارجی حاضر در افغانستان به خصوص امریکایی ها وادار به اجرای تعهدات خود نسبت به افغانستان در عرصه تامین امنیت، بلند بردن وضعیت اقتصادی و کمک همه جانبه به حکومت شوند و اگر عمل نکنند باید زمینه خروج آنها از کشور فراهم شود تا مردم افغانستان خود به فکر تامین امنیت و به دست آوردن سایر فاکتورها و گزینه های مدیریتی کشور شوند.

 

امریکایی ها باید کشور را ترک بگویند، چه اینکه حضور نیروهای پنتاگون و سایر اعضای ناتو وقتی به نفع افغانستان نباشد بلکه به ضرر آن انجام شود خروج و یا اخراج تمام آنان به صلاح افغانستان خواهد بود.

 

به هر حال اینجانب حمله بزدلانه روز جمعه ۱۸ حوت علیه نیروهای انتظامی و غیرنظامی مراسم سالیاد شهید مزاری را محکوم می کنم و شهادت شهدای مظلوم این حادثه را به خانواده ها و بازماندگان شان تبریک و تسلیت می گویم و از خداوند متعال شفای عاجل مجروحین حمله را خواهان هستم و به طور جد از نهادهای امنیتی حاکمیت می خواهم هرچه زود تر دست به کارگردیده، عوامل ماجرا را شناسایی و به پنجه قانون بسپارند تا مجازات آنان درسی همیشگی به باقی تروریستهای از خدا بی خبرگردد.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

۱۹ حوت ۱۳۹۶

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>